zeeland 115 Gedichtje Dader en slachtoffer schietpartij opgepakt Met succes een eigen bedrijf starten? maandag 29 oktober 2012 In Brabant gaat een gedichtje over Manneke maan: Manneke maan, met zijn leren broekje aan, heeft een bordje pap gegeten en zijn broekje vol gescheten. door Maurits Sep VLISSINGEN - De vele vragen rond een schietpartij in Vlissingen, afge lopen vrijdagavond, zijn opgehel derd. Zowel slachtoffer als dader zijn opgepakt en ook alweer vrijge laten. De schutter blijkt een 31-jari- ge man uit Vlissingen te zijn. Hij heeft vrijdagavond rond half acht in de Hobeinstraat met een alarm pistool op een 39-jarige Vlissinger geschoten, nadat zij ruzie hadden Na de schietpartij waren zowel da der als slachtoffer spoorloos. De politie vond ter plaatse wel een plas bloed. Dat bloed kwam echter niet door de schietpartij, aldus de politie, maar door de mishande ling die daarop volgde. De bescho ten man raakte niet gewond, om dat uit het alarmpistool wel hul zen komen, maar geen echte ko gels. Omdat hij was beschoten, ging de Vlissinger de schutter te lijf Bij die vechtpartij is bloed ge vloeid. De beschoten man wordt daarom nu verdacht van mishande ling. De politie kon beide mannen vrij dagavond laat nog aanhouden na een melding van een bekende van de beschoten man. Beiden zijn op last van de officier van justitie za terdag weer vrijgelaten. Kom naar de Week van de Starter Maandag 29 oktober Dinsdag 30 oktober Woensdag 31 oktober Zeeuws-Vlaanderen Walcheren Oosterschelderegio Toegang gratis Meer informatie en aanmelden www.kvk.nl/weekvandestarter MIDDELBURG Rijbewijzen afgepakt van dronken rijders Twee automobilisten moesten za terdagnacht hun rijbewijs inleve ren bij de politie omdat ze dron ken achter het stuur zaten. Beiden waren nog beginnend bestuurders. Op de Doeleweg in Amemuiden liep een 21-jarige man uit de ge meente Middelburg tegen de lamp. Hij had ruim vijf keer meer gedron ken dan toegestaan. Op het Damplein in Middelburg werd een 25-jarige man uit Utrecht betrapt. Hij had ruim vier keer te veel gedronken. MIDDELBURG Winkeliers betrappen jonge winkeldieven In Middelburg zijn zaterdag twee jonge winkeldieven betrapt. In een elektronicawinkel probeerde een 16-jarige jongen uit Vlissingen een computerspel te stelen. Hij had het uit de verpakking gehaald en on der zijn jas verstopt. Een beveiliger had dat gezien en hield hem na het passeren van de kassa aan. In een schoenenwinkel werd een 15-jarig meisje uit de gemeente Noord-Be veland aangehouden omdat ze een paar laarzen probeerde te stelen. ZOUTELANDE Bijbelquiz in Catharinakerk In de Catharinakerk aan het Willi- brordusplein in Zoutelande wordt dinsdag 30 oktober de jaarlijkse Bij belquiz van het Nederlands Bijbel genootschap gehouden. De quiz vol humor, doordenkertjes en inte ressante weetjes begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.30 uur. Na afloop is er een collecte. Aanmelden voor deelname is niet noodzakelijk, maar kan wel, per e-mail kopperoos@zeelandnet.nl of telefoon 0118-561427. GOES Man en vrouw naar cel om beroving Een 34-jarige man en een 32-jarige vrouw uit Goes zijn vrijdagavond in Bruinisse aangehouden en over gebracht naar een politiecel in To- rentijd. Zij worden verdacht van de mishandeling en beroving van een 25-jarige man van Schou- wen-Duiveland, rond 22.30 uur op de parkeerplaats Hageweg 't Cen trum. Hij meldde de politie dat hij was belaagd en dat zijn portefeuille was gerold. Toen agenten de man ter plekke spraken, zag die de auto met de twee de parkeerplaats oprij den. De verdachten zijn zaterdag verhoord. Het slachtoffer had een pijnlijk gezicht en kneuzingen. GOES 100 zangers gezocht voor Carmina Burana De Regionale Zangersbond Zuid west Nederland (RZZN) zoekt hon derd zangers en zangeressen voor de uitvoering van de Carmina Bura na van Carl Orff. Er worden vol gend jaar zes zaterdagrepetities ge pland. In het voorjaar van 2014 vol gen drie uitvoeringen. Dirigent Léon Bours heeft de muzikale lei ding. Op zaterdag 24 nopvember is in kerkgebouw De Hoogte aan de Populierenstraat in Goes-Zuid een kennismakingsbijeenkomst Aan melden kan bij loke Lussen via j.lusse@hetnet.nl of 078 - 6771488. De duisternis in de Lange Viele werd sporadisch verlicht door vuurspuwers. semmmmm mmm s me msmm memsm mmssm mmmaassmm m m ms smssss foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15