Stemkleuren passen prachtig hij elkaar Songbook: bladmuziek en verhalen schrijvers naar Zeeland 17 Aan alle inwoners van Terneuzen en omgeving Belangrijk! maandag 29 oktober 2012 Zanger/gitarist Paskal Jakobsen en bassist Peter Slager tijden het concert dat Blof zondagmiddag gaf ter gelegen heid van de Radio 2 Mijlpaal Prijs: „We gaan minstens nog een jaar of tien door." foto Paul Bergen den zij hun voorkeur kenbaar ma ken. Dat leverde zestien nummers op, van opener Aanzoek zonder rin gen tot Dansen aan zee, dat de meeste stemmen kreeg, als finale. Komende zaterdag is Blof weder om in de Ziggo Dome, maar dan in de grote zaal voor een concert waarmee het twintigjarig jubi leum officieel' wordt gevierd. Alle hits van de afgelopen jaren zullen dan worden gespeeld. Het concert in de hal, die plaats biedt aan 17.000 mensen, is inmiddels uitver kocht. door Jeanette Vergouwen Op het programma 'On geëvenaarde B-motet ten' stonden motetten van }.S. Bach en van Jo hannes Brahms. Een optreden van het vocaal ensemble Cappella Am sterdam is een geschenk. De ver schillende kleuren van de stem men passen prachtig bij elkaar. De balans is goed, ondanks de soms scherpe hoge tonen. Alles wordt mooi verweven en Daniel Reuss is echt een reus van een dirigent De drie motetten van Bach zijn meesterwerken. Der Geist hilft uns- rer Schwachheit auf en Komm, jesu komm zijn geschreven voor een be- grafenisdienst. De chromatische frasen herinneren aan weeklagen - en gezucht, de neergaande lijnen staan symbool voor droefheid en de dubbeltoren verenigen zich meestal als de tekst berustend is of tijdens een slotfuga. Singet dem Herrn ein neues Lied is een bijzon der motet dat bestaat uit een psalm, een koraal en een Aria. Het koraal is verrassend omdat de ho mogene frasen onderbroken wor den door spitse inbrengen van ver schillende stemgroepen. Koor 1 en 2 zingen een totaal andere partij, maar alles harmonieert. De motet ten werden stijlvol en met respect voor Bach vertolkt. Tussen de vocale werken door ver zorgde de vaste organist van de St. Jacobskerk, Jos Vogel, enkele op- mmmmimmmmmstsimmmmsmimsBsatmsss KLASSIEKE MUZIEK Muziekpodium i Vocale muziek van Bach en Brahms. Door Cappella Amster dam o.l.v. Daniel Reuss m.m.v. Bar bara Kernig (cello), Tis Marang (contrabas), David Jansen (kistor- gel) en Jos Vogel (kerkorgel). Ge hoord zondag 28 oktober in St. Ja cobskerk in Viissingen. merkelijke werken op het grote or gel. Hij had gekozen voor werken van Brahms in het blok van Bach en composities van Bach in het Brahms-blok. Hiermee was de af wisseling verzekerd. Hij speelde de werken van Brahms met grote overgave en de werken van Bach vielen op vanwege de transparante constructie tegenover de complexe structuren van Brahms. De Prelu de (BWV 547) klonk na de zwaar moedige motetten van Brahms op timistisch en de fiiga werd vernuf tig knap vertolkt. De Fest- und Gedenksprüchevzn Brahms klon ken feestelijk en de dubbelcanon in het levendige en gedecideerde Wenn ein starker Gewappneter kwam helder en strak over. Het Warum ist das Licht was een mach tig besluit. Het woord waarom kreeg een vragende invulling. Het motet deed sterk denken aan de koren uit Ein Deutsches Requiem. Een hemels concert. De band heeft nog meer in petto. Op 15 november verschijnt het Blof Song book, met de bladmuziek van in to taal 35 nummers die sinds 1997 zijn geschreven. Het boek maakt het voor zowel be ginnende als gevorderde muzikan ten mogelijk om de nummers van Blof na te spelen of meer inzicht te krijgen in de muzikale opbouw van een liedje. De bladmuziek om vat de complete piano-uittreksels gecombineerd met de akkoordsym bolen voor gitaar en de apart geno teerde melodie, inclusief de bijbe horende teksten. Een belangrijke meerwaarde van het boek is dat de bandleden als in troductie vertellen hoe zij ooit zijn begonnen. Daarnaast doen ze bij elk nummer uit de doeken wat het verhaal achter het liedje is, de ont staansgeschiedenis ervan, de in vloeden van andere artiesten, de achtergronden van de teksten en andere opmerkelijke feiten. Deze verhalen zijn opgetekend door Blof-biograaf Ernst Jan Ro- zendaal, die tijdens het schrijven van zijn boek op www.blojblog.nl alle nummers van de band al uitge breid beschreef Het Blof Songbook verschijnt bij uitgeverij Carrera. HEINKENSZAND - In het kader van de campagne Nederland Leest, die donderdag begint, haalt Biblio theek Oosterschelde diverse promi nente schrijvers naar Zeeland: Jan Siebelink, Elle van Rijn, Vonne van der Meer en Arthur Japin. Jan Siebelink, bekend van Knielen op een bed violen, spreekt morgen (dinsdag) om 20.00 uur in de bibli otheek van Heinkenszand onder meer over zijn jongste roman, Os car. Schrijfster, columniste en actrice Elle van Rijn bezoekt woensdag (20.00 uur) de bibliotheek in Goes. Vorig jaar verscheen haar ro man De dag waarop ik Johannes Klein doodreed. Op maandag 12 november is Von ne van der Meer vanaf 20.00 uur in het gemeentehuis in Kapelle. In 2011 publiceerde zij De vrouw met de sleutel. Arthur Japin, wiens nieuwe ro man Maar buiten is het feest net uit is, bezoekt dinsdag 13 november De Weverij in Zierikzee. Aanvang: 19.30 uur. Japin is, op uitnodiging van Stichting Prometheus, donder dag 1 november ook in Porgy en Bess in Terneuzen (20.00 uur). mmmamimmmmummsKmmmmmmmamimsHismKmmmimmsmi» 1111 uiiimu min Op woensdag 31 oktober 2012 voeren wij werkzaamheden uit aan de drinkwaterleiding. Om u blijvend een goede en betrouwbare drinkwatervoorziening te garanderen, is onderhoud aan de drinkwaterleiding noodzakelijk. DELTA voert deze werkzaamheden voor u uit. De werkzaamheden beginnen op woensdag 31 oktober om 07.00 uur en duren de gehele dag. Tijdens de werkzaamheden is de waterdruk lager dan dat u gewend bent. Ook is de kans op bruin water aanwezig. U kunt dit water gewoon drinken. Wel adviseren wij u om tijdelijk niet te wassen, omdat hierdoor vlekken in het wasgoed kunnen ontstaan. Is het water na de werkzaamheden nog steeds bruin? Laat dan de kraan enkele minuten doorlopen. Het water behoort dan weer helder te zijn. Contact Heeft u vragen? Neem dan contact op met DELTA, afdeling Opdracht Support via het gratis telefoonnummer 0800-1221, bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 16.30 uur. 'iaes DELTA N.V. verzorgt het beheer en onderhoud van het leidingnet in Zeeland, Goeree Overflakkee en de Brabantse Wal in opdracht van Evides Waterbedrijf. Evides levert drinkwaterin Zuid-Holland Zuid, waterbedrijf Zeeland en de Brabantse Wal. DELTA Infra B.V. aanvaardt geen enkele vc in aansprakelijkheid voor de schade die lit het feit dat bedrijvdn, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17