In eredivisie is ruimte voor vermaak MAANDAG 29 oktober 2012 25 Vettel dendert door GPC moet op zoek naar 28 en 29 nieuwe trainer 34 en 35 Spelopvatting van Feyenoord en Ajax levert een open Klassieker op (2-2) Graziano Pelle troeft Ajacied Toby Alderweireld af en schiet prachtig de 2-2 binnen. foto Olaf Kraak/ANP Feyenoord-Ajax ontaardt in een interessante en vooral vermake lijke Klassieker. De Amsterdam mers hebben lange tijd de beste papieren, maar komen uiteinde lijk nog goed weg met de 2-2. Graziano Pellè maakt in de laat ste minuut de gelijkmaker. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Het niveau in de ere divisie is niet te vergelijken met dat in de competities van de grote Europese voetballanden. Met de amusementswaarde is echter vaak weinig mis. Natuurlijk zijn er al tijd duels die niet om aan te glu ren zijn, maar Feyenoord-Ajax mocht gistermiddag reclame voor de eredivisie genoemd worden. Met de 2-2 was niemand echt te vreden, met de spelopvatting van de twee rivalen mocht iedereen blij zijn. Ajax haalde in balbezit af en toe een hoog niveau, maar was in de fensief opzicht zo kwetsbaar dat het nooit voor langere tijd de volle dige controle had. Feyenoord be gon hartstochtelijk in de Kuip, die met louter eigen fans gevuld was. Maar het was Ajax dat gedecideerd toesloeg. Probeer in de Cham pions League maar eens een meter- tje of vijftig met de bal aan de voet te dribbelen. In de eredivisie kan het wel, liet Ryan Babel nog eens zien. Zijn steekbal werd vervol gens door Christian Eriksen tot openingstreffer gepromoveerd (0-1). De Deen speelde net als tegen Manchester City als een valse spits en kon in die rol uitgroeien tot één van de betere spelers op het veld. Met Babel combineerde Erik sen moeiteloos, met de andere bui tenspelers had hij geen klik. Tobias Sana (voor rust) en Miralem Sulej- mani (in de tweede helft) kwa men nauwelijks in het spel voor. „Ik had het gevoel dat we er veel meer uit hadden kunnen halen", zei Frank de Boer met een zuur ge zicht. „Met de snelheid en diepte van zulke spelers moet je het ver schil kunnen maken." De Boer baalde, omdat zijn ploeg net als tegen Heracles (3-3) weer een voorsprong uit handen had ge geven. Ook deze overwinning had Ajax over de streep moeten trek ken, vond de trainer. Maar dat ge beurde niet, omdat zijn ploeg te veel gaten liet vallen. Feyenoord kon daardoor snel na de 0-1 weer langszij komen en kreeg ook in de tweede helft na een mindere fase alle ruimte om zich op te richten. „Frank vindt dat Ajax had moeten winnen, ik zie het iets anders", verklaarde Koeman. „Voor rust hadden wij al op voorsprong moeten staan." Koeman had een punt, want naast de treffer van Eriksen produceerde Ajax alleen een schot van Sana. Feyenoord creëerde veel meer, maar blonk niet uit in effectiviteit. De enige treffer kwam op naam van Jean-Paul Boëtius, het acht tienjarige konijn dat Koeman uit zijn hoge hoed had getoverd. Een week geleden speelde de aan valler in Jong Feyenoord zijn eer ste wedstrijd bij de senioren, giste ren maakte hij in een kolkende Kuip zijn debuut in Feyenoord 1. Dat deed hij onbevangen en bru taal, waarbij hij ook nog eens scoorde. Voor rust was Boëtius de gevaarlijkste aanvaller op het veld, in de tweede helft vloeiden de krachten weg. Terwijl Feyenoord als jager op dat moment alle energie nodig had, na het zwakke begin van de twee de helft. Binnen een tijdsbestek van zeven minuten incasseerde de thuisploeg de 1-2 van Siem de Jong en ook nog eens drie gele kaarten. Feyenoord leek de weg kwijt, Ajax had de teugels in han den maar verzuimde door te druk ken. Het hield de Rotterdammers in leven, mede door een domme actie van Niklas Moisander. De Finse verdediger hield Grazia no Pellè vast en kreeg daarvoor zijn tweede gele kaart van scheids rechter Bas Nijhuis. Daardoor had Feyenoord nog een kwartier lang een man meer, om minimaal een punt te pakken. Diezelfde Pellè werd, met zijn luid bejubelde voor ganger John Guidetti op de tribu ne, 'de held van het Feyenoord-le- gioen. Hij werd in de slotminuut door de lucht aangespeeld, liet de bal achteloos op zijn bovenbeen vallen en schoot uit de draai prach tig raak (2-2). „En daarna hadden we ook nog kunnen winnen", doelde Koeman op de kopbal van Pellè, die zag hoe Kenneth Vermeer schitterend redde. Koeman: „Pellè. is door veel mensen bekritiseerd. Vandaag heeft hij geen duel verloren. Als hij twee goals maakt, ligt het vaak aan de slechte verdedigers, lees ik dan. Zo krijg je altijd gelijk als 'ken ner'." We moeten in Nederland niet te kritisch zijn over de eredivisie en de spelers, wil Koeman er mee zeg gen. En juist koesteren dat voetbal lers als Boëtius in een Klassieker kunnen debuteren. Het hoort bij de charme Van deze competitie, waarin veel fout gaat maar ook ge noeg ruimte voor vermaak is. pagina 26 en 27: Moisander moet nog sorry zeggen Uit het niets staat er weer een nieuw talent klaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25