In gesprek over veiligheidsgevoel' Vier verschillende Zeeuwse brandweerkampioenen 25% kortingf WALCHEREN yj intratuin Cruiseschepen naar Terneuzen almanak Kaartje MAANDAG 29 oktober 2012 13 Manneke Maan verlicht Middelburg 14 en 15 Mallardmars verbroedert internationaal 14 Burgemeester wil met Vlissingers praten over incidenten in binnenstad door Maurits Sep VLISSINGEN - Hoewel de cijfers vol gens hem niet bewijzen dat het on veiliger wordt in de binnenstad van Vlissingen, neemt burgemees ter René Roep nu toch enkele maatregelen. Behalve cameratoe zicht om feiten te verzamelen, gaat hij ook met bewoners in ge sprek over hun gevoel van onveilig heid. Dat doet de burgemeester op woensdag 14 november in het Ar senaaltheater, vanaf 19.30 uur. Alle Vlissingers zijn welkom op die avond, maar het gesprek zal voor namelijk gaan over de binnenstad, omdat in de Walstraat recent een serie incidenten plaatsvond, waar onder beroving en poging tot doodslag. Roep houdt er terdege rekening mee dat de avond op een misluk king kan uitdraaien. „Een gevoel van onveiligheid wegnemen kan ik niet. Maar niks doen is nog slechter. Ik kan in ieder geval pro beren mensen te laten begrijpen waarom ze voelen wat ze voelen." De burgemeester houdt daarbij staande dat het niet onveiliger is geworden in het centrum, maar hij toont begrip voor het gevoel dat die voorvallen teweeg brengen. „Die incidenten zijn vreselijk. An derzijds, als in een kwartier tijd drie politiewagens met sirene voor bij komen, zal de één zich veilig voelen omdat er wordt gereageerd door de politie, terwijl de ander concludeert dat het kennelijk ge vaarlijk is. Die beleving is heel per soonlijk en dat maakt het lastig om er wat aan te doen." Dat neemt dan weer niet weg dat de gemeente meer moeite moet doen om gevoelens van onveilig heid te voorkomen, stelt Roep. „Wij moeten de voorwaarden scheppen waarin mensen zich niet onveilig gaan voelen. Neem de voetbalkooi op het Gaudiplein tus sen hoogbouw. Die kooi is volle dig van staal, dus dat maakt flinke herrie, zeker tussen hoogbouw. Ik kan geen begrip vragen van omwo nenden' voor dat geluid. Maar waarom hebben we geen kooi met een zachte binnenkant?" Zo moet bij de inrichting van de openbare ruimte beter worden anegdacht wat de gevolgen kun nen zijn voor (het gevoel van) vei ligheid. „In Vlissingen is het inmid dels ook zo dat alle plannen die we als gemeente maken, intern worden voorgelegd aan een team dat naar de veiligheid kijkt." door Maurits Sep Hulpverlening bij een ongeluk was één van de opdrachten bij de Zeeuwse brandweerwedstrijden in Vlissingen. Lever je oude orchidee in vooreen nieuwe met Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond 11 geeft: aan gro> TERNEUZEN - Zestien riviercruise schepen deden dit jaar Terneuzen aan. Daarmee is het streven van vijftien tot twintig schepen ge haald, zegt wethouder Pim Broek- huysen. Hij is tevreden dat de pas sagiers - 'vooral Amerikanen' - daadwerkelijk het achterland in trekken. De provincie Zeeland stelt tot en met volgend jaar 145.000 euro beschikbaar voor sti mulering van de cruisevaart in Zee land. De gemeente Vlissingen be heert die promötiebijdrage. VLISSINGEN - De regionale brand weerwedstrijden in Vlissingen heb ben zaterdag vier Zeeuwse kam pioenen opgeleverd: Hulst, Ooster- land, Breskens en 's-Heer Arends- kerke. De wedstrijden vonden plaats tij dens de informatiedag van de Vei- liogheidregio Zeeland. Terwijl in de Timmerfabriek stands stonden met informatie over de aanpak van overstromingen, deden brand weerlieden uit de hele provincie in de Machinefabriek hun best als brandbestrijders en hulpverleners. De wedstrijden dienden tevens als demonstraties voor het publiek. Aan de vaardigheidstoetsen deden 32 ploegen mee. Die streden in vier groepen op twee onderdelen: hulpverlening bij een ongeval en brandbestrijding in een kantoor. Veilig, snel en volgens de voor schriften; op die drie punten wer den de ploegen beoordeeld. De kampioenen bij de brandweer- vaardigheidstoetsen zijn Hulst en* Oosterland bij de brandbestrij- dingsactie, en Breskens en 's- Heer Arendskerke bij de hulpverlenings actie. Het korps van Terneuzen boekte een bijzondere prestatie door bij de strijd om de beste offi cier van dienst zowel de eerste als de tweede plaats te behalen. C. Overdulve won, B. Pronk werd tweede. foto Lex de Meester Bekijk ook de video op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Zo heel vaak stuurt die vrouw uit Vlissingen geen handgeschreven kaartje meer. Nee, eerder grijpt ze naar haar smartphone voor een e-mail, sms'je ofWhatsAppje. Toen laatst een kennis was overle den, wilde ze een kaartje sturen om- dat ze de crematie niet kon bijwo nen. Uit de kast diepte ze de doos op met kaarten, het adressenboek en postze gels. Een mooie kaart was snel uitge zocht en ook het adres was rap ge vonden. Het zoeken van een postze gel was minder eenvoudig. ]a, ze had er wel één, maar die was al een paar jaar oud. De zegel was afkomstig van een themavelletje over het mi lieu. Maar die te gebruiken, ging haar een stap te ver. Er zat niks anders op dan haar jas aan te trekken en naar de winkel te rijden voor nieuwe. Zegels zonder thema, deze keer. Want op die ene van thuis stond namelijk de niet zo toepasselijke tekst 'Roetfilter'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13