sport!33 Fouten nekken Arnemuiden Vlissingen loot RBC in derde bekerronde RCS maakt bovenin een pas op de plaats maandag 29 oktober 2012 fa&xsfsssse&simBscx De voetbalsters van Oostkapelle reageren uitgelaten na de snelle 1-0 van Shamila Hamers. Wielders af. De doelvrouw kreeg de bal echter niet onder controle en zo verdween de bal alsnog ach ter de lijn. Achteraf sprak ze dan ook van 'een blundertje'. Gelukkig door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal boekte Oostkapelle bij Arnemuiden een 2-i-zege. Het was de ploeg de der de overwinning van het seizoen. VCK was veel te sterk voor Hein- kenszand (6-i) en Serooskerke ging met ï-o onderuit bij Dinte- loord. Bruse Boys pakte, ondanks een i-o-nederlaag bij Zwaluwe, de eerste-periodetitel. Amemuiden-Oostkapelle 1-2: Voor rust werd er niet gescoord in de Walcherse derby. Bastiaan Grootjans (Arnemuiden) en Maar ten van Maldegem (Oostkapelle) kregen elk met een kopbal nog de beste kans om voor hun ploeg te scoren. In de 56e minuut bedien de Janick Schaier Thijs Roovers, die Arnemuiden op 1-0 zette. In de 77e minuut kwam Oostkapelle, na een fout bij Arnemuiden ach terin, via Maarten van Maldegem voor Wielders maakte Shamila Ha mers in de 73e minuut de 2-1, op nieuw uit een vrije trap. Het enige hoogtepunt na de 2-1 kwam in de negentigste minuut, toen Kelly aan de 1-1. In de 87e minuut leid de een tweede fout in de defensie van Arnemuiden tot de winnende treffer van Wouter Verduijn. Dïnteloord-Serooskerke 1-0: Een gelijkspel had de verhoudin gen binnen de lijnen beter weer gegeven, want Serooskerke speel de vooral na rust sterk. In de twaalfde minuut maakte Willem van der Wegen, na een combina tie met Wim Stange, de enige tref fer. Beide ploegen kregen daarna nog wel de nodige kansen, maar zowel bij Dinteloord als bij S'eroos- kerke ontbrak het aan de juiste eindpass. Klundert-Dauwendaele 1-0: Twee technische ploegen maakten er een gelijkopgaaride wedstrijd van. Klundert was feller en iets dreigender voor de goal. In de 55e minuut viel de 1-0. Bij Dauwen- daele werd, tegen alle voetbalwet ten in, door het midden uitverde digd. Ferry Littooij onderschepte van der Kaap nog een levensgrote kans kreeg maar recht op de keep- ster van Smerdiek schoot. Oostkapelle-Smerdiek 2-1 (1-0). 1. Shamila Hamers 1 -0, 66. Inge Peeters de bal en schoot de winnende tref fer binnen. Een onmachtig Dau- wendaele kon het Klundert vervol gens niet meer lastig maken. VCK-Heinkenszand 6-1: Uit een corner kopte Simon Voet in de achtste minuut de 1-0 binnen en na 24 minuten stond het, na een vrije trap van Stefan Wielemaker, al 2-0. Vlak voor rust kopte leroen Verdonk Heinkenszand naar de 2-1 en bracht hij daarmee de span ning terug in de wedstrijd. In de 57e minuut besliste Richard Dek, op aangeven van Erik Goudt, het duel en daarna liep de score nog hoog op. Wielemaker scoorde uit een corner rechtstreeks de 4-1, Guido Poesiat schoot op aangeven van Wielemaker in de kruising en in de 86e minuut kopte Dig Be- suijen tuit een corner 'a la Bep Bak huis' de 6-1 binnen. SSV'65-Zaamslag 4-1 (2-1). Duiveland-WC'68 1-3 (0-2). Zwaluwe-Bruse Boys 1-0 (1-0). foto Lex de Meester 1-1, 73. Shamila Hamers 2-1. Scheids rechter: C. Riemens (Vlissingen). Gele kaart: Mindy Hengst, Shamila Hamers (beiden Oostkapelle), Wendy de Wilde (Smerdiek). Aantal toeschouwers: 90 MIDDELBURG - Zondag-eersteklas- ser Vlissingen neemt het in de der de ronde van de bekercompetitie op tegen RBC. Bij de loting in de bestuurskamer van Unitas'30 (Et- ten-Leur) werd duidelijk dat de ploeg van trainer Karl Vergouwen een thuiswedstrijd heeft Zaterdag-tweedeklasser Dauwen- daele gaat op bezoek bij Unitas'30. Arnemuiden zal afreizen naar Le- pelstraatse Boys. Mocht Jong Am- bon dinsdag van Goes winnen, dan mag de Middelburgse zon dag-derdeklasser tegen ZBC'97 aan treden. De loting: SC Kruisland-Zaamslag, Jeka-Duiveland, Veerse Boys-Hoek, Vlis- singen-RBC, Unitas'30-FC Dauwendae- le, Lepelstraatse Boys-Arnemuiden, Ter- neuzen-UW'40, GSC-Colijnsplaatse Boys, lrene'58-Luctor'88, FC Ber- gen-Axel, Baronie-Patrijzen en ZBC'97- Jong Ambon/Goes. door Jos van Belzen MIDDELBURG - RCS heeft zondag een fikse nederlaag geslikt tegen Uno Animo: 2-6. Door de neder laag staan de Oost-Souburgers nu vijfde. Van de overige Zeeuwse tweeklassers won alleen Axel. RCS-Uno Animo 2-6: De Sou burgers kwamen na een kwartier op een i-o-voorsprong door Len Eversdijk. Kort hierna voorkwam doelman Arvid Pieterse eerst de ge lijkmaker van dichtbij, maar een minuut later ging hij de fout in waardoor Rick van Loon de gelijkmaker kon aantekenen. In de laatste vijf minuten voor de thee gaf RCS de wedstrijd uit handen. Zowel bij de 1-2 van Ruben van Loon als de 1-3 van Arif Turkyil- maz zag de Souburgse verdediging er niet goed uit. Het werd voor rust ook nog 1-4 omdat Ruben van Loon uit een vrije trap de bal in de kruising schoot. In de tweede helft liepen de gas ten uit naar 1-5 door Arif Turkyil- maz, waarna Marlo Janisse tegen- scoorde: 2-5. De wedstrijd was ech ter gespeeld, zeker na de rode kaart die Marik Waterman van de thuisploeg incasseerde. De volgens trainer Romeo van Aerde 'totale off-day' leverde uiteindelijk een 2-6-nederlaag op. Temeuzen-BSC 0-2: De bezoe kers kwamen vanaf de strafschop stip op voorsprong. Ook hierna bleef BSC meer strijd leveren en toonde de ploeg zich sterker in de omschakeling. Op slag van rust le verde dit de 0-2 op. Aardenburg-Sarto 2-6: Een snel opgelopen 0-1-achterstand werd al in de twaalfde minuut door Bart van de Hemel rechtgezet: 1-1. De thuisploeg kwam hierna beter in de wedstrijd, maar nog voor het einde van de eerste helft werden twee individuele fouten afgestraft met evenveel tegendoelpunten: 1-3 halverwege. Het werd binnen tien minuten 1-4 en 1-5. De thuisploeg kreeg vervol gens enkele goede kansen op rij, waarvan er slechts één werd be nut: 2-5 door Steven de Croock. Enkele minuten voor het einde toonde de ploeg uit Tilburg zich aan de andere kant wel weer doel treffend. Axel-AIliance 2-1: Na ruim een kwartier opende Kjell Vanderhae- gen voor Axel de score. Krap twee minuten later maakte Wesley Smits de gelijkmaker. In de laatste minuut tekende Marco Plasschaert uit een hoekschop de 2-1 aan. VLISSINGEN Benauwde zege Zeeland Sport De voetballers van Zeeland Sport boekten zondag in de vierde klasse A een zwaarbevochten zege op BW'63. Het duel eindigde in 3-2 voor de Vlissingers. Anthony Orprecio (strafschop) en Matthieu de Smit zorgden voor een 2-0-voorsprong. Kort na rust kwam BW'63 terug in de wed strijd via een strafschop. Die werd in eerste instantie gekeerd door doelman Robin Jilleba, maar bij de rebound was hij kansloos was. Mat thieu de Smit bracht met zijn twee de treffer de marge weer op twee (3-1), maar een kwartier voor tijd kwamen de bezoekers terug tot 3-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33