13 Reijns overwint kanker en pakt nationale titel Ook Sean Yates vertrekt bij Team Sky Slippertje in Assen enige smet op seizoen van motorcoureur Lorenzo Serena Williams wint slottoernooi WTA maandag 29 oktober 2012 8M»365Hv5SSSS AMSTERDAM - Joost Reijns heeft zondag in Amsterdam zijn eerste overwinning geboekt, sinds hij her steld is van teelbalkanker. De Amsterdamse zwemmer toon de, zich tijdens de NK kortebaan in 'zijn' Sloterparkbad de sterkste op Twee derde plaatsen Stap op ONK AMSTERDAM - De Vlissingse Judith Stap is tijdens het ONK in Amster dam derde geworden op de Soo vrij. Ze tikte aan in 8.49,00 minu ten. Stap greep met het team van EiffelSwimmersPSV ook nog brons op de 4x100 wissel. Samen met on der anderen de uit Middelburg af komstige Manon Minneboo zette ze 4.14,77 als eindtijd neer. Minneboo liet zich ook goed zien op de 100 vrij. Ze werd zevende in 55,85 seconden. In de series was ze met 55,50 een fractie sneller. Club genoot Björn Scherbeijn werd vijf de op de 200 vrij. Met 2.17,93 verbe terde de Aardenburger zijn pr. de 100 meter vrije slag. Reijns tikte aan na 48,74 seconden en bleef zo doende Jasper van Mierlo voor: 49,00. Zaterdag was Reijns nog als derde gefinisht op de dubbele af stand. Op de 200 vrij werd hij zelfs geklopt door de pas 16-jarige Kyle Stolk, die als tweede - achter Dion Dreesens - aantikte. Stolk liet de klok na 1.46,66 stoppen en schrap te daarmee het nationaal jeugdre- cord (16 jaar) van Pieter van den Hoogenband uit de boeken. Reijns was 0,01 seconde minder rap dan de belofte. Bij de vrouwen ging het goud op de 100 vrij naar Maud van der Meer, die Saskia de Jonge aftroef de. Op de 100 rug was er nog een kleine verrassing te noteren, om dat Sharon van Rouwendaal een nederlaag incasseerde. De deel neemster aan de Spelen van Lon den werd voorbijgezwommen door een andere tiener, Kira Tous- saint: 58,36 om 59,24. Zaterdag won Van Rouwendaal wel goud op de 100 vlinder, toen zij als enige Analiste onder de mi nuut dook: 59,76. ii»BSfB«SlXSZSSmSB!SaSSISSli^(iS0t ^W25»5XvS5«55Kïi De Duitser Vettel heeft in de stand om het wereldkampi oenschap dertien punten voorsprong op de Spanjaard Fer nando Alonso: 240 om 227. door Ad Pertijs DEN HAAG - Na Bobby Julich ver trekt nu ook Sean Yates als ploeg leider bij Team Sky. Teambaas Da ve Brailsford zegt in een persbe richt dat het opstappen van zijn senior-ploegleider niets te maken heeft met_een eventueel doping- verleden van de 52-jarige Brit. Dat was vorige week wel de reden waarom Julich de ploeg moest ver laten. Yates, in de jaren zestig bij Motorola ploeggenoot van Lance Armstrong, zou toe zijn aan een andere uitdaging. De Engelse krant Sunday Tele graph meldde zondag dat zowel Yates als de Nederlander Steven de Jongh vanwege een dopingge- schiedenis Team Sky gaan verla ten. De wielerploeg spreekt in het be richt over Yates echter met geen woord over De Jongh. De Neder lander liet vrijdag (na het opstap pen van Julich) weten dat er voor hem niets aan de hand is. Hij maakte in 1998 deel uit van TVM, waarvan de renners in de Tour werden gehoord door de Franse justitie naar aanleiding van een epo-vondst in een van de teamwa gens eerder dat jaar. De Jongh tekende anderhalve week geleden een verklaring, waar in hij stelde nooit iets met doping te maken te hebben gehad. Servais Knaven, in 1998 eveneens Tourrenner bij TVM, kreeg net als ieder ander personeelslid van Sky eenzelfde formulier voorgelegd. „Dat heb ik gewoon getekend en na een korte verklaring over wat er destijds gebeurd is, was er geen enkel probleem meer. Ook ik heb nooit iets met doping te maken ge had." Het team van McLaren introduceer de zondag een noviteit tijdens de pitstop van Lewis Hamilton bjj de Grand Prix van India. De monteurs van de renstal wisselden in drie sé conden tijd niet alleen de vier ban den, maar ook het stuurwiel van de bolide. Het andere stuurpaneel was nodig omdat Hamilton er problemen mee had. Hij moest met zijn rech terhand in plaats van zijn linker hand van versnelling veranderen. „Het is me nooit eerder overko men. Ik had het stuur al losge maakt voordat ik stilstond. Ik pak te het nieuwe stuur aan en klikte het meteen vast. Alles in drie sé conden", vertelde de Brit na de ra- Hamilton finishte als vierde. In de WK-stand staat hij vijfde met 75 punten achterstand op leider Se bastian Vettel van Red Buil. Het be tekent dat de Engelsman alleen nog wereldkampioen kan worden in het hoogst onwaarschijnlijke ge val dat hij de laatste drie races wint en Vettel alle keren buiten de pun ten rijdt. PHILLIP ISLAND - Uitgerekend in de TT van Assen maakte Jorge Loren zo zijn enige slippertje van het sei zoen in de MotoGP. Op het circuit waar zijn Nederlandse manager Wilco Zeelenberg hem zo graag had zien schitteren, was het na de eerste bocht al over en uit door een crash. In de overige zestien ra ces van het seizoen reed de Spaan se wegracer zes keer naar de zege en tien keer naar de tweede plaats. Die ongekende constante reeks leidde hem zondag op het circuit van Phillip Island in Australië naar zijn tweede wereldtitel in de ko ningsklasse van de motorsport. Doordat zijn enige overgebleven concurrent Dani Pedrosa uitviel, is de 25-jarige Mallorcaan niet meer te achterhalen in de stand en kan hij er over twee weken voor eigen publiek in Valencia een kampioen sparade van maken. Zeelenberg leidde Lorenzo in 2010 naar zijn eerste wereldtitel in de MotoGP. De geboren Bleiswijker, die zelf faam maakte als wegracer in de jaren 80 en 90, leerde hem bij Yamaha de fijne kneepjes. Twee seizoenen, later reed Lorenzo het hele jaar beheerst en met ijze ren discipline. Hij kon ook het ge duld opbrengen met minder ge noegen te nemen. Zeker in de tweede helft van het seizoen was Pedrosa vaak de snelste, maar Lo renzo accepteerde dat en zorgde er voor dat hij toch punten pakte. Het racetalent van Lorenzo is on betwist. Met amper 15 jaar reed hij zijn eerste GP en staat daarmee in de boeken als de jongste coureur ooit die een WK-race reed. Een jaar later boekte hij zijn eerste GP-overwinning in de 125CC. In 2006 en 2007 zette Lorenzo op een Aprilia de 250CC naar zijn hand met twee wereldtitels. In 2008 volgde de overstap naar de ko ningsklasse. Hij liet meteen zien waartoe hij in staat was door pole- position te pakken in zijn aller eerste Grand Prix. ISTANBUL - Serena Williams heeft het tennisjaar 2012, waarin ze een gedenkwaardige comeback maak te, in stijl afgesloten. De Ameri kaanse maakte in Istanbul de voor bije dagen al indruk in de WTA Championships, in de finale reken de ze ook af met de Russin Maria Sjarapova, de nummer 2 van de wereldranglijst achter Victoria Aza- renka: 6-4 6-3. Voor de 31-jarige Williams, die ex celleerde met winst op Wimble don, het olympisch kampioen schap en de US Open, was het de derde titel in dit jaarlijkse slottoer nooi met de beste acht speelsters van het seizoen. Eerder zegevierde ze in 2001 en 2009. Op de winst in de Turkse metropool viel niets af te dingen. De routinier bleek het beste voor het laatst te hebben be waard. Wat Sjarapova ook probeerde, de Russische kreeg ondanks haar goe dé spel nooit hoop op de zege. Ze serveerde aanmerkelijk beter dan in het verleden - vaak dubbele fou ten - maar vooral haar tweede op slag is nog altijd minder domi nant. Williams liet geen kans onbenut dat te onderstrepen, vooral met haar daverende forehandslagen. Haar service was bovendien een formidabel wapen. Sebastian Vettel gunt zich na zijn zege in India een slokje champagne. foto Franck Robichon/EPA McLaren wisselt liefst vijf wielen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28