Oostkapelle klopt rivaal Smerdiek MZVC tackelt de koploper 321 sport Walcherse trein dendert maar door Zeelandia Middelburg haalt in Hoogerheide periodetitel op maandag 29 oktober 2012 Drie goals uit vrije trappen in derby door Robin Hamelink MIDDELBURG - MZVC slaagde erin om koploper Nieuwdorp de eerste nederlaag toe te brengen in de der de klasse A van het zaterdagvoet bal. Dankzij een prachtig doelpunt van Aynsley Janssen zegevierde de ploeg vlak voor tijd met 3-2. De Meeuwen boekte een overwin ning bij 's Heer-Arendskerke. On danks een achterstand ging de ploeg uit Zoutelande er met de drie punten vandoor: 2-4. Kapelle versloeg Apollo'69 in de uitwed strijd met 3-2. Domburg versus Nieuwland eindigde in 2-2. De Noormannen moest diep gaan te gen Spui. Na een 3-0-voorsprong werd het uiteindelijke een benauw de 4-3-zege. AZW en DFS scoor den niet. MZVC-Nïeuwdorp 3-2: Een fout bij Nieuwdorp werd door Daniel Saya keihard afgestraft: 1-0. Een kwartier later maakte Patrick Joos- sens er 2-0 van voor de thuisploeg. In het tweede bedrijf zette Nieuw dorp druk op de Middelburgers en dat resulteerde in de aansluitings treffer van Stefan van der Kloos ter. Na een scrimmage tikte Teun Rentmeester de 2-2 in het doel. Het slotakkoord was voor Aynsley door Robin Hamelink MIDDELBURG - Dankzij een 4-0- overwinning op SVD blijft Wal cheren ongeslagen aan kop in de vierde klasse van het zaterdagvoet bal. Naaste achtervolgers Wemel- dinge en Veere wonnen respectie velijk met 4-1 van Wolfaartsdijk en 2-1 van Colijnsplaatse Boys. Be velanders en Hoedekenskerke speelden met 2-2 gelijk. Waarde won nipt met 3-2 van Lewedorpse Boys en Kruiningen versloeg Bors- sele met 3-1. Walcheren-SVD 4-0: Twintig ster ke openingsminuten betekenden een 4-0-voorsprong voor de onge slagen koploper. Na een minuut opende Mark van der Eijk de sco- Janssen, hij knalde de bal van af stand in de kruising, 's Heer-Arendskerke-De Meeu wen 2-4: Het was een matige wed strijd, die laat op gang kwam. Na een half uur zorgde Vincenzo Lo- rello voor de 0-1. Uit een straf schop maakte Pieter Adema de 1-1. In de laatste tien minuten kwam 'Arendskerke' op voorsprong dank zij Michel Harinck. De Meeuwen zette nog een keer aan en liet het net drie keer bollen. Ricardo Bam- bagt zorgde voor de 2-2, Kevin Jan- se voor de 2-3 en invaller Jordan Francke kopte de 2-4 op het score bord. Apollo'69-Kapelle 2-3: Het was een spannende wedstrijd waarin Kapelle het beste van het spel had. Via Robin Korsuize kwam Apol lo'69 op voorsprong. Hans Tol- hoek zorgde voor 1-1 en was ook verantwoordelijk voor 1-2. Op slag van rust trok Jeffrey Otten de stand weer in evenwicht. Een doel punt van Jordi Matondo beteken de drie punten voor de bezoekers. Domburg-Nieuwland 2-2: Een ongelukkige eigen goal van Mark Maranus zorgde voor een i-o-voor- sprong voor Nieuwland. Michiel Bernard werkte beheerst af en trok de stand gelijk. In een leuke re vanaf elf meter. Tim Smulders prikte de 2-0 binnen en Van der Eijk de 3-0. Steve Schalkwijk be paalde de eindstand op 4-0. De thuisploeg was hierna nog steeds de bovenliggende partij, maar creëerde amper een kans. SVD was niet bij machte om een plaagstoot uit te delen aan de kop loper. Wolfaartsdijk-Wemeldinge 1-4: De thuisploeg gaf de nummer twee goed partij, maar binnen twee minuten na rust was het ver zet gebroken dankzij twee tegen treffers. Niels Kole benutte een strafschop en Remi Bruijnooge strafte een blunder bij Wolfaarts dijk af. Chris Kole schoot de 0-3 binnen en Niels Kole kopte de 0-4 wedstrijd kwam Nieuwland tegen de verhouding in op 1-2. David Dekker knalde een vrije trap kie- zelhard in het vijandige doel. Nieuwland leek drie punten te pakken, maar Chiel Maranus voor kwam dat. De Noormannen-Spui 4-3: De thuisploeg was goed op dreef en liep heel makkelijk uit naar een 3-0-voorsprong. Mark Minder- houd opende de score en Menno de Nooijer verdubbelde de stand. Jacco Cijsouw mikte de 3-0 bin nen. De Noormannen liet het na om met veel grotere cijfers voor te staan. Vlak voor rust bracht Arelc Nikolajczyk de hoop terug bij Spui. Dankzij twee treffers van Ad Verlinde werd het zelfs 3-3. In de spannende slotfase trok De Noor mannen aan het langste eind door de tweede treffer van Menno de Nooijer. AZW-DFS 0-0: De bezoekers wa ren beter en kregen in de eerste helft een penalty. Tot tweemaal toe pakte AZW-goalie Youri Bak ker de inzet van Patrick Verboom. Na de thee raakte AZW twee keer de lat, maar DFS voetbalde be ter. In het verloop van de rommeli ge wedstrijd werd er door beide middenmoters niet gescoord. in het doel. Perry Eveleens redde de spreekwoordelijke eer voor de thuisploeg. Veere-Colijnsplaatse Boys 2-1: Al na een minuut kopte Robin de Rijke achterwaarts de openings treffer in het doel van 'Colijn'. Bei de ploegen kregen kansjes en na een uur strafte Yoeri Visser een fout van de thuisploeg af. Na een voorzet van Mark de Theije kon Wouter Koster Veere weer op voorsprong zetten. Behalve een schot van Nasser Ghassi op de kruising viel er weinig meer te be leven. Bevelanders-Hoedekenskerke 2-2 (0-1). Waarde-Lewedorpse Boys 3-2 (2-1). Kruiningen-Borssele 3-1 (0-0). De Zeeuwse derby in het vrou wenvoetbal tussen Oostkapelle en Smerdiek eindigt in een 2-1-overwinning voor de thuis ploeg. Beide ploegen spelen bij zonder matig en creëren weinig kansen. Alle doelpunten komen dan ook uit vrije trappen. door Johnny Willeboordse OOSTKAPELLE - De beladen wed strijd in de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal tussen Oostka pelle en Smerdiek begon direct met een hoogtepunt Al in de eer ste minuut maakte Shamila Ha mers een treffer voor de thuis ploeg. Hiermee schoot zij veel spanning uit de benen. „Het is een heel speciale wedstrijd. Er spelen maar twee Zeeuwse vrouwen teams in de hoofdklasse. Als je dan tegen elkaar moet, wil je er al les aan doen om te winnen. Dat idee hadden we de hele week al in ons hoofd." Jammer genoeg zat er bij de team genoten van Hamers nog wel een hoop nervositeit in de benen. Na het veelbelovende begin was het vervolg daardoor teleurstellend. Na afloop van de wedstrijd nam Oostkapelle-trainster Irma de Wit te dan ook geen blad voor de mond. „Het was vandaag zeker niet goed. Dit is voor ons een heel belangrijke wedstrijd. Dan moet je ook je beste spel laten zien. Dat hebben we zeker niet gedaan en dat is erg jammer." Na de openingstreffer ontstond pas na zeventien minuten de eer ste gevaarlijke aanval. Na een lange bal vanuit de verdediging van Oostkapelle controleerde Mieke Nieuwenhuijse de bal goed, waar na ze een voorzet gaf op Alyssa Dijkstra. Oog in oog met de keep- ster van Smerdiek, Kaylee Diele- man, schoot de buitenspeelster de bal echter naast de goal. De bezoeksters kwamen niet ver der dan een aantal counters. Door dat telkens de laatste pass te hard was, ontstond hier geen gevaar uit - Wel lag er constant ruimte achter j de verdediging van Oostkapelle. I Hamers maakte zich daar wel va ker zorgen om. „Onze verdediging staat op één lijn. Als je dan in de aanval bent geweest en je met veel vrouwen voor de bal staat, ligt er veel ruimte. Dan kan de tegenstan der met één goede pass voor de keeper staan. Dat zag je in deze j wedstrijd vaak gebeuren." In de tweede helft zag je hetzelfde spelbeeld. Geen van beide teams kon een goede aanval op touw zet ten, doordat er na twee of drie goe de passes steeds een foute volgde. Ook het feit dat de scheidsrechter elke minuut wel een keer op z'n fluit blies, kwam de wedstrijd niet ten goede. Ook Irma de Witte, trainster van Oostkapelle, had zich hieraan geïrriteerd. „Die man heeft vandaag gewoon heel slecht gefloten. Er zijn vandaag gele kaarten gegeven die nooit gegeven worden. En bij overtredingen die normaal minstens geel zijn werd doorgespeeld. Dat die situaties dan steeds de kant van de tegen stander op vallen, zal wel toeval zijn, maar toch is het erg verve lend." In de 66e minuut viel de gelijkma ker van Smerdiek dan ook uit een makkelijk gegeven vrije trap. Op 23 meter van de goal ging Inge Pee- ters achter de bal staan. Zij schoot de bal recht op keepster Joraline door Jos van Belzen MIDDELBURG - Met een overtuigen de 4-0-overwinning bij Meto heeft Zeelandia Middelburg de eerste-pe- riodetitel in de derde klasse A bin nengehaald. Voor de twee andere Zeeuwse ploegen die in deze klas se uitkomen was er minder succes weggelegd. Jong Ambon ging met liefst 6-2 onderuit bij de nummer twee van de ranglijst, MOC'17. HW'24 verloor in de slotfase met 3-2. Meto-Zeelandia Middelburg 0-4: Het was even wennen aan het kunstgras op het veld in Hooger heide, maar eigenlijk kwamen de bezoekers geen moment in de pro blemen. Er werd geen kans wegge geven, terwijl Jerfy Booy zich aan de andere kant al voor rust twee keer trefzeker toonde, beide keren op aangeven van Abdoe Abdenbi. Ook in de tweede helft lieten de Middelburgers de bal soepel rondgaan en kreeg de tegen stander geen kans. Het werd 0-3 door een eigen doelpunt na een voorzet van opnieuw Abdoe Ab denbi. Een kwartier voor tijd bracht Jerfy Booy zijn dagtotaal op drie, ditmaal op aangeven van Niels Luteijn die zelf een treffer al dan niet terecht zag worden afge keurd. MOC'i7-Jong Ambon 6-2: De thuisploeg, die voor rust een licht veldoverwicht had, opende de sco re via Tom van Elsakker. Na de 2-0 van Eric van de Watering in de vijftigste minuut liep MOC'17 bin nen een kwartier uit naar 4-0 door Patrick Hendrickx en op nieuw Eric van de Watering. De wedstrijd was hiermee in korte tijd beslist en wat resteerde was een open duel met veel ruimte bij de twee ploegen. Robbie van Iwaarden zorgde voor de 4-1, waar na Tom van Elsakker en Matty de Ridder het halve dozijn voor de thuisploeg vol maakten. Het slotak koord was voor Björn Langeveld, die zo de eindstand op 6-2 bepaal de. Rood Wit W-HW'24 3-2: Het zag er somber uit voor HW'24 toen de thuisploeg al binnen een kwartier een 2-0-voorsprong had genomen via treffers van Jeffrey van Beers en Jordy Adan. De ploeg herstelde zich via Tim Me- chelink: 2-1 halverwege. Na de gelijkmaker van Dennis Buijs waren er kansen op meer, maar de Hulstenaren faalden in de afwerking. Zoals wel vaker kre gen zij hiervoor in de slotfase de rekening gepresenteerd toen Jor dy Adan de eindstand op 3-2 bracht. Oostkapelle-voetballer Harold Vermeulen stoomt op in het duel met Arne- muiden. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32