Jaap Esser slaakt een zucht van verlichting 301 sport Ontploffingsgevaar is er nog steeds in Hoek Terneuzense Boys kan niets afdwingen maandag 29 oktober 2012 Kloetinge speelde tot nu toe vier keer thuis en bleef vier keer ongeslagen. door Barry van der Hooft HEINENOORD - Terwijl zijn spelers na afloop met gebogen hoofden de kleedkamer in liepen, keek Eric Hel lemons eens op zijn telefoon. De trainer fluisterde wat tegen zijn assistent Jan Vanhuele, keek nog eens naar zijn mobieltje en liep vervolgens weg. Een paar minuten later bleek hij in de bus te zitten. Teleurgesteld, misschien ook wel boos, al liet hij dat niet merken. Hoe lang is de Brabander nog trai ner van Hoek? „Ik weet het echt niet", zei Hellemons. „Ik ben een liefhebber en steek er veel energie in. Maar het moet je ook energie geven. Dat is op dit moment niet het geval." De wanprestatie tegen Heine- noord (3-1-verlies) markeerde voor Hoek het einde van een bewogen week, die eigenlijk op dinsdag was begonnen. Na de eenvoudige be kerzege op SSV65 (0-7) gingen Hellemons, leden van de techni sche commissie en drie bestuursle den nog maar eens in gesprek over de faciliteiten bij Hoek. De trainer eiste duidelijkheid, het zou buigen of barsten worden. Hij wilde twee dagen later op het hoofdveld trai nen, zoals hem al meerdere keren was beloofd. Een dag later, op woensdagavond, vond een spoed vergadering plaats. Er kwam een brief op tafel, waarin nogmaals dui delijk werd gemaakt dat de wen sen van Hellemons ingewilligd móesten worden. De sponsorstich ting, in de persoon van Nico Bous- sen, schaarde zich achter de trai ner. Daardoor had het bestuur wei nig keus, want zonder de steun van de sponsors is het moeilijk voetballen in de hoofdklasse. Uit protest niet voetballen tegen Hei- nenoord, was ook nog een 'dreige ment' dat op tafel kwam. De bestuursleden Frank Martens en Ad van Langevelde trokken hun conclusies. Niet alleen omdat ze niet achter het besluit stonden dat er op het hoofdveld getraind mocht worden, maar ook omdat er door Hellemons fatsoensnor men zouden zijn overtreden. De trainer- kan bij een groot deel van de achterban weinig meer goed doen, waar een ander deel het waardeert dat er eindelijk eens een trainer is die tegen de stroom in gaat. Zaterdag had diezelfde trainer in de bus even een blik vol vertwijfe ling. Waar gaat het mis bij Hoek? Hellemons: „Iets komt nooit al leen, alles komt in drieën. Wat dat bij Hoek is? Ten eerste een discus sie die al loopt sinds maart, toen mij is toegezegd dat ik op een heel veld kan trainen. Afgelopen week zijn daardoor twee mensen ge stopt en dat vind ik heel verve lend. Voor die mensen, maar ook voor de vereniging. Ten tweede het incident van afgelopen donder dag Dat je niet kunt trainen om dat de lampen niet aan kunnen. De sleutel was meegenomen of verstopt en dat is te kinderachtig voor woorden. En drie is dan, dat je zo'n wedstrijd speelt." Hellemons had ook gezien hoe Hoek tegen Heinenoord in de ope ningsfase de bovenliggende partij was. Maar het voetbal van Hoek was opnieuw makkelijk te ontrege len, vanwege het voorspelbare ka rakter. De crosspasses, vooral van rechts naar links, zijn inmiddels bij iedere tegenstander bekend. Ze komen wel aan, maar het vervolg blijft uit. Zoals ook een simpele combinatie over de grond, met één of twee keer raken, voor veel spelers te veel is gevraagd. Karakteristiek Heinenoord-Hoek 3-1 (2-1). 22. Kevin Liefhebber 1-0, 28. Jorrit D'Haeseleer 1-1, 41. Mitch Fransen 2-1, 61. Andrew van Tiggelen 3-1. Scheidsrechter: R.J.M. van den Berg ('s-Gravenzande). Rode kaart (2x geel): 90. Reguillo Vandepitte (Hoek). Gele kaart: Kevin van Vaten (Heinenoord). Aantal toeschouw wers: 200. Hoek: Van der Kelen; Wilson, Van depitte, Siereveld, Van den Hou ten; Pinas (75, Wolff), D'Haeseleer, De Meersman; Van Hekelen, Does burg en Clïnckemaillie. Kloetinge komt in de competitie wedstrijd tegen Alexandria'66 uit geslagen positie terug. De Be- velandse hoofdklasser maakt een 2-0-achterstand ongedaan en wint uiteindelijk met 3-2. Mark Schuit maakt in de 86e mi nuut de winnende treffer. door Jan Dagevos KLOETINGE - Twee ongelukkige mo menten, twee tegengoals. Aanvoer der Jaap Esser van Kloetinge was zaterdag in de thuiswedstrijd te gen Alexandria'66 na twintig mi nuten het liefst zo van het veld ge lopen. „Ik zat even helemaal stuk", vertelde hij naderhand. Jaap Esser voegde de daad natuur lijk niet bij het woord, had baat bij opbeurende teksten vanaf de kant, kon zich over de ergste teleurstel ling heenzetten en droeg uiteinde lijk toch nog bij aan de de weder opstanding van Kloetinge. De-Be- velandse club poetste in de tweede helft een 2-0-achterstand weg en greep vier minuten voor het einde ook nog de overwinning. „Als er iemand opgelucht is, ben ik het wel", zei hij. De aanvoerder rekende zichzelf de eerste twee treffers van Alexandria'66 aan. Bij de eerste goal in de zeventiende minuut van Joel Da Veiga Martins gleed de verdediger weg om vervolgens drie minuten later de bal na een slap schot van Kadir Görer zoda nig van richting te veranderen dat doelman Jaco van der Schee kans loos was. „Die tweede goal was lul lig, maar ik had meer druk moe ten zetten. Dan was ie niet geval len. Tsja, en die eerste is gewoon een fout. Ik heb op dit moment te veel van dit soort slippertjes. Twee weken geleden had ik tegen Nivo Sparta ook al een verkeerde terug speelbal. Ik ben aanvoerder en dat mag mij niet gebeuren. Die fouten moeten eruit." Het sierde de aanvoerder dat hij de schuld van een slechte beginfase op zich nam, maar heel Kloetinge kende zaterdag een weifelend be gin. De ploeg oogde onzeker, had veel balverlies en verloor te veel duels. Toen er ook nog eens twee tegendoelpunten geïncasseerd moesten worden, was Kloetinge aangeslagen. Toch brak de ploeg niet. „Als je zag hoe iedereen het daar na oppakte, dat was geweldig", Karakteristiek Kioetgnge-AIexand|ï|?66 3-2 (0-2). 17. Joel Da Veiga Martins 0-1, 20. Kadir Görer 0-2, 57. Daan Esser 1-2, 64. Corné Schilperoort 2-2, 86. Mark Schuit 3-2. Scheids rechter: M. Pérez (Helmond). Gele kaart: Björn Quartel, Jaap Esser (beiden Kloetinge), Kevin de Vries, Fernon Jackson, llyias Oulad Ali (allen Alexandria'66). Aantal toe schouwers: 300. Kloetónge: Jaco van dér Schee; Björn Quartel (89. Arjan van der Smissen), Jaap Esser, Miehei Maas kant, Timo Jansen; Mats Willemse, Corné Schilperoort, Daan Esser; Mark Schuit, Tom Blomaard (76. Rogier Veenstra), Bart Deprez (84. Rick Mulder). constateerde Jaap Esser. „Het is geen toeval dat we nu weer na een achterstand terugkomen. We zijn een hecht team en niet alleen de elf jongens die erin staan. Ook de invallers, de gehele selectie, vormt een sterk geheel." Twee weken geleden in Zaltbom- mel greep Kloetinge tegen Nivo Sparta na een 2-0-achterstand nog de winst, zaterdag werd eenzelfde kunststukje opgevoerd. Voor rust bleef de aansluitingstreffer on danks pogingen van Daan Esser en Mark Schuit uit, maar in die fa se liet de thuisploeg wel zien aan de beterende hand te zijn. Na de pauze kwam Kloetinge tot volle wasdom. Binnen een tijdsbestek zeven minuten stond het 2-2. Eer ste kopte Daan Esser in de 57e mi nuut prachtig raak uit een corner van Corné Schilperoort. De laat ste, net terug van een vakantie, zorgde in de 64e minuut voor de 2-2 uit een mooi aangesneden vrije trap. Er ontspon zich een mooie slijtage slag met Kloetinge uiteindelijk als winnaar. Invaller Rogier Veenstra pikte in de 86e minuut de bal op en zette ploeggenoot Mark Schuit vrij voor de keeper. De aanvaller, die de laatste weken minder op dreef was, bleef koel en verschalk te de keeper. „We zijn ondanks de achterstand geduldig gebleven", vond Jaap Es ser. „We zijn ook blijven voetbal len, geen lange halen naar voren dus." Mark Schuit verschalkt keeper Lee Cheuk-A-Lam van Alexandria'66 en bezorgt Kloetinge de volle winst. foto Willem Mieras TERNEUZEN - Bij Terneuzense Boys werd er zaterdag na de 1-0-thuisne- derlaag tegen Alblasserdam niet naar excuses gezocht. „Dit was on ze slechtste wedstrijd van het sei zoen. We hebben totaal niets afge dwongen", gaf Frank van Kout eren een vernietigend oordeel. Het contrast was groot met de jon ge ploeg van Alblasserdam, dat uit bundig de eerste-periodetitel in de eerste klasse C vierde. „We heb ben nu al meer dan onze doelstel ling geh aald. Dit verdienen de spe lers en de club", jubelde trainer Fopke Gouman. Het voortbestaan van. Alblasserdam werd deze zo mer door grote financiële proble men nog bedreigd. „We hadden het gezien de kansen veel eerder moeten afmaken. Als dat niet ge beurt dan kan zomaar uit het niets de gelijkmaker vallen. Terneuzen se Boys speelde te gezapig en als een echte degradatiekandidaat. Al hoop ik dat ze erin blijven", maak te Gouman een joviaal gebaar naar de tegenstander. De thuisclub kon, uitgezonderd het eerste kwartier, Alblasserdam nooit pijn doen. Vlak voor rust maakte Carlo José Exposito-Diaz op aangeven van Umut Takac met een harde schui ver de 1-0. Terneuzense Boys pro beerde hierna nog wel tegengas te geven, maar de gelijkmaker bleef uit en werd een nieuwe nederlaag een feit. Terneuzense Boys-Alblasserdam 0-1 (0-1). 43. Carlo José Exposito-Diaz 0-1. Scheidsrechter: M. v.d. Koppel (Sleeu- wijk). Gele kaart: Johnny de Jaeger (Ter neuzense Boys), Carlo José Exposi- tio-Diaz, Sharog Susani (Alblasserdam). Bijzonderheden: een minuut stilte van wege het overlijden van Ab Karreman, ere-lid, oud-speler en sponsor Terneu zense Boys. Aantal toeschouwers: 200. Yves Nyemb gaat op het doel van Groene Ster af. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30