sport! 39 Lekke band kost Milan Vader topklassering Vier punten Arnemuiden Deelname Geelhoed aan NK afstanden onzeker maandag 29 oktober 2012 De Belg Kevin Vleurinck voert de kopgroep aan. Met nummer 7 de latere winnaar Danny Sleeckx, met nummer 2 Gilian de Visser uit Domburg, die derde werd. foto Robert de Jonge door Wim de Vos KORTGENE - Dat was balen, behoor lijk balen zelfs, voor mountainbi- ker Milan Vader zaterdagmiddag tijdens de eerste wedstrijd in de strijd om de Zeeuwse ATB Cup. Op een parkoers bij De Paarde kreek in Kortgene leek de jonge coureur uit Middelburg op weg een verrassende prestatie neer te zetten. Een lekke band schakelde hem echter uit voor de hoofdprijs, die nu naar de Belg Danny Sleeckx ging. Milan Vader is dit jaar met spron gen vooruit gegaan nu hij is opge nomen in de nationale selectie. Bij de nieuwelingen behoort hij in middels tot de nationale top en ook heeft Vader al verschillende buitenlandseuitstapjes mee mo gen maken, voornamelijk om te trainen. „Daar heb ik veel van ge leerd", is de ervaring van de talen trijke Zeeuw die als het mogelijk is deel zal nemen aan de wedstrijden die meetellen voor het klassement van de Zeeuwse ATB Cup. Zaterdag toonde Vader grote stap pen te hebben gemaakt. Brutaal weg trok hij mee op avontuur met Danny Sleeckx, de ervaren moun- tainbiker die vorig seizoen win naar werd van de Zeeuwse ATB Cup. Eerder in de wedstrijd op de Brouwersdam bij Ouddorp had den de twee ook al een onderling gevecht gevoerd. „Toen had ik al gezien dat het een kanjer kan wor den en vandaag bewees dat hij hij geen stap, maar stappen gemaakt heeft", moest Sleeckx conclude ren. Tot halverwege de wedstrijd over zestig minuten ging het gelijk op. Toen sloeg het noodlot toe, een lekke band. Dankzij een om stander had Vader snel een ander door Kim 't Hooft MIDDELBURG - Het eerste mannen- team van tafeltennisclub Arnemui den leed in de eerste divisie een kleine 4-6-nederlaag tegen het ster ke Scylla 2. Namens Arnemuiden waren Mare Hackenberg en Riny Kasse goed op dreef. Hackenberg boekte twee overwinningen, op Martin van Rijn en Thijs Langeveld. Kasse klopte dezelfde spelers, al was dat in beide gevallen met het kleinst mogelijke verschil: 11-9 in de vijfde game. Simon Goessens was na mens de Leidenaren te sterk. Kop man Jan-Henk Bomhof had een mindere middag en kon geen aan spraak maken op een winstpartij. In de tweede divisie verloor SAR-Neckermann.com in Rotter dam met 6-4 van degradatiecon current FVT 2. lohan 't Hooft trok de kar met twee winstpartijen. Hij versloeg Ronald Vijverberg en Ar- genis Pieternella. Dennis Verdur- men versloeg diezelfde Pieternella. Simone de Klerk kon niet tot een overwinning komen. Mede dank zij andere gunstige uitslagen staan de Kloosterzandenaren nog altijd op de veilige vierde plaats. De strijd is echter nog lang niet gestre den, want de ploeg heeft slechts drie punten voorsprong op de nummer vijf FVT. TTCM boekte in de derde divisie een 3-7-overwinning op laagvlie ger Smash Monster 2. Sören de wiel maar hij had teveel tijd verlo ren. Bovendien paste het wiel niet lekker in het frame. „Dat was na tuurlijk jammer voor hem en uiter aard voor de wedstrijd. Ik moest behoorlijk in de beugel om hem te kunnen volgen. Maar in paniek ben ik niet geraakt omdat ik volle dig op mijn routine vertrouwde", stelde Sleeckx na de race. Vader werd uiteindelijk vijfde, achter Ed- zard van Ewijk uit Wolphaartsdijk (tweede), Gillian de Visser uit Domburg (derde) en Martijn Steenbakker uit Heinkenszand (vierde). Bij de vrouwen was het vooral val len en opstaan voor Baukje Doe- dee. Al bij de start ging zij onder uit maar ook in het verdere ver volg kwam ze twee keer ten val. Maar ook zij paniekeerde nooit. Na de eerste ronde kwam ze nog wel als laatste door maar uiteinde lijk passeerde ze alles en iedereen om zodoende te winnen. De Belg Mare Bulteel werd de ver rassende winnaar bij de veteranen. Favorieten als Eric Vereecken en de Belg Franky Taelman konden hun gezicht niet vooraan laten zien. Witte bleek onverslaanbaar. Emiel de Rijke versloeg Stefan Groenhei de en Maurice Kuijvenhoven. De met een rugblessure kampende Thomas Groenewoud kon alleen Kuijvenhoven verslaan. In het jeugd landelijk B boekte TTC Middelburg een 4-6-zege op het Eindhovense Flash. Jordin Hei- jens bekroonde een goede wed strijd met drie zeges. Julian Flam- man won twee keer, Mathijs Claus één keer. TTC Middelburg 2 snoepte in het landelijk C vier punten af van kop loper Alexandria 2. Levi Caljouw boekte twee winstpartijen. Inval ler Louden Kremer zorgde voor één zege. Patrick Janssens bleef met lege handen achter. DEVENTER - Nicole Geelhoed uit Zoutelande probeerde zich op kunstijsbaan De Scheg tijdens de IJssel Cup te plaatsen voor het NK afstanden. In de openingswed strijd van het seizoen noteerde de Walcherse op de 3000 meter 4.44,93 en op de 1500 meter 2.13,22. Of Geelhoed hiermee naar het NK mag, is nog niet bekend. Na de IJssel Cup kwamen de mara thonrijders op de baan in Deven ter in actie. In de topdivisie ston den de broers Mesu beiden aan de start. Het lukte Niels Mesu halver wege net niet vluchter Jorrit Bergs- ma te achterhalen. Daarna streed hij mee om de tweede plaats. De pelotonsprint werd gewonnen door Gary Hekman voor Arjen Stroetinga. Niels Mesu werd elfde. Erwin Mesu finishte als 32e en ein digde daarmee als eerste jongere. In het jongerenklassement staat hij nu op de derde plaats. Antwan Tolhoek uit Yerseke reed in de eerste divisie een verdienste lijke wedstrijd. Tijdens de russen- sprints pakte hij de nodige punten en nadat Bob de Jong, als reserve meerijdend, met overmacht de wedstrijd won, sprintte Tolhoek naar de veertiende plaats. In het algemeen klassement steeg Antwan Tolhoek naar de twaalfde stek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39