og geen goede trainer' sport; 35 Arnemuiden-aanvaller Roovers op de derde plaats 'Besturen moeten visie uitvoeren' r« B88888B88SeBeSBBea# dere nieuwe jongens. Dit maakte het voor Leendert nog lastiger. Ver der is een jongen zoals Matthijs Lugtenburg een poos uitgescha keld en zitten we met schorsingen en jongens die terugkomen van blessures. Dat komt er allemaal nog bij", legt Hendrikse uit. Hij ontkent niet dat ook Geelhoed een inschattingsfout heeft ge maakt. „Daar koop je verder niks voor, al is het wel een wijze les ge weest." Hendrikse refereert daarbij ook naar het tijdperk waarin André Maas de scepter zwaaide bij GPC. Die ruimde eveneens voortijdig het veld, omdat de als zeer sociaal omschreven oefenmeester de ploeg niet meer aan de gang kreeg. Zijn opvolger Van Poelje hield het elftal vervolgens in de nacompeti- tie in de eerste klasse. Duidelijk is inmiddels dat GPC op zoek is naar een type Van Poelje. Naar een trai ner die er 'heel kort op zit', die niks aan het toeval overlaat, zijn groep voortdurend uitdaagt en die ook een rol van betekenis wenst te spelen voor alle geledingen bin nen de club. „Dat is elk geval wat de spelers nodig hebben. We heb- Adri Franke ziet het recente voortij dige vertrek van vijf trainers in het Zeeuwse voetbal met lede ogen aan. Het aanspreekpunt van trai nersvakbond WON in Zeeland wijt die gang van zaken onder meer aan een gebrek aan visie bij bestuurders. „Er staat vaak een be leidsplan op papier dat een nieuwe trainer uiteraard onderschrijft. Ver volgens wordt er geen uitvoering gegeven aan die visie. En dan ga je nat, want een beleid op lange ter mijn, zoals het effectief inpassen van jeugd bij de senioren, is er dan niet." Trainers en voetballers valt ook iets te verwijten, vindt Franke. „Veelal ontbreekt het bij trainers niet aan een goede voetbalvisie, maar tegenwoordig komt er veel meer kijken. Het gaat niet alleen maar om trainen en coachen, maar ook om wat er in een snel verande rende wereld buiten het veld ge beurt." Voetballers leiden vaak aan zelfoverschatting, vindt Franke. „Je merkt zeer regelmatig dat ze niet leven voor hun sport. Op vakantie gaan in het seizoen of tot diep in de nacht op stap gaan, zijn eerder regel dan uitzondering. Daardoor wordt de structuur van het team onherstelbaar aangetast." Franke omarmt het idee om cou- lanter te zijn ten aanzien van trai nersdiploma's. „Zeker in de witte vlek die Zeeland is. Bij de opwaar dering van het amateurvoetbal heb ik zo'n voorstel al eens gedaan. Daardoor zouden TC2 en T3 meer waard worden dan nu het geval is, waardoor veel problemen in de provincie zouden zijn opgelost" maandag 29 oktober 2012 Thijs Roovers kan niet bepaald te rugkijken op een geslaagd voetbal- weekeinde. De aanvaller van Arne- muiden verloor zaterdag met zijn ploeg de Walcherse derby van Oostkapelle (1-2) en ook na zijn zes goede voorspellingen in de PZC-voetbaltoto zal de speler van de zaterdagtweedeklasser niet uit zijn dak zijn gegaan. Het begon zaterdag allemaal prach tig voor Roovers. Hij zette zijn ploeg in de tweede helft immers hoogstpersoonlijk op voorsprong tegen Oostkapelle: 1-0. Maarten van Maldegem en Wouter Ver- duijn verzetten daarna echter de bakens. Dat betekende tevens een verkeerde toto-voorspelling, want Roovers had natuurlijk een zege van Arnemuiden voorspeld. Ook bij Heinenoord-Hoek en Krabbendijke-Rillandia zat hij er naast. Niet zo verwonderlijk, want die duels leverden verrassende re sultaten op. Niet Hoek en Krab- bendijke wonnen, maar Heine- noord en Rilandia. Bij de zondagse duels, waar Roovers naar eigen zeggen weinig compassie mee heeft, ging het wat beter. Drie van de vier wedstrij den had de Arnémuidenaar goed. Alleen bij Goes-Groene Ster zat hij ernaast. Hij verwachtte een gelijk spel, het werd een overduidelijke 0-4. Omdat vijf spelers het nog minder deden dan Roovers, staat hij in het tussenklassement op de derde plaats. De Zeeuws-Vlamingen Cor- né Langendoen van AZW (acht goed) en Robert Broos van Koe wacht (zeven) gaan hem voor. 1 Kloetinge- Alexandria'66 Heinenoord - HSV Hoek X 0 Tern. Boys-Alblasserdam GPC Vlissingen - De Zwerver X 0 Arnemuiden - Oostkapelle 0 X Tholense Boys-WHS (x) Krabbendijke-Rillandia 0 X Goes-Groene Ster X 0 Halsteren-Vlissingen SDO'63-Terhole Oostkap. (vr) - Smerdiek (vr) x juiste uitslag O goede voorspelling O foute voorspelling Klassement aantal goed Corné Langendoen (AZW) 8 Reinbert Broos (Koewacht) 7 Thijs Roovers Arnemuiden6 Alexander Bom (MZVC) 5 Meivin van Ast (Brouwershaven) 4 Jorn Elenbaas (SPS) 4 Jimmy Fens (Krutningen) 4 Marc Raas (Luctor'28) 2 verrichtingen van GPC tegen De Zwerver. In het midden zit de geblesseerde Matthijs Lugtenburg. foto Lex de Meester ben dit duidelijk aangegeven", zegt (reserve) aanvoerder Najim Boughmari. „Leendert legde veel verantwoordelijkheid bij de groep. En dat werkte in ons geval dus niet." Of dit geen teken van onvol wassenheid is? „Misschien wel, maar ook een voetballer bij de se nioren is niets menselijks vreemd." Jurriaan van Poelje toont zich te leurgesteld over de gang van zaken bij GPC. Omdat hij zowel de club als Geelhoed hoog heeft zitten. Hij wil geen oordeel vellen over hoe hem dit seizoen in Vlissingen zou zijn vergaan. „Dat is koffiedik kij ken. Ik had vertrouwen in de ver nieuwde groep. Ook onder een an dere trainer. Het is hoog tijd dat er spelers opstaan. Want met zulke kwaliteiten hoefje echt niet te de graderen." Vooralsnog zit GPC in de hoek waar de klappen vallen. Zaterdag ging de ploeg onder leiding van de interimcoaches Anton Swennen en Jimmy Pinas met 2-1 onderuit tegen De Zwerver. In een van GPC-zijde matige eerste helft kwa men de bezoekers op een 0-2-voor- sprong via Michel Slagboom en Ke vin van Houtum. Na de rust tapte de thuisploeg uit een ander vaatje. Dit leverde de aansluitingstreffer van Sven Ronde op. Daan van Bel- zen had in de 86e minuut de gelijk maker op zijn schoen. Hij miste, waardoor met GPC met lege han den achterbleef. René van Stee „Toen ik op het startblok stond, was ik behoorlijk moe. Dat was volgens mij ook wel te zien ook." De Australische zwemmer James Magnussen, favoriet voor een Olympische medaille, in het Algemeen Dagblad over de voor hem misluk te Spelen. „Zo is het altijd met een spits hè. Alleen als hij scoort, vindt iedereen hem goed. En anders niet. Kijk naar Fernando Torres bij Chelsea, die is volgens ie dereen ineens weer fantastisch. Ze willen toch dat je goals maakt. Nou, ik wil zelf niks liever." Borussia Mönchengladbach-aanvaller Luuk de Jong tegenover NUsport. „Hiermee verkoop je de ziel van de club. Ik heb het in Amsterdam zelf ervaren. Het laat zich moeilijk be noemen, maar de club uit de Arena is niet meer de zelfde als de club uit De Meer. Dat risico loopt Feye- noord ook, als het De Kuip verlaat." Leo Beenhakker in Voetbal International over de plannen voor een nieuw stadion voor Feye- noord. „In die periode heb ik serieus nagedacht over een ver trek. De aandacht van Jol richtte zich vooral op het eerste elftal en in die tijd heb ik nooit het gevoel ge had dat ik een kans zou krijgen. Ik ging minder geïn spireerd en met weinig plezier naar de training." Ajacïed Ricardo van Rhijn in Voetbal Interna tional. „Rinus Michels zei eens dat elke goeie coach ooit ontslagen wordt. Ik weet niet of ik een goeie coach ben, maar hoop dat mijn eerste ontslag meteen ook mijn laatste is." Trainer Ron Jans tegenover Sporza over zijn ontslag bij de Belgische club Standard Luik. „Ik zit de hele dag binnen, het voelt alsof ik in een gevangenis zit." VW-aanvaller Uche Nwofor in de Volks krant. „Ik heb vijf vrienden en daar zit Jeffrey niet bij." John Karelse in De Telegraaf. Hij werd maan dag ontslagen bij zijn club NAC Breda door technisch directeur Jeffrey van As.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35