Verbod waterscooter lijkt een miskleun 21 zeeland Draagvlak korpschef uiterst broos Vlissingen-Oost De krant 6 weken voor 18 euro! FZC zaterdag Verbaasde gedeputeerden zaterdag 27 oktober 2012 Voor een eenvoudige bur ger als ik is de wereld soms moeilijk te begrij pen. Zo snap ik niet waar om de eerste spade voor de Ver- brugge Container Terminal (VCT) in Vlissingen-Oost nog niet de grond in is gegaan. Verbrugge Ter minals heeft concrete plannen voor deze terminal, maar zolang Zeeland Seaports overweegt een concurrerende Westerschelde Con- tainerterminal (WCT) aan te leg gen, begint directeur Martin Ver- brugge er niet aan. Logisch. Zee land Seaports weigert echter kno pen door te hakken en dat terwijl er ondertussen al dik tien jaar over die WCT gesproken wordt Laatst is het hele plan weer maar eens op de lange baan geschoven. Als er dan een ondernemer, één die zich bewezen heeft, direct wil investeren in een containertermi- nal en die daarmee honderden extra banen creëert, dan zou je toch verwachten dat de overheid, want dat is Zeeland Seaports met de provincie en de gemeenten Bor- sele, Terneuzen en Vlissingen als aandeelhouders in feite, de rode lo- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pze.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzeè T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties Familieberichten: Kleintjes: per uitlegt. Dan verwacht je dat de stekker uit de WCT wordt ge trokken en zo Verbrugge de kans krijgt voor zijn VCT. Maar dat doet Zeeland Seaports niet, maar daarmee dwarsboomt zij wel een private ondernemer. Immers, door zelf een containerterminal te willen ontwikkelen wekt zij in ie der geval de schijn te concurreren met de terminal van Verbrugge. Dat kan natuurlijk niet. Martin Verbrugge dreigt inmiddels met een vertrek naar Rotterdam of Zee- brugge en dat is niet vreemd. Hij kan niet aan zijn klanten blijven vertellen dat hij binnenkort meer mogelijkheden heeft voor contai neroverslag, die klanten haken straks af. Laat Martin Verbrugge alsjeblieft snel zijn gang gaan in Vlissingen-Oost. Overigens sinds Verbrugge ooit de kwakkelende NV Haven van Vlissingen over nam en er uitgroeide tot de groot ste werkgever in de Zeeuwse ha vens en Ovet, nog zo'n Temeu- zens bedrijf er flink investeerde, hebben wij het al lang niet meer over Vlissingen-Oost. Da's Terneu- zen-Noord geworden. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pze.nl/Sezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Maand .27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden óm u op de hoogte te houden van intéressante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice, Zié ook het privacy statement op www.pzc.nl Ongemerkt is de waterscooter verbannen door een wijziging in de provinciale milieuverorde ning. Sinds september 2011 zijn waterscooters verboden in de Deltawateren, maar weinigen we ten het. Zelfs beide verantwoor delijke gedeputeerden niet. door Frank Balkenende De KLPD is wel op de hoogte. „Het afgelo pen seizoen hebben we bestuurders van waterscooters een waarschuwing én een informatie folder over de nieuwe regels in de Zeeuwse wateren gegeven. Het is niet zo dat we volgend jaar extra zullen controleren op waterscoo ters, maar treffen we er eentje, dan volgt een bekeuring", zegt een woordvoerder van de KLPD. De Statenfractie van de Christen- Unie is wakker geschud door ver ontruste waterscooteraars. De CU heeft vrijdag het college van Gede puteerde Staten vragen gesteld over het 'algemeen verbod op het gebruik van waterscooters in Zee land'. De CU stemde vorig jaar sep tember, net als andere Statenfrac ties, stilzwijgend in met een wijzi ging van de Provinciale Milieuver ordening. Daarbij is het verbod op de waterscooter (die specifiek wordt genoemd in artikel 4.2.1 van de verordening) over het hoofd ge zien. Een foutje? CU-Statenlid Paul Co- lijn: „Nou ja, ons werd voorgehou den dat het om een administratie ve wijziging ging, maar dat er be leidsmatig weinig zou veranderen. We hebben er verder niet bij stilge staan. Het is nooit onze bedoeling geweest. Als je als Zeeland de wa tersport wilt promoten, is het vreemd dat je de waterscooter to taal verbiedt. Je ondergraaft zo je toeristische imago." Colijn wil terug naar de situatie van voor 30 september 2011. Voor die datum waren zones voor wa terscooteraars aangewezen, onder meer in het Veerse Meer. „We moeten tevens naar de snelle mo torboten kijken, want die mogen door deze nieuwe verordening op de Westerschelde niet meer har der varen dan twintig kilometer per uur." De lol is er dan vanaf en wil je waterskiën, dan kom je niet eens meer het water uit, wil Colijn maar zeggen. De droge hamertik in de Staten zaal - 'voorstel aangenomen' - heeft verstrekkende gevolgen. Een bedrijf als De Zeeuwse Gasten aan de voet van de Brouwersdam ver huurt waterscooters. En die varen volgens de "nieuwe spelregels in verboden gebied, want het bedrijf bevindt zich op Zeeuws grondge bied en en het water behoort tot kilometers uit de kust nog tot Zee land. Ondernemer en gemeente Schouwen-Duiveland zijn ver baasd, want ze kennen het verbod op waterscooters niet, zeggen ze. Ze zijn niet de enigen. Ook de gedeputeerden Sjoerd Heijning (WD, toerisme) en Ben de Reu (PvdA, milieu) ge ven een Joost-mag-het-weten-ant- woord. De Reu: „Ik ben net zo ver baasd als de Christenunie. Het zegt me niks. Ik ga het uitzoeken." Heijning onderneemt eveneens ac tie: „Ik had namelijk het idee dat er nog steeds zones waren voor waterscooters. Ik ga er serieus naar kijken, want ik denk dat er in Zee land wel enige ruimte voor moet zijn." Dat lijkt interim-directeur Patrick Polie van Promotie Zeeland Delta een wijze gedachte. „Wil je je als watersportprovincie profileren en meer toeristen trekken, dan moet je je ook op jongeren richten. En jongeren houden nu eenmaal van snel en flitsend, van een snelle boot of een waterscooter. Met een verbod schiet Zeeland haar doel voorbij." Het is er het weer niet naar, maar wie legaal over het water wil ros sen, kan het beste naar het Greve- lingenmeer afreizen. Daar zijn zo nes aangewezen in het Zuid-Hol landse deel van het meer. Voor Zeeland is een ontheffing te krijgen als een maatschappelijk be lang daarmee is.gediend. Strand- reddingsbrigades en de KLPD mo gen van hun waterscooters ge bruikmaken voor patrouilles en hulpverlening op het water. Albert Dijkstra van de Strandreddingsbri- gade in Vlissingen: „Een water scooter is ideaal voor ons. Hij is snel en je kunt ermee in ondiep water komen. Ideaal om drenkelin gen mee te redden." Hulpdiensten en waterpolitie kunnen ontheffing krijgen voor het gebruik van waterscooters. archieffoto Ruben Oreel 055- 5388 000 088^0139 999 0900- 6743 836 Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (nazs) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PG) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. In hei cololon Irell u nadere Informatie aan. door Marcel Modde MIDDELBURG - De Centrale Onder nemingsraad (COR) van de Natio nale Politie heeft vrijdag een nega tief advies uitgebracht aan minis ter Ivo Opstelten (Veiligheid) over de aanstelling van Hans Vissers als chef van het nieuwe korps Zee land-West-Brabant. De COR heeft daarmee het voor stel van de regionale commissie overgenomen. Die commissie be staat voor een kwart uit Zeeuwse vertegenwoordigers. Voorzitter Frank Giltay bevestigt dat ook bij het Brabantse deel weerzin bestaat tegen Vissers als hoogste politie- baas bij het 'Zebra-korps'. Elet afge lopen jaar heeft hij in Tilburg als kwartiermaker en tijdelijk chef ge werkt. Zijn manier van leidingge ven ('moeilijk bereikbaar en ge brek aan verbindend vermogen') is daar volgens ingewijden slecht bevallen. Zeeland deed van sep tember 2008 tot mei 2009 de zelf de ervaring op met Vissers, toen hij was aangesteld als tijdelijke ver vanger voor de weggestuurde korpschef Fup Goudswaard. Giltay wil niet kwijt wat de argu mentatie van commissie en COR is om Vissers af te wijzen. Hij ver wacht volgende week met de mi nister te overleggen over het broze draagvlak. Kort daarop neemt Op stelten een besluit. De commissie van Brabantse en Zeeuwse burge meesters en de hoofdofficier van justitie adviseerden eerder deze week positief over Vissers. door Maikel Harte Sjoerd Heijning (links) onderneemt actie „Ik had na melijk het idee dat er nog steeds zones waren voor waterscooters. Ik ga er serieus naar kijken." Ben de Reu: „Ik ben net zo verbaasd als de Christen- Unie. Het zegt me niks. Ik ga het uitzoeken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2