sport 131 Goes: uithuilen en opnieuw beginnen mmm Vlissingen boekt zege met een dubbel gevoel maandag 29 oktober 2012 S 'Het is geen toeval dat we nu weer na een achterstand terugkomen. We zijn een hecht team" Kloetinge-aanvoerder jaap Esser door Bob Maes MIDDELBURG - VC Vlissingen heeft een dubbel gevoel overgehouden aan de uitwedstrijd bij Halsteren. Enerzijds won de zondag-eerste klasser met 1-2, aan de andere kant werd de Vlissingse grensrechter weggestuurd. Trainer Karl Vergou wen kreeg zelf ook nog de gele kaart gepresenteerd. De Walchenaren waren in de eer ste helft de bovenliggende partij. Met snel counter voetbal kwam Vlissingen er met tijd en wijle ge vaarlijk uit. Lionel Lord had een bepalende rol. Hij maakte zelf na een half uur de openingsgoal en gaf ploeggenoten de kans het duel al voor de pauze te beslissen. Si- nan Coban en Hoessein Bouzam- bou schatten Lords voorzetten ech ter niet op de juiste waarde. In de tweede helft kwam Halste ren (met Frits Paap uit Seroosker- ke en Mathijs Hage uit Zierikzee binnen de gelederen) beter voor de dag. De Vlissingse verdediging kwam meer onder druk, maar dat had Vergouwen ingecalculeerd. „Door op de counter te spelen, ko zen we daar zelf voor." Twintig minuten voor tijd be zweek Vlissingen onder de druk, toen Paap de gelijkmaker binnen kopte. Beide ploegen gingen ver volgens voor de overwinning en uiteindelijk was het Vlissingen dat in die missie slaagde. Uit een vlijm scherpe counter schonk Hoessein Bouzambou zijn ploeg drie pun ten. Toch had het duel nog een keerzij de. Zo werd de grensrechter wegge stuurd, nadat hij, volgens de scheidsrechter, tweemaal partijdig had gevlagd. Vergouwen verdween zelf ook in het boekje van de arbi ter. „Ik riep hé na een overtreding op Bouzambou. Later noemde de scheidsrechter me een ouwehoer. Dat was beledigend. Dit krijgt nog een staartje." Overigens verdween vorige week met Pim van Nunen Vlissings eerste grensrechter. Vol gens hemzelf 'omdat hij te eerlijk vlagde', zo liet hij via Twitter we ten. Vergouwen weigerde zondag daarover commentaar te geven. door Peter van Köuteren GOES - De berusting na het derde tegendoelpunt was tekenend voor de ontgoocheling in de Goese gele deren. De Zeeuwse hoofdklasser mocht op eigen veld tegen Groene Ster lang hoop koesteren op een puntendeling, maar zag in de slot fase door twee treffers binnen een minuut uitzicht op een puntje ver wateren. Uiteindelijk werd het zelfs 0-4. Omdat onderin Dongen en Schijn- del wel wonnen, liepen weer twee concurrenten aan de staart van de ranglijst verder weg. Waar met enig gevoel voor realiteit in de be stuurskamer werd opgemerkt dat Goes moet oppassen dat het niet het lachertje van de hoofdklasse wordt, weigerde Gérard de Nooijer aan doemdenken te doen. „Het zal hoe je het ook wendt of keert een zwaar seizoen worden, maar we zijn nog geen enkele keer weggespeeld. We moeten uithui len en opnieuw beginnen." Goes werd voor eigen publiek door Groene Ster opnieuw gecon fronteerd met de harde wetten van de hoofdklasse. Waar de thuis ploeg een paar mogelijkheden on benut liet, waren de Brabanders erg effectief Groene Ster kreeg vijf kansen en benutte er vier. „Ons voetbal is verzorgd, maar de laatste bal is heel matig", zei Gérard de Nooijer. „Je moet een keer de trekker over halen en een goal maken. Elke ploeg die hier komt, heeft meer er varing dan wij. Ze hebben alle maal een paar spelers die in de Ju- piler League, de topklasse of hoofd klasse hebben gespeeld." De oefenmeester had in zijn zoek tocht naar betere prestaties flink gesleuteld om over een betere mid denveldbezetting te beschikken. Achterin speelden de piepjonge verdedigers Milton Roemeratoe en Shannon Braafhart en de 23-jarige Stephan van de Boor. Gert-Jan van Leiden en Sherief Tawfik ver vulden een defensieve rol op het middenveld. „Ik wilde meer po wer op het middenveld", lichtte de trainer zijn keuzes toe. „Wij willen altijd voetballende oplossin gen zoeken. Dat is niet erg, als je er ook uitkomt. Maar Groene Ster ramde de bal op een bepaald mo ment toen wij aandrongen ge woon weg." Het moet gezegd dat Goes slechts sporadisch kon aandringen, omdat veel spelers de vorm van vorig sei zoen ontberen, er een zekere mat heid over Goes leek te liggen en de thuisploeg veel te weinig diepgang had. Slechts Yves Nyemb onttrok zich aan de malaise, maar de centrale spits stond vaak op een eiland. „Je moet een tandje bij steken", rea geerde Nyemb op het verwijt van supporters dat er ogenschijnlijk plichtmatig was gespeeld. „En er moet veel sneller naar voor wor den gespeeld. Onze buitenspelers bleven veel te veel hangen. Als je continu in de bal komt en terugs peelt, kom je nooit naar voor. We moeten veel meer diepgang heb ben, maar dan moet de eindpass wel goed aankomen." Goes was in de eerste helft zuinig op balbezit, mocht van de tot de middenlijn inzakkende opponent achterin de bal eindeloos rond spe len en kreeg een paar kansen. De thuisploeg claimde vroeg in de wedstrijd een strafschop (Ray Kroon) en was via Van Leiden (kopbal) en Pattinama (ziedend schot) dicht bij een treffer. De ontsteltenis was dan ook groot, dat de eerste de beste kans van Groene Ster wel raak was: 0-1. Met de trefzekerheid van een sluip schutter mikten de bezoekers na de hervatting nog eens drie keer doeltreffend raak. Karakteristiek Goes-Groene Ster 0-4 (0-1), 26. Maikel van Kesteren 0-1, 79. Maikel van Kesteren 0-2, 81. Frank Teerling (strafschop) 0-3, 87. Frank Teerling 0-4. Scheidsrechten M. Meijers (Nieuwegein). Gele kaart: Shan non Braafhart, Rick de Punder, - Stephan van de Boor (allen Goes). Aantal toeschouwers:' 175. Goes: Matthew Lentink; Step han van de Boor, Shannon Braaf hart, Milton Roemeratoe; Sherief Tawfik (74. Thijs van. den Dries), Gert-Jan van Leiden, Wouter de Craene, Josimar Pat tinama (74. Lorenzo de Groot); Ray Kroon (65. Rick de Punder), Yves Nyemb, Dangelo Martien. lntoc,Totaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49