BC Vlissingen wint pas na verlenging 361 sport Verlies voor basketbalsters De Bree komt net tekort voor nationale titel maandag 29 oktober 2012 Drie seconden dacht Michel Bosters dat zijn score voldoende was om de wedstrijd te beslissen. 'Volgende week staat er een heel scherp Vlissingen dat de strijd aan kan gaan met de koploper' Klaas-Willen Barten over het duel met koploper Den Bosch BC Vlissingen wint zondagmid dag na verlenging met 93-84 van Baros. In de sporthal Basken- burg speelt Vlissingen een mati ge wedstrijd tegen het laag ge klasseerde team uit Rotterdam. Door de overwinning blijft Vlis singen goed meedoen in de top van de eerste klasse. door Johnny Willeboordse VLISSINGEN - De basketballers van Vlissingen en Baros maakten het bijzonder spannend. Met nog 36 se conden te spelen kwamen de be zoekers uit Rotterdam voor het eerst sinds het tweede kwart op -voorsprong tegen de thuisploeg. De schrik zat er op dat moment goed in bij aanvoerder Stefan Schrier. „Wij stonden op een gege ven moment tien punten voor. En voor we het wisten, stonden zij met nog 36 seconden te gaan één punt voor. Toen begon een hecti- sche periode." In die slotfase maakte de thuis- ploeg een tweepunter, waardoor het 73-72 werd. Met nog negen se- conden op de klok kreeg Baros twee vrije worpen. Hiervan werd er één benut, waardoor de stand ge lijk kwam. Na die score was de bal in Vlissings bezit. Als de ploeg nu scoorde, zou de overwinning binnen zijn. Het liep echter anders. De bal kwam in het spel en werd snel rondgespeeld. Uiteindelijk kreeg Michel Bosters de kans om de 75-73 te maken. Toen hij de bal losliet en in het net zag belanden, dacht hij dat het ge lukt was. „Ik deed mijn armen in de lucht en zag de spelers van Baros allemaal heel snel naar de andere kant van het veld rennen. Ze hadden drie seconden om de bal aan de andere kant door de ring te krijgen." Bij het horen van de zoemer voor het einde van de wedstrijd zag Bosters dat de bal ook daadwerke lijk nog door de ring viel. „Dat was verschrikkelijk. Ik dacht drie secon Een lay-up van Dennis de Paauw, basketballer van BC Vlissingen. foto Lex de Meester den dat de winst binnen was. Toen moesten.we toch nog de verlen ging spelen." Onderschatting was één van de oor zaken voor het moeizame spel. De coach, Klaas-Willem Barten, gaf aan dat de training al zijn gericht op de lastige uitwedstrijd van vol gend weekend. „We hebben vooral getraind met Den Bosch in ons hoofd. We hadden heel veel moei te om het initiatief te pakken tegen een tegenstander met minder kwa liteiten dan wij." Ook Bosters was in zijn hoofd al bij komende week. Desondanks werd hij tegen de Rotterdamse ploeg topschutter met .29 punten. Maar hij was erg ontevreden „Het was gewoon slecht. Ik kan er geen ander woord voor bedenken." De 25-jarige basketballer vond zijn team alleen in de verlenging goed spelen. „Wij hebben eigenlijk de hele wedstrijd ons niveau niet ge haald. Pas in de verlenging kwam het verschil in kwaliteit naar bo ven. Daar kunnen we tevreden over zijn." Ook de coach noemde de verlen ging als de enige positieve fase van zijn team. Hij had voorafgaand aan de verlenging dan ook aan zijn spe lers aangegeven dat ze het in die extra tijd moesten laten zien. „Ik heb tegen ze gezegd dat ze het moesten zien als een nieuw begin van de wedstrijd. Dat hebben ze goed opgepakt. Met goede scores en een goede verdediging hebben we in de verlenging laten zien dat wij de terechte nummer twee van de competitie zijn." Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 29, Dennis de Paauw 19, Benjamin Steenbeek 16, Sjors van de Poel 13, Stefan Schrier 9, Emilio Jangbahadoer 5 en Raylin Jimenez 2. door Lisa Kuiper en Melaniie DoDfïng VLISSINGEN - De basketbalsters van hoofdklasser BC Vlissingen kon den niet stunten tegen koploper JRC Boxtel. De ploeg leed een 50-63-nederlaag. In de overgangs klasse verloren de vrouwen van Volharding. Vrouwen. BC Vlissingen-JRC Boxtel 50-63: In de openingsfase had BC Vlissin gen te weinig stootkracht, waar door JRC Boxtel een 4-10-voor- sprong nam. Deze marge bleef tót de rust gehandhaafd: 20-26. In het derde kwart liep JRC Boxtel steeds verder weg en bij 38-58 was de strijd beslist Dankzij een goed slot beperkte de thuisploeg het verlies. Scores BC Vlissingen: Melanie Dolfing 13, Nanon Doeland 13, Sheri Bos 11, Elisa Kuipers 7, Johanna Kuijs Murcia 3, Quintana Rissema 2 en Charmey Koe mans 1. Volharding-Vpssenberg 37-88: Volharding begon de wedstrijd te gen Vossenberg onrustig en mede door de goede pressing van de te genstander keken de vrouwen uit Goes al snel tegen een achterstand aan. In het tweede kwart kreeg de thuisploeg meer grip op het spel en werd de kloof kleiner. In het derde en vierde kwart werd de wedstrijd te hard en ging Volhar ding ten onder in het geweld. Scores Volharding: Annelies Meijers 12, Anne de Bakker 9, Chantal Trom- pert 6, Elvira Philipsen 6, Kirsten Jansen 2 en Amanda Nonnekes 2. Mannen. BC Vlissingen 2-Eindhoven 67-72: BC Vlissingen 2 speelde een goed eerste kwart en nam_ een 25-13-voorsprong. Het geroutineer de BC Eindhoven kwam voor rust weer terug tot 38-31. Na de pauze bleef de thuisploeg aan de leiding tot 53-45, maar daarna namen de gasten de wedstrijd in handen. Een tussensprint leverde 57-63 op en deze voorsprong gaven de Bra banders niet meer weg. Scores BC Vlissingen 2: Abdelouahid el Kharbouchi 13, Ronny de Troije 12, Abdul Zombra 12, Benjamin Risakotta 10, Raylin Jimenez 10, Angelo Roelands 4, Dylan Hofmann 4 en Rajan Dielband- hoesing 2. door Joop van den Oudenhoven WIJCHEN - Middelburger Peter de Bree is op het Nederlands kam pioenschap libre groot eerste klas se tweede geworden. De titel ging zondag na een spannend toernooi naar Micha van Bochem uit het Duitse Kranenburg. De Bree begon voortreffelijk aan het toernooi met een winstpartij op Wiel van Gemert. Hij miste van acquit, maar maakte in de tweede beurt de partij uit met 300. Zijn duel in de volgende ron de werd ook gewonnen, maar in te veel beurten en het derde part van de eerste dag ging verloren. Zaterdag werd twee keer gewon nen en ging de Middelburger sa men met drie anderen aan de lei ding. De slotdag moest de beslissing brengen. Weer begon De Bree de uitstekend door Demi Pattiruhu uit Dordrecht, tot dan de leider in het klassement op basis van moyenne, in één beurt te verslaan. In de slotronde moest hij echter buigen voor Van Bochem, die op het moment suprème het kunstje flikte om tegen De Bree in een beurt uit te spelen. De Bree bleef op 0 staan. Hij werd tweede in de eindstand met het beste moyenne van allemaal: 76.61.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36