Nachtvlinders en kroegtijgers ontwaken H Bruse Boys krijgt huursubsidie veld Latertje Oosterland kampioen brandweerwedstrijden Gemeente in fout met illegale steiger Zierikzee Burgemeester praat met Vlissingers over hun gevoel van onveiligheid maandag 29 oktober 2012 door Ton van den Nouweland bruinisse - Voetbalvereniging Bru se Boys krijgt jaarlijks vijfduizend euro subsidie van de gemeente als tegemoetkoming in de huur van haar drie voetbalvelden. De subsi die wordt verstrekt omdat de Belas tingdienst eist dat Bruse Boys een 'reële' huurprijs betaalt. Voor de aanleg van de velden en het clubgebouw past de gemeente voor het eerst het zogenaamde 'sportbesluit' toe. De gemeente kan hierdoor de over aanleg van de velden betaalde btw terugvorde ren. Bruse Boys heeft een beheer- stichting, de stichting Veldsport Bru, opgericht en kan daardoor de btw terugvorderen die over de bouw van het clubhuis wordt be taald. De Belastingdienst heeft geen be zwaar tegen toepassing van het sportbesluit mits de gemeente aan Bruse Boys een reële huurprijs vraagt voor de twee grasvelden en het kunstgrasveld. De gemeente wilde aanvankelijk 4555 euro vragen, maar dat vond de Belastingdienst niet reëel. Met een jaarlijks huurbedrag van 9656 euro, inclusief btw kan de fiscus echter wel vrede hebben. Dat be drag moet Bruse Boys nu jaarlijks betalen. Het verschil tussen wat de gemeente aan huur móet vragen en wat de gemeente aan huur wil de vragen, zijnde 5101 euro, wordt nu aan Bruse Boys uitgekeerd in de vorm van een subsidie. De subsidieverordening staat dit echter niet toe en daarom maakt de gemeente gebruik van de 'hard heidsclausule': een uitzonderings regel voor gevallen die leiden tot 'een onbillijkheid van overwegen de aard'. Het gemeentebestuur buigt hiermee niet alleen zijn ei gen regels, maar moet - zo meldt de sportambtenaar - bovendien op letten dat de netto-huurlasten van Bruse Boys gelijk blijven aan die van andere sportverenigingen met vergelijkbare velden. Bruse Boys zette de gemeente op het spoor van het sportbesluit dat een btw-voordeel van 750.000 eu ro heeft opgeleverd. Het gemeente bestuur wilde dat geld aanvanke lijk in de pot algemene middelen stoppen, maar op aandringen van de gemeenteraad profiteert Bruse Boys daar nu toch van in de vorm van een kunstgrasveld. In het eer ste plan waren alle speelvelden na melijk van natuurgras. Komende zomer moet het nieuwe sportcom plex in Bruinisse klaar zijn. vlissingen - De regionale brand weerwedstrijden in Vlissingen heb ben zaterdag vier Zeeuwse kam pioenen opgeleverd: Hulst, Ooster land, Breskens en 's-Heer Arends- kerke. De wedstrijden vonden plaats tij dens de informatiedag van de Vei ligheidsregio Zeeland. Terwijl in de Timmerfabriek stands stonden met informatie over de aanpak van overstromingen, deden brand weerlieden uit de hele provincie in de Machinefabriek hun best als brandbestrijders en hulpverleners. De wedstrijden dienden tevens als demonstraties voor het publiek. Aan de vaardigheidstoetsen deden In café De Biet was het zaterdagavond tegen elven al flink druk. De publieke toestroom in De Vlinder en De Banjaard kwam pas laat op gang. Maar toen De Biet er tegen tweeën een punt achter zette, stonden in De Banjaard deuren en ramen nog bol. Drie Zierikzeese cafés zijn afgelo pen weekeinde aan een nieuwe traditie begonnen. In de nacht dat de wintertijd ingaat, staan er artiesten op het podium. De toe rist is naar huis. Pluk de Nacht is een traktatie voor de lokale klant. door Ton van den NouweBand Aan de manier waar op ze om zich heen kijken, kun je zien dat het geen vaste klanten zijn. Lutina Wattel uit Zierikzee en haar Mid delburgse vriend Sjaak van 't West einde zijn speciaal voor Pluk de Nacht gekomen: „Ik was nog niet in De Biet geweest sinds er is ver bouwd. En blues vind ik leuk, dus nu is het er dan van gekomen. Six Strings Down hebben we al eens op het festival Pootstock gezien", legt Van 't Westeinde uit. Hele maal nieuw is Pluk de Nacht niet, vertelt Biet-eigenaar Robbert Rog geband. „We zijn ooit met acht ca fés begonnen met Paaspop: elk ca fé heeft livemuziek in huis, zodat de klanten een tourneetje kunnen maken. Later kwam daar Herfst- pop bij. Dat waren echte piekda- gen voor ons. Tegenwoordig is het wat gelijkmatiger verdeeld. De communicatie binnen de horeca is ook niet meer zoals toen. We doen het nu met z'n drieën. Geen posters, niet strak naar buiten toe. Maar gewoon ieder voor z'n eigen publiek. Ook prima, wat mij be treft." Roggeband vindt dat het inititaief een kans verdient en weet daarom nu al dat hij volgend jaar weer meedoet. De band Six Strings 'Uitgaan moet nog op gang komen. Het duurt even voor Zierikzee ontwaakt uit zomerslaap' Down speelt blues en dat past vol gens Roggeband precies bij het wat oudere publiek dat hij op za terdagavond in zijn zaak heeft. Zo redeneert ook Sam van Eenige van café De Vlinder en daarom staat bij hem dj Stanley dancemu- ziek te draaien. Dat gebeurt trou wens elke laatste zaterdag van de maand. Het winterse uitgaanspa- troon van zijn klanten moet nog op gang komen, weet Van Eenige: „Het duurt even voordat Zierikzee ontwaakt uit de zomerslaap." Met een welkomstpraatje aan de bar begint zanger Dirk-Jan Deelen om elf uur in café De Ban jaard aan zijn optreden. Na twee liedjes uit zijn après-ski-repertoire zit de stemming er al goed in. Er wordt gedanst, de handjes gaan de lucht in en een enkeling laat de lampen aan het plafond zwaaien. De Biet stroomt tegen elven vol. Bij De Banjaard en De Vlinder wordt het rond middernacht druk. Tijd zat. Het feest gaat nog zeker tot drie uur (zomertijd) door. 32 ploegen mee. Die streden in vier groepen op twee onderdelen: hulpverlening bij een ongeval en brandbestrijding in een kantoor. Veilig, snel en volgens de voor schriften. Op die drie punten wer den de ploegen beoordeeld. De kampioenen bij de brandweer vaardigheidstoetsen zijn Hulst en Oosterland bij de brandbestrij- dingsactie en Breskens en 's-Heer Arendskerke bij de hulpverlenings actie. Het team Zierikzee 1 werd tweede bij de brandbestrijding. Het team Zierikzee 2 behaalde een derde plaats bij de hulpverlening. Bekijk ook de video op www.pzc.nl Het Amerikaanse Levenslied van Six Strings Down klonk zaterdagnacht in café De Biet. Dj Stanley draaide zaterdag tijdens Pluk de Nacht in het Zierikzeese café De Vlinder. door Ton van den Nouweland zierikzee - B en W van Schou- wen-Duiveland moeten een be zwaarschrift van een bewoner van de Scheepstimmerdijk in Zierik zee schriftelijk ongegrond verkla ren en de zaak doorsturen naar de rechter. De bewoner van nummer 24 had een steiger in zijn tuin die grenst aan het Sas. Volgens B en W is die steiger illegaal aangelegd en moet daarom worden verwijderd. Hef gemeentebestuur legde daarvoor een dwangsom op. De bewoner verwijderde de steiger grotendeels, maar een trap die als fundatie dien de, liet hij zitten. Tegen het opleg gen van de dwangsom tekende hij bezwaar aan. B en W wezen dat af, hetgeen voor de bewoner weer aanleiding was hiertegen in be roep te gaan. Een invorderings ambtenaar liet vervolgens weten dat toch tot vordering zou worden overgegaan. En dat was een besluit - zo oordeelt de Bezwarencommis- sie - dat niet de ambtenaar maar B en W hadden moeten nemen. De rechter was al eerder tot dat oor deel gekomen. De commissie advi seert B en W nu het beroep van de bewoner alsnog ongegrond te verklaren en door te verwijzen naar de Middelburgse rechtbank. door Maurits Sep vlissingen - Hoewel de cijfers vol gens hem niet bewijzen dat het on veiliger is in de binnenstad van Vlissingen, neemt burgemeester René Roep nu toch maatregelen. Behalve cameratoezicht om feiten te verzamelen, gaat hij ook met be woners in gesprek over hun gevoel van onveiligheid. Dat doet Roep woensdag 14 no vember in het Arsenaaltheater. Al le Vlissingers zijn welkom op die avond. Maar het gesprek zal voor namelijk gaan over de binnenstad, omdat in de Walstraat recent een serie incidenten plaatsvond, waar onder beroving en poging tot doodslag. Roep houdt er rekening mee dat de avond op een misluk king kan uitdraaien. „Een gevoel van onveiligheid wegnemen kan ik niet. Maar niks doen is nog slechter. Ik kan in ieder geval pro beren mensen te laten begrijpen waarom ze voelen wat ze voelen." De burgemeester houdt daarbij staande dat het niet onveiliger is geworden in het centrum, maar hij toont begrip voor het gevoel dat die voorvallen teweeg brengen. „Die incidenten zijn vreselijk. An derzijds, als in een kwartier tijd drie politiewagens met sirene voor bij komen, zal de één zich veilig voelen omdat er wordt gereageerd door de politie, terwijl de ander concludeert dat het kennelijk ge vaarlijk is. Die beleving is heel per soonlijk en dat maakt het lastig om er wat aan te doen." Dat neemt dan weer niet weg dat de gemeente meer moeite moet doen om gevoelens van onveilig heid te voorkomen, stelt Roep: „Neem bijvoorbeeld de voetbal- kooi op het Gaudiplein. Die is hele maal van staal. Dus dat maakt flin ke herrie, zeker tussen hoogbouw. Ik kan geen begrip vragen van om wonenden voor dat geluid. Maar waarom hebben we geen kooi met een zachte binnenkant?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46