Effectief hockeyspel levert Walcheren knappe zege op Handballers Delta Sport bikkelen onvoldoende DKZ hervindt zich na eerste kwart Er staat weer geen maat op El Barouki 37 maandag 29 oktober 2012 88880888865955555:: ■Z&fOXgSS&S door Peter Snelders MIDDELBURG - De hockeyers van Walcheren wonnen zondag in de derde klasse verrassend met 3-1 bij het hoger geklasseerde Dom mel. Bij de vrouwen ging tweede klasser Rapide hard onderuit in Zoetermeer. Mannen. Derde klasse. Dommel-Walcheren 1-3: Dom mel beet zich stuk op een taai en volhardend Walcheren. Daarnaast sprong de thuisploeg nogal slor dig met de doelkansen om. Wal cheren daarentegen wat effec tiever en nam na 22 minuten de leiding via Victor Reinders. Niet veel later liet diezelfde doelpun tenmaker op aangeven van Koen Waasdorp al even knap de 0-2 aantekenen. Tien minuten na rust kwam Dommel uit een strafbal op 1-2. Daarna was het billenknij- pen voor Walcheren. Pas drie mi nuten voor tijd maakte Jonathan van der Zanden na samenspel met zijn broer Joël aan alle onze kerheid een einde door de 1-3 te maken. Vrouwen. Tweede klasse Zoetermeer-Rapide 5-1: Door het uitblijven van een positief re sultaat mist Rapide zelfvertrou wen en daardoor ook overtuiging bij scoringskansen. Al in de eerste minuut kreeg dat gekwetste ver trouwen een extra tik toen Zoeter meer na een persoonlijke fout op voorsprong kwam. Het verschil werd voor rust nog uitgebouwd tiaar 3-0. In de tweede helft had Rapide twintig minuten het beste van het spel, maar de besluiteloosheid speelde opnieuw op in de cirkel. Toen door een twijfelachtige gele kaart Rapide ook nog een periode met tien speelsters verder moest, viel de organisatie weg en hep de thuisploeg uit naar 5-0. Kort voor tijd tekende Roliene Zaman voor de 5-1. - - Derde klasse. Oïrschot-Walcheren 2-1: In de beginfase werd. Walcheren over rompeld door het hoger geklas seerde Oirschot. Bij de derde strafcorner leverde het veldover- wicht van de thuisploeg de 1-0 op. Daarna had Walcheren greep op de wedstrijd, maar de ploeg werd toch in de 25e minuut verrast door een counter waaruit de 2-0 viel. Vijf minuten later scoorde Brechtje de Schipper te gen. In de tweede helft waren de twee ploegen aan elkaar gewaagd. De gelijkmaker viel echter niet. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloërs van DZK maakten zaterdag tegen De Warande 3 een 1-5-achterstand on gedaan. De Vlissingers wonnen het thuisduel met 10-7. Het vrouwen team van DZK versloeg Zuidwest hoek met 8-7. DZK-De Warande 310-7: Het jeug dige DZK had een lastige start te gen de geroutineerde gasten. Aan het einde van de eerste periode was het 1-5.- Keeper Bob Willemse VLISSINGEN Hekhuis en Alders winnen toernooi Het Vanuus/2x Bellen tweetallen schaaktoernooi is gewonnen door het duo Jeroen Hekhuïs/Roeland Alders. Het tweetal bleef in Vlissingen met de volle honderdprocentscore (zestien punten) de gebroeders Rogier en Jean-Pierre van Gemert ruim voor. Derde werd de combinatie Remco Hekhuis/Martin de Bock. was ongelukkig in die fase en werd in de tweede periode gewisseld voor de zeventienjarige Mees Leijn- se, die een puik duel speelde. In die tweede periode maakte DZK al een deel van de achterstand onge daan. Daarna trok de thuisploeg de goede lijn door en kwam er in de vierde periode een 7-5-stand op het bord. De Warande 3 kwam nog op 7-7, maar DZK had het laatste woord. Scores DZK: Martijn Mechielsen 3, Sjoerd Leijnse 2, Lennard Swennen, Bas VLISSINGEN Zwemmers geven geld aan stichting ALS De stichting zwemmen langs Wal cheren heeft zondag een bedrag van 750 euro kunnen overhandigen aan de stichting ALS. De stichting zet zich in voor mensen met een spierziekte. Jarien Sinke van de stichting ALS Zeeland nam de che que in ontvangst van voorzitter Bart Roelse. Er werden dit jaar vijf zwemtochten langs de kust van Walcheren gehouden. Mechielsen, Robin Juranek, Jordy de Nood en Jasper Rouwendal 1. DZK-De Zuidwesthoek 8-7: DZK had een flitsende start en liep in de eerste periode uit naar 4-0. Maar daarna kantelde de wedstrijd, want de Vlissingse waterpolsters maak ten te veel fouten. Daardoor was het 4-4 halverwege. In het spannen de vervolg trok de thuisploeg aan het langste eind. Scores DZK: Joyce Piek 3, Saskia van der Hooft en Rowena de Kok 2 en Yentl Geelhoedt 1. DONGEN Nancy van de Ven op derde trede bij WBC Nancy van de Ven heeft zich tij dens de West Brabant Cup naar een derde positie in het klasse ment gereden. In de MX2-klasse eindigde de Vlissingse als vierde in de eerste manche. In de tweede manche reed ze nog geruime tijd aan de leiding. Door een foutje dat ze maakte met haar 125 cc-motor fi nishte ze uiteindelijk als vierde. Ge noeg voor een derde plaats overall. Hicham El Barouki slaat een gaatje tijdens de Singelloop van Middelburg. foto Arjan Schotanus door Sjaak Sinke MIDDELBURG - Dat de winnaar van de kustmarathon, Hicham El Ba rouki, ook de 51e editie van de Sin gelloop in Middelburg op zijn naam zou schrijven, was vooraf al duidelijk. Dat twee aanstormende Dynamica-talenten, Floris Wille- boordse en Tim van den Broeke, de schade tot minder dan een mi nuut beperkten, was een opsteker voor de Zeeuwse atletiek. Bij de vrouwen ging de zege naar Eva Boonman (Dynamica). Hicham El Barouki won in Middel burg op dezelfde manier als bij de Kustmarathon. Na de start van de wedstrijd over 6,8.kilometer zette hij er meteen het gas op, om ver volgens de voorsprong te consoli deren. Na de eerste ronde van 1350 meter was de voorsprong van de Marok kaan al zeker 200 meter op Ismal Boussatti - (Antwerpen), Wille- boordse, Van den Broeke, Over- gaauw (Dynamica) en Martijn de Kok (Dynamica). Daarachter kwa men onder anderen Niek den Ex- ter (Scheldeport), Hicham Migou (Antwerpen), Martijn van Driel (Utrecht) en de twee A-junioren van Spado, Mitchel Franken en Joost van Daele. In de overige vier ronden bleef de voorsprong van El Barouki con stant, maar daarachter was Boussa- ti al na twee ronden uit de wed strijd gestapt. Willeboordse en Van den Broeke ontdeden zich van De Kok en Overgaauw en het overall-erepodium lag vast. Hi cham El Barouki finishte uiteinde lijk in een parkoersrecord van 20 minuten en 59 seconden, bijna een halve minuut sneller dan Mi chel Schrier vorig jaar. El Barouki was naar deze wed strijd gehaald door beginnend atle- tenmakelaar Leonard van Putten, die dankzij zijn Marokkaanse vrouw gemakkelijk goede contac ten heeft met de Marokkaanse atle-^ ten. Neo-senior Willeboordse had het in de wedstrijd niet echt gemakke lijk: „Vooral dat heuveltje op was zwaar en ik had af en toe moeite om Tim te volgen." Met zijn tijd van 21.21 bleef Willeboordse ook nogonder het oude parkoersre cord. Eerstejaars A-junior Tim van de Broeke verbeterde zijn tijd van vo rig jaar met bijna twee minuten. „Ik heb ruim een maand geen wed strijden gelopen maar wel flink ge traind", verklaarde hij. Daarin werd hij Nederlands kampioen. Ronnie Overgaauw hield uiteinde lijk Martijn de Kok achter zich die aan de laatste hersteltrainingen be zig is na de Kustmarathon. „Lek ker gelopen en een goede voorbe reiding op de crossen", liet de hui dige crosskampioen weten. „Ik was wel verbaasd dat ik hier kon winnen", was de reactie van Eva Boonman (Dynamica), die recrean- te Chantal Koole een half minuut je achter zich hield. door Wieim Kakebeeke PIJNACKER - Om punten te pakken moet je verdedigend je zaken op or de hebben. Zo niet, dan wordt het lastig. Dat bleek zaterdag in het duel tussen de handballers van Del ta Sport/Bema Kunststoffen en koploper Oliveo. De hoofdklasser uit Zierikzee verloor met 33-23. „Op dit niveau moet je een uur lang bikkelen achterin", morde trai ner Rob de Vos na de tweede ne derlaag van het seizoen. Mannen. Oliveo-Delta Sport 33-23: De Zuid -Hollandse doelpuntmachine draaide op volle toeren. De defen sieve zeperd van Delta Sport werd deels gecompenseerd door de po sitieve signalen uit de voorste li nies. In het veldspel gaven de be zoekers goed tegenpartij. En dat gaf de zware missie nog een beetje glans. Voor de pauze werd de strijd be slist in het voordeel van de ploeg uit Pijnacker. Eén van de belangrijk ste personen was linkeropbouwer Emiel van de Coevering. Naast het verzilveren van alle zevenmeters (zeven stuks) nam hij ook nog eens vijf veldscores voor zijn reke ning. De ruststand was 17-10. Aan de kant van Delta Sport na men Guido de Graaf (7X) en Kevin Meulmeester (sx) de verdediging van de Zuid-Hollanders onder han den. Oliveo-sluitpost Bert Heemskerk was echter in goeden doen. Dankzij zijn vele reflexen bleef de Zeeuwse hoofdklasser ste ken onder de 25 treffers. Scores: Guido de Graaf 7, Kevin Meul meester 5, Ruben Bos 4, Jorben Sprong 3, Jerry Aertssen, Tim Vleeshouwer, Tijs de Vos en Thijs van Splunder. White Demons 2-sv Orion 22-23: Na vier duels bivakkeren de Beve- landse handballers op een keurige plek in de middenmoot. Zondag werd in Brabant het puntentotaal opgeschroefd naar vier. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden was de zege terecht. Ron van Dalen was nog steeds afwezig, maar de terugkeer van Guy Peters bleef niet onopgemerkt. Samen met Arno Riemens nam hij veruit de meeste treffers voor z'n reke ning. „We hebben op een volwas sen manier de buit meegenomen. Daar ben ik wel blij om," zei trai ner John Jansen na afloop. „Aan de andere kant mis ik bij sommi gen scherpte." Vrouwen. Olympus-Habo'95 5-16: Door het wegvallen van de tandem Ayla En- gels-Martje Huijben heeft de briga de van trainer Ron de Waal veel aan schotkracht moeten inboeten. En voor het einde van het jaar lij ken ze ook niet terug te komen. Middelen om de Vlissingse aan- valslinie te verstevigen zijn er niet voor handen. „Het is nu eenmaal roeien met de riemen die we heb ben", zei De Waal na de ruime ne derlaag. Scores Olympus: Wendy Meerman 2, Marqitta Chagas, Linda de Ruyter en llo- na Wielemaker 1 Heerle 2-EMM 24-14: Het pak slaag dat EMM kreeg, had de Mid delburgse tweedeklasser volledig aan zichzelf te wijten. Van een ge vecht om de buit was nooit spra ke. De bezoeksters opereerden veel te tam. Pas na een kwartier scoorden de Middelburgse vrou wen voor het eerst. Ariska Tax viel als snel uit met een kuitblessure. Ook Lisanne Heijens haalde de eindstrijd niet vanwege een enkelblessure. Scores EMM: Lisanne Heijens 5, Marie ke Riemens 4, Danielle Carol, Suzan Coppoolse, Kimberly Loo en Xaira Nij- sen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37