Periodetitel na draak van een wedstrijd 321 sport Duiveland stuit op Jeka Patrick Verboom mist strafschop voor DFS SKNWK sleept eerste prijs uit het vuur maandag 29 oktober 2012 MIDDELBURG - Zaterdag-tweedeklas ser Duiveland moet het in de der de ronde van de bekercompetitie opnemen tegen Jeka. De ploeg uit Breda komt uit in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Vlissingen werd zondagmiddag tij dens de loting in de bestuurska mer van Unitas'30 in Etten-Leur aan RBC gekoppeld. Hoek moet op bezoek bij Veerse Boys. FC Dau- wendaele stuit op Unitas'30. De loting is als volgt: SC Kruis- land-Zaamslag, Jeka-Duiveland, Veerse Boys-Hoek, Vlissin- gen-RBC, Unitas'30-FC Dauwen- daele, Lepelstraatse Boys-Arnemui- den, Terneuzen-UW'40, GSC-Co- lijnsplaatse Boys, Irene'58-Luc- tor'88, FC Bergen-Axel, Baro nie-Patrijzen en ZBC'97 tegen de winnaar van Jong Ambon-Goes. door Robin Hamelink MIDDELBURG - DFS verzuimde in de derde klasse A van het zaterdag voetbal de zege te pakken. De ploeg uit Burgh-Haamstede kwam in Axel uiteindelijk niet verder dan een o-o-gelijkspel tegen AZW. Pa trick" Verboom miste namens DFS een strafschop. MZVC slaagde erin om koploper Nieuwdorp een eer ste nederlaag toe te brengen, 3-2. De Meeuwen boekte een 4-2-over- winning bij 's Heer-Arendskerke. Kapelle versloeg Apollo'69 met 3-2 en Domburg versus Nieuwland eindigde in 2-2. Spui verloor met 4-3 van De Noormannen. AZW-DFS 0-0: De bezoekers wa ren beter en kregen in de eerste helft een penalty. Tot tweemaal toe pakte AZW-goalie Youri Bak ker de inzet van Patrick Verboom. Na de pauze raakte AZW twee keer de lat, maar DFS voetbalde be ter. In het verloop van de rommeli ge wedstrijd werd er door beide middenmotors niet gescoord. MZVC-Nieuwdorp 3-2 (2-0). Daniel Saya 1 -0, Patrick Joossens 2-0, Stefan van der Klooster 2-1, Teun Rentmees ter 2-2 en Aynsley Janssen 3-2. 's Heer-Arendskerke-De Meeuwen 2-4(0-1). Vincenzo Lorello 0-1, Pieter Adema (strafschop) 1-1, Michel Harin- ck 2-1, Ricardo Bambagt 2-2, Kevin Jan- se 2-3 en Jordan Francke 2-4. Apollo'69-Kapelle 2-3 (2-2). Robin Korsuize 1-0, HansTolhoek 1-1 en 1-2, Jeffrey Otten 2-2 en Jordi Matondo 2-3. Domburg-Nieuwland 2-2 (1-1). Mark Maranus (eigen doelpunt) 0-1, Michiel Bernard 1-1, David Dekker 1-2 en Chiel Maranus 2-2. De Noormannen-Spui 4-3 (3-1). Mark Minderhoud 1-0, Menno de Nooijer 2-0 en 4-3, Jacco Cijsouw 3-0, Arek Ni- kolajczyk 3-1 en Ad Verlinde 3-2 en 3-3. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - SKNWK leed bij Halsteren de eerste nederlaag van het seizoen (1-0), maar eiste wel de eerste-periodetitel voor zich op. ZSC'62 speelde in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal de kater van de verloren bekerwedstrijd te gen Colijnsplaatse Boys weg met een 5-1-zege op Vrederust. Brou wershaven verloor dik (6-0) bij Smerdiek. Halsteren - SKNWK 1-0: In de 26e minuut profiteerde Miguel Mpanda van onachtzaamheid aan SKNWK-zijde en dat betekende de 1-0. Het gehavende SKNWK - Emiel Kuijten, Carlo van der Maas, Robert Padmos en Remco Veen- boer ontbraken om uiteenlopende redenen - kwam daarna geen mo ment meer in de problemen, maar creëerde zelf ook nauwelijks kan sen. „Het was een o-o-wedstrijd, een duel van zestien tot zestien. Het te vreden gevoel overheerst. De perio de is heilig", concludeerde trainer Thomas de Ridder. SKNWK zag door het verlies Halsteren in pun ten op gelijke hoogte komen. Smerdiek - Brouwershaven 6-0: Door goals van Andreas Vroegop en Leroy Pors (2x) kwam Smer diek op 3-0. Vroegop was voor rust nog de aangever bij de 4-0 van Dennis Moerland. Brouwershaven kwam welgeteld één keer voor de goal van keeper Alex Stoutjesdijk. Na rust maakte Moerland er 5-0 van. Tien minu ten voor tijd zorgde Pors met zijn derde treffer voor de 6-0. Vlak voor tijd leverde een counter van Brouwershaven nog bijna de 6-1 op. ZSC'62 - Vrederust 5-1: Een heer lijke middag voor Robin Provoost, die naar hartenlust kon counteren namens de thuisploeg. Na een combinatie met Nicky van der Vel den zorgde Provoost voor de 1-0. Via Malouki kwam het beter voet ballende Vrederust vervolgens langszij, maar voor vlak voor rust scoorde Provoost opnieuw. Ook na rust was het Provoost die als eerste het net raakte. Via Jos Erades liep ZSC'62 uit naar 4-1 en met zijn vierde treffer van de mid dag bepaalde Provoost de eind stand op 5-1. SPS - Chrislandia 2-1 (1-0). Stefan Bogers 1-0, Marnix van der Slikke 2-0, Marco Polak 2-1. Rode kaart: 29. Jan-Pieter Bevelander (SPS). Stavenisse - DVO'6o 2-3 (1-2). Ro bin Simons 0-1 en 0-2, Jacco Knuist 1-2 en 2-3, Angelo Jongene- len 1-3. Alliance - Kogelvangers: gestaakt in de 75e minuut bij een 0-4-tus- senstand door scheidsrechter Pi ket, na bedreigingen door Allian- ce-spelers aan zijn adres. Scorever loop: Sytze Vissers 0-1 en 0-2, Erik van de Giessen 0-3, Mark Gorter 0-4. Rode kaart: Aghallaj (2x geel) en Ersin Aygun (beide Alliance). Bruse Boys verliest in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal met 1-0 bij Zwaluwe, maar eist op doelsaldo wel de eerste-pe riodetitel voor zich op. SSV'65 komt in punten gelijk met de ploeg van trainer Wim Nieuw land. door Klaas Verspoor LAGE ZWALUWE - De wedstrijd tus sen Zwaluwe en Bruse Boys kan de geschiedenis in als een echte (periode) kampioenswedstrijd: ver re van fraai, feitelijk het aanzien niet waard. Zwaluwe klopte Bruse Boys mét 1-0, maar desondanks sleepte de Bruse ploeg de eer ste-periodetitel uit het vuur. De concurrenten Duiveland en Dauwendaelè verloren ook. SSV'65 won wel, maar moest het op doelsaldo (plus elf tegenover plus drie) ruim afleggen tegen de Bruenaren. „Maar dat is ook het enige positieve van deze wedstrijd. Het leek wel of ze voor het eerst met elkaar speelden", reageerde Bruse Boys-trainer Wim Nieuw land na het duel. Toch valt er niets af te dingen op de prijs die zijn ploeg pakte. Na een teleurstellende voorbereiding gaf niemand ook maar één cent voor de Bruse kansen in de twee de klasse E. Op onverklaarbare wij ze ging het draaien op het mo ment dat de competitie begon. Een keeper in de vorm van zijn le ven, een ijzeren verdediging die slechts drie goals incasseerde in acht duels, en de individuele klas se van een aantal spelers leidden 'Bru' naar de koppositie. Met vijf zeges, één gelijkspel en twee neder lagen verzekerde Bru zich aan het einde van het seizoen in elk geval van nacompetitie. Nieuwland: „En dat is toch onverwacht." Maar de tweede nederlaag zat ie dereen dwars. Zo ook doelman Mark Giljam. De 33-jarige goalie trok voor de tweede keer dit sei zoen zijn blauwe outfit aan. En voor de tweede keer, eerder ge beurde dat tegen het groen-witte Zaamslag, verloor 'Bru' met 1-0. Tegen de rood-wit-zwarte tricolo res van Zwaluwe was de switch om die reden niet nodig. Giljam: „Maar ik had het stervenskoud. Die groene is een 'L' en heeft kor te mouwen. De blauwe is een 'XL' en heeft lange mouwen. Of het toe val is? Ik weet het niet." Tijdens het duel had -Giljam geen kou, ook al kreeg hij nauwelijks werk te verrichten. In de openings fase moest de doelman een paar keer van de grond komen op voor zetten van de thuisploeg. In de der tiende minuut kwam Zwaluwe op 1-0. Uit een vrije trap van Joey Ko- nings kopte Gijs van de Made met enig fortuin raak in de verste hoek. Zwaluwe oogde feller en Karakteristiek Bruse Boys leek er met het hoofd niet helemaal bij. Giljam: „In de rust zijn er wel wat dingen gezegd. We weten dat we beter kunnen, maar we begonnen gewoon niet goed genoeg. Zwalu we zette ons goed kort en wij stel den daar iets te weinig tegenover." Na de vroege 1-0 gingen de gedach ten even terug naar maart 2009, toen Bruse Boys bij Seolto ook een periodetitel voor het grijpen had, maar die verspeelde. Zover kwam het dit keer, mede omdat Zwaluwe er alles aan deed om het spel van Bruse Boys te ontregelen en de 1-0 koesterde, niet. Bruse Boys kon na de 1-0 via Mare Bij de Vaate over de linkerflank een aan tal corners forceren. Toen hij ech ter uitviel met een rugblessure werd het aanvallend wel erg min netjes. In de 55e minuut werd Bruse Boys via Robin Meertens voor het eerst echt gevaarlijk en in de eindfase kregen ook Thomas Groeneveld en Gerard Vogel kansen. In de 86e minuut haalde Giljam nog een schot van Maurice Sprangers uit de bovenhoek. En nadat de teleur stelling verwerkt was, barstte -later toch nog een feestje los. e Zwaluwe-Bruse Boys 1-0 (1-0). 13. Gijs van der Made 1 -0. Scheids rechter: J. Quinten (Oirschot). Gele kaart: Ruud Ansems, Joey Konings en Gijs van der Made (Zwaluwe), Marco Ketting (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 175. Bruse Boys: Mark Giljam, Rudo van den Berge, Johan Vroegindewe- ij, Olaf Willemse, Mare Bij de Vaate (33. Erik Duffener), Rudi van der Bijl, Marco Ketting, Robin Meer tens, Tommy Pronk (76. Gerard Vo gel), Domenique van den Berge (89. Dennis Hoep) en Thomas Groeneveld. Renesse-voetballer Vincent Goedegebuure (midden) ziet de bal én een Vivoo-speler op zich af komen vliegen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50