Matig FC Twente blijft koploper Moisander moet nog sorry zeggen Pover PSV mazzelt tegen nieuwkomer 2Ó| sport R' 8 maandag 29 oktober 2012 door Fardau Wagenaar WAALWIJK - Het goede nieuws voor FC Twente: de ploeg staat na de ï-o-zege op RKC al tien wed strijden op rij bovenaan in de ere divisie, een record in de clubhisto rie. Het slechte nieuws voor het team van trainer Steve McClaren: Het spel is al weken matig, de spe lers ogen zielloos en missen scherpte. De trainer liet zich net na de moei zame overwinning in Waalwijk ontvallen dat hij nog eens een hartaanval krijgt van het spel van FC Twente. „We moeten een mak kelijkere en betere manier vinden om te winnen. Al ben ik blij dat we vandaag een manier gevonden hebben. Je kunt slecht spelen en winnen, maar in de tweede helft stopten we met vrijwel alles en mogen we blij zijn dat we drie punten hebben", zei Steve McCla ren. „Ik denk dat we weten waar het aan ligt, daar gaan we het uitge breid over hebben." Na het teleurstellende resultaat af gelopen donderdag tegen Levante (3-0) en het gelijkspel tegen Roda JC vorige week, ging FC Twente gisteren met een doel het veld op. „Winnen, dat telde en is gelukt", reageerde Wout Brama. De mid denvelder zag ook dat er van alles aan scheelde en dat zijn ploeg in de tweede helft de controle ver loor. „Er valt van alles te verbete ren, dat weten we allemaal. Maar er zijn ook positieve dingen te noe men. We verdedigen goed, hebben de nul gehouden en we slepen de zege over de streep," De enige goal van de wedstrijd viel in de veertigste minuut. Spits Luc Castaignos speelde zich knap vrij en zag zijn voorzet via RKC- doelman Jeroen Zoet voor de voe ten van Dusan Tadic belandden: 0-1. Het was het enige hoogtepunt je in de eerste helft, waarin de Tuk kers dan wel domineerden, maar waar de overtuiging niet vanaf spatte. Na rust groeide bij de thuisclub zelfs nog het gevoel dat Twente te kloppen was. „Het was te1'' .umiï F'-te '2/ ■.;C 1 4 v. -\;N W X Ajax startte met acht zelf opgeleide spelers in de basis. Bij Feyenoord wa ren dat er zondagmiddag zeven. dramatisch", vond middenvelder Willem Janssen. „Maar RKC was nog slechter. Het aparte is dat we nog steeds bovenaan staan, maar hier wel met een gevoel van teleur stelling staan. Als we beter gaan spelen, kan het dus alleen maar mooier worden. Maar gaan we op deze voet verder dan houden we die eerste plek niet lang vast." Ten opzichte van het duel met Le vante voerde de trainer wederom twee wijzigingen door. Felipe Gu tierrez en Denny Landzaat begon nen op de bank, terwijl Robbert Schilder en Janssen weer mochten beginnen. Ook die vele wisselin gen zorgden de afgelopen periode voor veel verontwaardiging. McCla ren stond er in het kampioensjaar 2010 juist om bekend altijd met een vaste ploeg te spelen. „We heb ben de hele selectie nodig, als het niet loopt, heb je verfrissing no dig", verklaarde McClaren het. „Het is ook een gevolg van ons ma tige spel", vindt Janssen. „Dan ga je steeds op zoek naar de beste elf. En ik moet ook eerlijk zijn, ik speel niet goed genoeg. Je moet zelf laten zien dat je elke wedstrijd hoort te spelen." Brama: „In 2010 waren er ook amper blessures." De muren van de kleedkamer van de bezoekers bewogen rond half vijf gistermiddag bijna mee met de stampende rapplaat. Een keuze nummer van Edson Braafheid en Luc Castaignos die hardop mee zongen. Een beetje vrolijkheid te midden van alle kritiek. „Kritiek is goed, daar worden we sterker van, het hoort bij een top club. Al is het wel typisch Neder lands om altijd maar het negatieve te benadrukken", zei Brama. „Ver geet niet dat we in het kampioens jaar ook heel vaak op deze manier wonnen. Dat nu de trainer door de buitenwacht als de schuldige wordt aangewezen voor onze min dere wedstrijden vind ik echt bulls hit. Dat begon te spelen na de ne derlaag tegen Ajax. Maar om met de woorden van onze oud-trainer te spreken: 'Dat is echt scorebord- journalistiek'." door Jop van Kempen ROTTERDAM - Ajacied Niklas Moi sander voelde zich tegenover zijn teamgenoten 'een beetje schuldig' over zijn twee gele kaarten. Moi- sanders aftocht betekende de om mekeer in de wedstrijd. „De scheidsrechter liet zich beïnvloe den." Hij had nog niets gezegd te gen zijn ploegmaten, vertelde Moi sander in de catacomben van De Kuip. Hij voelde zich 'een beetje schuldig' over zijn veldverwijde- ring. De stille kleedlcamer met teleurge stelde spelers was echter geen ge schikte locatie om sorry te zeggen, vond hij. Dat zou hij in de nabe spreking wel doen. Lang had Moi sander hoop op een goede afloop. Na zijn rode kaart volgde hij in de buik van De Kuip de wedstrijd op een monitor. Meer dan een kwar tier leek Ajax het hoofd boven wa ter te houden, ondanks de aanhou dende druk van Feyenoord. In de laatste minuut van de officiële speeltijd was het dan toch raak. Moisander zag dat Graziano Pellè er met een fantastische goal 2-2 van maakte. De Kuip ontplofte. Volgens de 27-jarige Moisander had De Kuip ook een rol gespeeld bij zijn gele kaarten. De spelers van Feyenoord en hun supporters oefenden druk uit op scheidsrech ter Bas Nijhuis, die volgens Moi sander niet tegen die druk bestand was. Moisander: „Bij mijn overtreding op Pellè zag ik Nijhuis een aantal seconden wachten. Hij liet zich beïnvloeden. Vervolgens kreeg ik Niklas Moisander verdwijnt in de spelerstunnel nadat hij zijn tweede gele kaart heeft gekregen. foto Olaf Kraak/ANP de tweede gele kaart. In een ande re wedstrijd was dit niet gebeurd. Het is niet makkelijk om scheids rechter te zijn." Moisander was het wel eens met de lezing dat hij voor het vasthou den van Pellè geel kreeg ('die kun je geven'), maar zijn eerste gele kaart vond hij onzin. „Ik maak een tackle op de bal en daarna raak ik Jordy Clasie. Dat ik voor die actie geel kréég, was onterecht. Maar ik moet het mezelf kwalijk nemen dat ik met een gele kaart op zak het risico neem op een tweede." Moisander, die ook bij AZ al veel gele kaarten kreeg, is geschorst voor het duel met Vitesse. Ajax speelde behoedzaam in de Kuip. Net als tegen Manchester City stond Christian Eriksen als diepste spits opgesteld, maar vaak opereer de hij als extra middenvelder. Als Ajax ten aanval trok, ging het met de nodige voorzichtigheid. Feye noord was gevaarlijker. Eriksen geniet momenteel van zijn nieuwe rol. „Ik ben heel vrij. Ik mag van de trainer bijna alles doen wat ik wil." Net als tegen Ci ty scoorde Eriksen. „Ik provoceer de het publiek een beetje na mijn doelpunt, om te laten zien dat we niet geïmponeerd zijn door De Kuip. Ik ben blij dat ik me heb kunnen laten zien in deze wed strijd." Desalniettemin stapte ook Eriksen met een kater in de bus naar Am sterdam. De Ajacieden hadden het gevoel dat ze van Feyenoord had den gewonnen als Moisander de wedstrijd had mogen uitspelen. De Amsterdammers speelden ech ter voor de zesde keer in tien wed strijden gelijk. door Rik Elfrink ZWOLLE - In de noodgedwongen zoektocht naar een nieuwe basis formatie heeft: PSV gisteren geen nieuwe averij opgelopen. Tegen het met bescheiden middelen knap presterende PEC Zwolle, werd een even stroeve als gelukki ge zege geboekt (1-2). Nu door blessures van Toivonen en Van Bommel de automatismen ontbreken, blijkt dat PSV het te gen elke tegenstander moeilijk kan krijgen. „Iedereen vergeet even dat wij hier met drie spelers van acht tien jaar beginnen", vond trainer Dick Advocaat na afloop. „Andere ploegen scheppen daar enorm over op, maar hier gebeurt het ook gewoon. Het is wel gewoon de vijf de keer op rij dat we in de eredivi sie winnen", merkte hij na een aantal kritische vragen nog even fijntjes op. De zege van PSV was meer geba seerd op geluk dan op de krachts verhoudingen op het veld. Gek ge noeg hielden de nieuwkomer in de eredivisie en de kampioenskan didaat elkaar behoorlijk in even wicht. Advocaat koos weloverwo gen voor het opstellen van de tie ners. PSV begon met Locadia, Ritz- maier en Willems, drie spelers die nog aan het begin van hun loop baan staan. Op de bank zaten on der meer Narsingh en Matavz, de miljoenenaankopen die voorlopig niet renderen. Matavz is bezig aan zijn tweede jaar bij PSV en moet zich inmid dels ernstige zorgen maken. Zijn ontwikkeling stagneert, gisteren was hij (opnieuw) derde keus voor de punt van de aanval. Na zijn po vere optreden in het Europa Lea gueduel met AIK Solna ging de Sloveen na welgeteld één basis plaats alweer naar de bank. Loca dia kreeg zijn kans en mocht de wedstrijd volmaken. Luciano Narsingh maakt hetzelfde mee als veel PSV-spelers die vorig jaar vanuit de subtop van Neder land naar PSVkwamen. Hij kampt met aanpassingsproblemen, Advo caat vindt dat hij te weinig rende ment uit zijn spel haalt en liet daarom Lens op de rechterflank starten. Ritzmaier en Wijnaldum vervingen op het middenveld de geblesseerde van Bommel en Toi vonen. De derde variant in even veel duels in de middelste linie was geen onverdeeld succes. PSV had het eerste halfuur de controle, maar viel daarna ver terug. Willems keerde afgelopen week na een blessure terug in het elftal. Wat hem op de training bij Dick Advocaat wel lukte, ging tegen PEC helemaal mis. Willems wilde zijn tegenstander poorten en stond daarmee aan de basis van het gevaarlijkste moment van de eerste helft van PEC Zwolle. De veel te frivole actie mislukte, waar na Mokhtar in het strafschopge bied over het been van Mertens ging. PSV had alle geluk van de we reld dat scheidsrechter Janssen de bal niet op de stip legde. Na rust ging het mis. Joey van den Berg beukte bij een corner van PEC Zwolle slim tegen Strootman aan, die even uit balans was. Daar na kopte de verdediger de 1-0 bin nen. Het was voor Advocaat het sein om va banque te gaan spelen. Middenvelder Ritzmaier en Dries Mertens moesten plaats maken voor Narsingh en Matavz. PSV kreeg meer grip op het duel, de ge lijkmaker van Timothy Derijck viel op het juiste moment. De Belg gaf nog geen vijf minuten later ook de beslissende lange bal voor de winnende treffer. Derijck be diende Locadia, die de bal naar de vrijstaande Matavz kopte. Onder druk van de Sloveen passeerde Van den Berg zijn eigen doelman Boer: 1-2. ïïmothy Derijck

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26