Hedwige onder water Mijlpaal voor Blof Tweede verdachte opgepakt in moordzaak Axel SPORT PZC De Verenigde Staten vrezen 'monsterstorm' Sandy Uit het niets staat er weer een nieuw talent klaar 26 en 27 WD en PvdA zijn het eens over ontpoldering, meldt NOS-Journaal door Frank Balkenende en Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De Hedwigepolder wordt onder water gezet. VVD en PvdA zijn het daar volgens bron nen in Den Haag over eens gewor den. Dat meldde het NOS-journaal zon dagavond. De ontpoldering is al ze ven jaar een politieke splijtzwam. De natuur in de Europees be schermde Westerschelde holt ach teruit. Nederland en Vlaanderen hebben in 2005 afgesproken de achteruitgang te stoppen door de aanleg van 600 hectare nieuwe estuariene natuur. De helft wordt bereikt door het ontpolderen van de Hedwigepolder. Maar Neder land heeft dat nog steeds niet ge daan. Want er is groot maatschap pelijk en politiek verzet. PvdA en WD lijken nu de knoop definitief te hebben doorgehakt en de afspra ken na te komen. De anti-ontpol- derlobby in Zeeland is niet verrast door het nieuws. Nadat het com promisvoorstel van staatssecretaris Bleker was gesneuveld in de Twee de Kamer, leek het op volledige ontpoldering uit te draaien. Staten lid Johan Robesin van de Partij voor Zeeland blijft kalm. „Dit is de derde keer dat ontpoldering van de Hedwige in een regeerakkoord staat en de polder is nog steeds droog." En die blijft droog, zegt Ro besin: „Er ligt een Kamermotie dat ontpoldering alleen vrijwillig mag AMSTERDAM - Norman Bonink, Paskal Jakobsen, Bas Kennis en Peter Slager (vlnr) van Blof houden de Radio 2 Mijlpaal Prijs in de lucht in de Ziggo Dome in Amsterdam. De Zeeuwse band, die twin tig jaar bestaat, ontving de prijs zondag voor haar bijdrage aan de Nederlandse popmuziek. Ter gelegenheid van de toekenning van de onder scheiding verzorgde de band een intiem optre den in de kleine zaal van de Ziggo Dome. Het was de eerste keer dat de Radio 2 Mijlpaal Prijs werd toegekend. foto Paul Bergen/ANP Kippa pagina 16 en 17: Zilte ziel van Blof geprezen GELDROP Conducteur in trein bewusteloos geslagen Een conducteur (58) is zaterdaga vond bewusteloos geslagen in een stilstaande trein op station Geldrop. De dader was eerder die avond door de conducteur in Geldrop uit de trein gezet omdat hij geen kaartje had. Toen dezelfde trein later terugkwam op het sta tion, stapte de zwartrijder weer in en sloeg de conducteur tegen de grond. Daarna vluchtte hij. VUGHT Man komt bij redden suïcidale vrouw om Een 59-jarige man uit Zeist is zater dagavond overleden bij een spoor wegovergang in Vught nadat hij had geprobeerd een vrouw van het spoor te halen. De vrouw wilde zelfmoord plegen. Toen de man de vrouw wilde wegtrekken werden ze beiden aangereden door de trein. De man overleefde het niet. De vrouw is zwaargewond geraakt, aldus de politie. DEN HAAG Voor het eerst vrouw op ministerie Defensie Tweede Kamerlid Jeanine Hennis (WD) gooit volgens ingewijden hoge ogen om minister van Defen sie te worden in het nieuwe kabi- net-Rutte. Zij wordt de eerste vrouw op dit departement. Afgelo pen weekeinde werd bekend dat onderhandelaars Rutte (WD) en Samsom (PvdA) het eens zijn over een concept-regeerakkoord. pagina 4: formatie in eindfase plaatsvinden. Gery de Cloedt, de eigenaar van de polder, zal proce- duren tot het gaatje. Hij zal dat winnen, omdat dit dossier niet deugt." Juridisch adviseur Hans Mieras van De Cloedt bevestigt dat. „De oorlog is nog niet verlo ren." pagina 2/3: Oppositie juicht ingetogen pagina 3: commentaar AXEL - De politie heeft zaterdag avond een tweede verdachte opge pakt in de zaak van de moord op de 86-jarige Axelaar John Smidt. Het gaat om een 35-jarige man uit de gemeente Temeuzen, maar zon der vaste woon- of verblijfplaats. Dinsdagochtend, een aantal uren na de moord, was al een 32-jarige verdachte uit de gemeente Terneu- zen aangehouden. Smidt is in de nacht van maandag op dinsdag aangevallen bij het uitlaten van zijn hondje aan de Eisenhower- laan op een paar honderd meter van zijn woning aan de Gerbran- dylaan. Zijn stoffelijk overschot werd dinsdagochtend gevonden in een sloot aan de Vissersverkorting. John Smidt was volgens buurtbe woners de laatste tijd slachtoffer van pesterijen. In Axel wordt van avond een stille tocht gehouden vanwege de moord op Smidt DE STELLING Er is geen ontkomen meer aan: de Hedwige gaat onder water Reageer op pzc.nl UW MENING 457 reacties Verbod op waterscooters in Zeeland is absurd •RUSSEL Belgische politici met de dood bedreigd Na N-VA-voorman Bart De Wever is ook de nieuwe burgemeester van Turnhout bedreigd. Vond De Wever vrijdag een varkenskop op zijn oprit, burgemeester in spe Er- win Brentjens ontving een dreig brief. 'Verkies je de kogel of ga je liever zelf af?' vroeg.de anonieme afzender, boven een afbeelding van een pistool, aan Brentjens. pagina 8: zeozrsjBssssscsa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1