ort 37 hfbekertoernooi Delta Sport heeft verdedigend moeite Gemengde gevoelens overheersen bij de volleyballers van Forza Er staat weer geen maat op El Barouki Delta Sport 2 moet buigen voor CHV 2 maandag 29 oktober 2012 door Peter van Kouteren zierikzee - Voor de standaard teams van Forza was het in de vol leybalcompetitie een weekeinde met gemengde gevoelens. De man nen verloren met 3-1 en keerden huiswaarts met het idee dat er in Dordrecht meer in had gezeten. De vrouwen wonnen met 1-3 en beseften dat daarmee een punt was ingeleverd. Next Volley/Dordrecht 3-Forza 3-1 (25-23,25-22,18-25,25-19): Hoe wel de mannen van Forza met een 3-1-nederlaag naar huis werden ge stuurd, leefde achteraf het gevoel dat er meer in had gezeten. De Schouwse mannenploeg won de derde set, nadat de eerste twee sets onnodig waren verloren. Voor al de manier waarop de eerste set werd verloren, deed pijn. Forza had daarin lang het voor touw, had op 19-23 de setwinst binnen handbereik, maar slaagde er niet in om die voorsprong te verzilveren. De thuisploeg bestook- middelburg - De handballers van Delta Sport 2 gingen met 28-24 on deruit tegen GHV 2. Het beste van het spel was voor de pauze wegge legd. De Schouwse reserves bouw den vooral dankzij het vizier van Peter Lefeve een aardige marge op: 5-8. Ondanks het puike werk van Jordy Niemans (elf treffers) zakte het spelpeil van de blauwhemden zienderogen. GHV boekte succes in talloze snelle tegenaanvallen. Delta Sport 2 deed in de slotfase nog iets terug, maar de marge was te ruim om de Brabanders van de winst af te houden. Routinier Rick Evertse liet weten acuut te stop pen met zijn favoriete spelletje. Over enkele weken moet hij onder het mes vanwege een slepende polsblessure. Het herstel zal min stens een half jaar in beslag ne men. Scores: Jordy Niemans 11, Peter Le- fevre 5, Roy Lefevre 3, Niels Wagenaar 2, Arjo Nieuwkoop, Davy Herfst, Jan Groenendijk. te de Zeeuwen in de slotfase met een uiterst lastige opslag en scoor de zes keer op rij. „Dat was zuur", keek Lennen Jonker terug, die ook sprak van een mentale tik. „We dachten echt dat we die set zou den pakken, maar aan het eind van de eerste set bleven we met onze pass in gebreke. Ons zelfver trouwen was helemaal weg", vond Jonker. „Het was een ervaren ploeg, die heel veel tegen ons praat te. Daar hadden we als jong team moeite mee." De eerste setnederlaag werkte door in het tweede bedrijf. Forza herpakte zichzelf in de derde set en leek door een ruime zege terug in de wedstrijd. Een slecht begin van de vierde set kwam de Schouwse formatie echter duur te staan. De geslepen thuisploeg koesterde een 4-0-voorsprong en gaf die mar ge niet meer uit handen. Spirit 3-Forza 1-3 (16-25, 26-24, 19-25, 14-25): Bij de Schouwse vrouwen overheersten na afloop gemengde gevoelens. Iedereen kreeg speeltijd en drie sets lang was er geen vuiltje aan de lucht. „Aan de ene kant ben ik hartstik ke tevreden over het feit dat we drie sets goed hebben gespeeld, maar aan de andere kant is het jammer dat we een set hebben la ten liggen", zei Marije Munter. Forza domineerde in drie van de vier sets en liet de winst in het tweede bedrijf onnodig liggen. Door persoonlijke fouten kon een opgebouwde voorsprong niet wor den verzilverd. Spirit, met een mix van jong en oud, bleek vooral een onberekenbare opponent. „Tech nisch waren ze niet al te sterk, maar dat maakte het soms juist las tig om je op in te stellen." Forza bracht de thuisploeg met een lastige opslag in verlegenheid en nam daardoor vaak het initia tief. „Spirit was passend niet zo sterk en iedereen heeft zijn 'ding' kunnen laten zien", vond Marije Munter. „Maar eigenlijk hadden we met 4-0 moeten winnen." WiliaBiBlIMBWIIMIBB BURGH-HAAMSTEDE WIK'57 grijpt weer naast overwinning Het lukt WIK'57 maar niet om in de reserve vierde klasse van het za terdagvoetbal tot een overwinning te komen. Zaterdag verloor de ploeg met 4-1 bij DFS 2. Binnen een kwartier schoten René van der Lin de en Anco van der Linde DFS 2 naar een 2-0-voorsprong. Na rust bracht Ferrie Berrevoets WIK'57 te rug tot 2-1. WIK'57 voetbalde beter, creëerde kansen, maar kreeg de bal er niet meer in. De reserves van DFS scoorden nog wel twee keer. MIDDELBURG Geen succes DZC'09 tegen Renesse 2 In de Schouwse derby met Renesse 2 ging DZC'09 zondag met 4-1 on deruit. Na een uur voetballen stond er een 3-0-stand op het bord, waarna Edwin Meijer goed door ging en de 3-1 aantekende. DZC'09 stond het laatste kwartier met slechts tien man in het veld, omdat er vier spelers geblesseerd het veld hadden verlaten. Renesse 2 was daarna nogmaals trefzeker. Hicham El Barouki slaat een gaatje tijdens de Singelloop van Middelburg. foto Arjan Schotanus door Sjaak Sinke MIDDELBURG Shamila Hamers op schot bij Oostkapelle Shamila Hamers bezorgde de voet balsters van Oostkapelle in de Zeeuwse hoofdklassederby tegen Smerdiek een 2-1-zege. Hamers maakte beide Walcherse doelpun ten. Al in de eerste minuut schoot zij raak uit een vrije trap. In de 73e minuut slaagde zij daar nogmaals in, waardoor de stand op 2-1 kwam. Inge Peeters was in de 66e minuut trefzeker namens Smer diek Ook haar lukte dit uit een vrije trap. OUWERKERK Ouwerkerk hoeft niet in actie te komen De wedstrijd die voor de voetbal lers van Ouwerkerk zondagmiddag om 13.00 uur in Oost-Souburg op het programma stond werd uitge steld. Reden hiervoor was dat het team van RCS 6 niet genoeg spe lers op de been kon brengen. Het was zondagavond nog niet be kend wanneer deze competitiewed strijd tegen de Walcherse ploeg moet worden ingehaald. middelburg - Dat de winnaar van de kustmarathon, Hicham El Ba rouki, ook de 51e editie van de Sin gelloop in Middelburg op zijn naam zou schrijven, was vooraf al duidelijk. Dat twee aanstormende Dynamica-talenten, Floris Wille boordse en Tim van den Broeke, de schade tot minder dan een mi nuut beperkten, was een opsteker voor de Zeeuwse atletiek. Bij de vrouwen ging de zege naar Eva Boonman (Dynamica). Hicham El Barouki won in Middel burg op dezelfde manier als bij de Kustmarathon. Na de start van de wedstrijd over 6,8 kilometer zette hij er meteen het gas op, om ver volgens de voorsprong te consoli deren. Na de eerste ronde van 1350 meter was de voorsprong van El Barouki al zeker 200 meter op Ismal Bous- satti (Antwerpen), Willeboordse, Van den Broeke, Overgaauw (Dy namica) en Martijn de Kok (Dyna mica). Daarachter kwamen onder anderen Niek den Exter (Schelde- port), Hicham Migou (Antwer pen), Martijn van Driel (Utrecht) en de twee A-junioren van Spado, Mitchel Franken en Joost van Dae- le. In de overige vier ronden bleef de voorsprong van El Barouki con stant, maar daarachter was Boussa- ti al na twee ronden uit de wed strijd gestapt. Willeboordse en Van den Broeke ontdeden zich van De Kok en Overgaauw en het overall-erepodium lag vast. Hi cham El Barouki finishte uiteinde lijk in een parkoersrecord van 20 minuten en 59 seconden, bijna een halve minuut sneller dan Mi chel Schrier vorig jaar. El Barouki was naar deze wed strijd gehaald door beginnend ade- tenmakelaar Leonard van Putten, die dankzij zijn Marokkaanse vrouw gemakkelijk goede conac- ten heeft met de Marokkaanse atle- ten. Neo-senior Willeboordse had het in de wedstrijd niet echt gemakke lijk: „Vooral dat heuveltje op was zwaar en ik had af en toe moeite om Tim te volgen." Met zijn tijd van 21.21 bleef Willeboordse ook nog onder het oude parkoersre cord. Eerstejaars A-junior Tim van de Broeke verbeterde zijn tijd van vorig jaar met bijna twee minuten. „Ik heb ruim een maand geen wed strijden gelopen maar wel flink ge traind", verklaarde Van den Broe ke. Daarin werd hij Nederlands kampioen. Ronnie Overgaauw hield uiteindelijk Martijn de Kok. achter zich die aan de laatste her steltrainingen bezig is na de Kust marathon. „Lekker gelopen en een goede voorbereiding op de cros sen", liet de huidige crosskam pioen weten. „Ik was wel verbaasd dat ik hier kon winnen", was de reactie van Eva Boonman (Dyna mica), die recreante Chantal Koole een half minuutje achter zich hield. kwadendamme - Het bekerduel van 3BSD Hydrozorg tegen der de-divisionist Autobedrijf van Loon uit Dongen werd door de be zoekers met 2-6 gewonnen. 3BSD Hydrozorg, dat in de vierde divisie uitkomt bleek niet opgewas sen tegen de ploeg uit Dongen die een klasse hoger speelt. Alleen Jan Suykerbuyk kon zich meten met zijn tegenstander Marrie Groene- veld. De teamcaptain won zijn par tij met 2-1 (15-10,15-4 en 4-15). In de laatste set was de concentratie weg omdat de winst toch al bin nen was. Zijn moyenne van 0.618 mocht worden gezien. De teamge noten Jean Louis Smulder, Piet Kox en Sjaak de Visser verloren met 0-3. door Wim Kakebeeke pijnacker - Om punten te pakken moet je verdedigend je zaken op orde hebben. Zo niet, dan wordt het lastig. Dat bleek zaterdag in het duel tussen de handballers van Delta Sport/Bema Kunststoffen en koploper Oliveo dat de ploeg uit Zierikzee op vreemde bodem met 33-23 verloor. „Op dit niveau moet je een uur lang bikkelen achterin", morde trainer Rob de Vos na de tweede nederlaag van het seizoen. De Zuid-Hollandse doelpuntma- chine draaide op volle toeren. De defensieve zeperd van Delta Sport werd deels gecompenseerd door de positieve signalen uit de voor ste linies. In het veldspel gaven de bezoekers goed tegenpartij. En dat gaf de zware missie nog een beetje glans. Want ondanks de prille com petitiestart heeft de equipe uit Zie rikzee volop kopzorgen. Kenneth Mellaart is al geruime tijd en mis schien wel het hele seizoen uitge schakeld. Tegen EHC kwam Koen de Bruijn kwam er niet zonder kleerscheuren vanaf (knie). Ook flankspeler Guust Sluijs moest het duel van de kant volgen. De break out-specialist heeft klachten aan de knie die hem eerder al parten speelden. „Ze kunnen niks vin den", verzuchtte Sluijs. „Van bin nen is alles schoongemaakt, maar ik heb nog steeds last." Verder waren Jimmy Niemans (werk) en Nico Juen (vakantie) niet van de partij. De blauwhem den waren onthand, maar Kevin Meulmeester gaf met zijn vijf tref fers een mooi visitekaartje af. Voor de pauze werd de strijd be slist in het voordeel van de gast heer uit Pijnacker. Eén van de aan stichters was linkeropbouwer Emiel van de Coevering. Naast het verzilveren van alle zevenmeters (zeven stuks) nam hij ook nog eens vijf veldscores voor zijn reke ning. De ruststand was 17-10. Aan de kant van Delta Sport na men Guido de Graaf (yx) en Kevin Meulmeester (5X) de verdediging van de Zuid-Hollanders onder handen. Oliveo-sluitpost Bert Heemskerk was echter in goeden doen. Dankzij zijn vele reflexen bleef de Zeeuwse hoofdklasser ste ken onder de 25 treffers. „Er had best meer beweging in de aanval gemogen", vond Sluijs. „Oliveo speelde compact achterin. Met meer loopwerk hadden we de boel uiteen kunnen trekken." Achterin moest er van trainer De Vos stijf op de cirkel worden verde digd. Bij vlagen kwam die tacti sche opdracht uit de verf „We kre gen er teveel om de oren. Daarom heb ik gemengde gevoelens. Over onze aanval ben ik positief, maar achterin baart het me zorgen", zei De Vos. Scores: Guido de Graaf 7, Kevin Meul meester 5, Ruben Bos 4, Jorben Sprong 3, Jerry Aertssen, Tim Vleeshouwer, Tijs de Vos en Thijs van Splunder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55