Noord-Mali, 50% korting Prognosekampioen: 8 Hoofd rampendienst Italië boos over vonnis Ook Daily Mirror luisterde af I - i r Speciale aanbieding 24 maanden op een abonnement én een Samsung ACE t.w.v. 299,-02© k ES Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc woensdag 24 oktober 2012 ROME - Het hoofd van de Italiaan se rampenbestrijding, Luciano Maiami, is gisteren uit protest afge treden. Hij- is boos omdat een rech ter maandag zeven van zijn mede werkers heeft veroordeeld wegens de aardbeving in l'Aquila. De seismologen moeten zes jaar de cel in omdat ze niet hadden ge waarschuwd voor de aardbeving in 2009, waarbij 309 mensen om kwamen. De seismologen hadden destijds gezegd dat er weinig kans was op een aardbeving, maar zes dagen later stortte de halve stad in bij een flinke beving. De zeven werden vervolgd voor hét geven van 'onjuiste, onvolledige en tegen strijdige informatie' over lichte tril lingen die bewoners van L'Aquila in de weken en maanden vooraf gaand aan de aardbeving voelden. Volgens justitie was er voldoende grond te waarschuwen voor een aardbeving. Maiami vindt de veroordeling 'een grote fout'. „Het zijn professionele medewerkers die in goed vertrou- lllllllll'llllllllllllll—IIIIIWIIIIIIIIWl'l ll lillllllll WARSCHAU Fotograaf van Auschwitz overleden De fotograaf van het nazikamp Aus chwitz is overleden. Wilhelm Bras- se stierf gisteren op 95-jarige leef tijd in het Zuid-Poolse Zywisch. De Oostenrijks-Poolse Brasse was eind 1940 naar Auschwitz gedeporteerd. Hij moest daar foto's nemen van al le opgesloten mensen. Hij maakte 50.000 opnamen. De man fotogra feerde ook de medische experimen ten van kamparts Josef Mengele. wen hebben gesproken. Ze zijn niet gedreven door persoonlijke be langen. Ze hadden steeds gezegd dat het niet mogelijk is een aardbe ving te voorspellen." Maiami zei dat wetenschappers voortaan wei geren de overheid nog te advise ren. De veroordeelden kunnen in be roep gaan. Tot die tijd hoeven zij hun straf waarschijnlijk nog niet uit te zitten. In de hele wereld reageerden we tenschappers verontwaardigd op het proces. Volgens hen is het on mogelijk aardbevingen te voorspel len. Onder de veroordeelden zijn enkele van de meest vooraanstaan de en internationaal gerespec teerde seismologen en geologen van Italië, zoals Enzo Boschi, voor malig hoofd van het nationale In stituut voor Geofysica en Vulkano logie. „Ik ben terneergeslagen, wanhopig", zei Boschi. „Ik dacht dat ik zou worden vrijgesproken. Ik begrijp nog steeds niet waar ik voor veroordeeld ben." BARCELONA Voor half miljoen aan spullen weg bij Cruijff Dieven hebben maandag ingebro ken in het huis van Johan Cruijff in Barcelona. De krant El Periódico meldt op gezag van politiebronnen dat spullen ter waarde van een half miljoen zijn meegenomen. De die ven klommen over de muur rond het huis in de wijk Sarria-Sant Ger- vasi. Op het balkon werd een raam opengebroken. De 65-jarige voetbal legende was niet thuis. LONDEN - De Daily Mirror wordt nu ook betrokken bij het Britse af- luisterschandaal. Vier mensen die zeggen afgeluisterd te zijn, hebben een rechtszaak aangespannen te gen Trinity Mirror, de uitgever van de Daily Mirror. Voorzover bekend is het de eerste keer dat een uitgeverij die geen ei gendom is van mediabedrijf News Corporation van Rupert Murdoch met het afluisterschandaal in ver band wordt gebracht. Volgens een advocaat is de rechts zaak aangespannen door Sven-Göran Eriksson, voormalig bondscoach van het Engelse natio nale voetbalelftal, Abbie Gibson, de nanny van het gezin van voet baller David Beckham, Garry Flitcroft, voormalig aanvoerder van de Blackburn Rovers en actri ce Shobna Gulati. Dat de Daily Mirror nu ook in het beklaagdenbankje zal moeten plaatsnemen voor het afluisteren van beroemdheden komt voor wei nigen als een verrassing. Insiders waarschuwen al sinds vorig jaar dat het afluisterschandaal, dat het eerst aan het licht kwam bij de in middels ter ziele gegane krant News of the World, zich kan uit breiden naar andere kranten. Trinity Mirror maakt financieel een zware tijd door als gevolg van dalende lezersaantallen. De rechts zaken tegen News of the World hebben Murdochs News Corpora tion al tientallen miljoenen gekost. Hoewel de schade voor de Daily Mirror waarschijnlijk lager zal uit vallen. vodafone SflMSUMG *..1® 07:21 360 Shop Music She-. Market Web 7FT I ¥T Android display I duizenden Apps Vodafone Voordeel Web Min SMS internet Normaal 60 40 200 Mb €30- 120 80 200 Mb €35,- 180 120 300 Mb €40,- Actieprijs €15,- €17,50 €20,- Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen! West-Afrikaanse landen staan klaar om met hulp Moslimfundamentalisten zijn de baas in Noord-Mali. Het Westen vreest dat dit ge bied een uitvalsbasis wordt voor terroristen. Een oorlog in West-Afrika dreigt. door Joost Sajtsma Het was eigenlijk niet zo'n goed idee van de militairen om in maart een staatsgreep in Mali te plegen. Doordat het centrale ge zag instortte, konden de Toeareg - die in het noorden voor een onaf hankelijke staat streden - snel ter reinwinst boeken. Het cynische is dat de militairen juist een staats greep pleegden omdat ze vonden dat de regering hen te weinig mid delen gaf om de Toeareg te bestrij den. De Toeareg slaagden erin het noor den van herland te veroveren en nu wordt er internationaal overleg gevoerd om militair in te grijpen in het arme woestijnland Mali. Het Malinese leger wil het noör- den heroveren en vraagt daarvoor internationale steun. Frankrijk stuurt drones, onbemande surveil lancevliegtuigen, naar West-Afrika en overlegt met Amerika over ma nieren om de Malinese regering militair te helpen. Duitsland zou mee willen doen aan een Europe se trainingsmissie die het leger van Mali moet ondersteunen. Het Wes ten staat echter niet te trappelen om met eigen militairen Noord- Mali binnen te vallen. De invasie macht moet worden gevormd door Ecowas, een verbond van vijf tien landen in West-Afrika, waar bij het Westen ondersteuning biedt. En dat allemaal om Toearegs hun eigen staat te ontnemen waarvoor ze al sinds i960 streden? Niet hele maal. De Toearegs zijn niet het gro te probleem. Wel de islamitische hardliners die er dit jaar in zijn ge slaagd de opstand van de Toearegs naar zich toe te trekken. Zij stre ven naar een islamitische staat,, waar een strikte interpretatie van de sharia, de islamitische wetge ving, geldt. In de historische stad Timboektoe werden de kenmer kende graftombes en tempels ver nield. De vergelijking met Afgha nistan dring zich op, waar de fun damentalistische Taliban-regering de reusachtige Boeddhabeelden in Bamiyan opbliezen. En dat is niet de enige overeenkomst. Het Wes ten vreest dat een islamitisch Noord-Mali - met de omvang van Frankrijk - een uitvalsbasis wordt door Bob van Huët Terwijl politieke analis ten nog steeds nareke nen of president Ba- rack Obama in het laat ste televisiedebat de af gang in het eerste wat heeft wegge poetst, vindt de Amerikaanse pro fessor Allan Lichtman dat allemaal maar geneuzel. Want Obama gaat straks namelijk afgetekend win nen, weet hij zeker. Uitslag: 9-4, volgens het beproefde '13 sleu- tels'-systeem. Lichtman, als politiek historicus van de American University in Washington vaak op CNN te zien, heeft sinds 1984 de uitslag van alle presidentsverkiezingen perfect voorspeld. Dat maakt hem de Amerikaanse prognosekampioen. Zijn systeem draait om een uitge dokterd goed-fout lijstje waarmee de partij van de zittende president wordt gewogen. Bij zeven keer fout verliest de kandidaat van die partij. De insteek is daarbij de big picture van een termijn. De cam pagne zelf doet er weinig toe, al dus Lichtman. Hier de 'sleutels': 1. Na de laatste mid term-verkie zingen heeft de partij die de macht heeft meer zetels in het Huis van Afgevaardigden dan in de midterm-verkiezingen daar voor. De tussentijdse verkiezingen werden een afstraffingen voor de Democratische Partij. Foute boel dus voor Obama. 2. Er is geen strijd om de nomi natie binnen de partij die aan de macht is. Niemand betwistte Obama's leiderschap. Goed. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 «0.45/gespreio Kijk op de website oók voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7,50 en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 50,-. ZolSng de voorraad strekt. Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8