zeeland 123 fy<Job<2S 100 Reünie brengt ouderwets onderwijsgevoel terug Dorpsraad Waarde: consultatiebureau lang niet zo duur als door GGD begroot Parochie Goes krijgt geld voor glas-in-lood Nazaten gezocht woensdag 24 oktober 2012 'We willen met de onderwijsreünie het ouderwetse gevoel weer een beetje terug krijgen.' Jacqueline van Wingen Tot nu toe hebben zich zeventig mensen opgegeven voor de onderwijs-reü- nie in dorpshuis de Cameronian in Baarland. Het organiserende comité streeft naar honderd bezoekers. foto Ronald den Dekker 'Juf Herma Kok bladert door een stuk geschiedenis van het openbaar onderwijs in Baarland. door Frank van Cooten Dorpshuis de Cameronian in Baarland straalt zater dag 10 november het ouderwetse onderwijsgevoel uit. De reünie-commissie wil dat de bezoekers de goede, oude tijd van het Baarlandse onderwijs nog eens meemaken. Tot nu toe hebben zich zeventig bezoekers gemeld voor de reünie, bedoeld voor iedereen die ooit in Baarland op school heeft gezeten of bij het onderwijs betrokken is geweest. De reünie in het dorps huis is tussen 14.00 en 17.00 uur. Er zijn veel foto's te zien en ook enkele films op dvd van bijvoor beeld het sinterklaasfeest in 1984. Het comité wil ook graag een rond gang door de oude school organise ren. Het leegstaande schoolge bouw staat te koop. „Ik lean me voorstellen dat veel oud-leerlingen het leuk vinden nog eens door hun oude'school te lopen. We willen dat maar kort doen, tussen 15.30 en 16.00 uur. Maar dat ligt nog wat gecompli ceerd bij de gemeente Borsele. Het gebouw is voorzien van een alarm systeem en iemand moet het alarm eraf halen op zaterdag 10 no vember. Dat schijnt wat lastig te zijn. Toch hopen we dat de school op die zaterdag een half uurtje open is." 'Veel oud-leerlingen vinden het leuk nog eens door hun oude school te lopen' door Mieke van der Jagt WAARDE - De dorpsraad van Waar de heeft handtekeningen verza meld om een pleidooi voor het be houd van een consultatiebureau in het dorp kracht bij te zetten. Eén van de argumenten om het bureautje in Waarde op te heffen, was dat er te weinig kinderen zou den zijn. Bij een brief aan het colle ge van burgemeester en wethou ders en de gemeenteraad van Rei- merswaal voegt de dorpsraad 43 handtekeningen van ouders die momenteel gebruik maken van het consultatiebureau. Waarde heeft, met een grote reformatori sche gemeenschap in haar mid den, bovendien een uiterst gezon de prognose als het gaat om een geboorteoverschot. Maar dat is niet het enige argu ment. De GGD, die de jeugdge zondheidszorg voor de gemeente uitvoert, heeft voor de jaarlijkse huur van een ruimte in het dorps huis 2600 euro berekend. Dat is ruim 200 euro per dagdeel, want het consultatiebureau func tioneert maar eens in de maand een enkel dagdeel in Waarde. In het huidige dorpshuis waar inder daad niet alle moderne technische middelen aanwezig zijn, kost een dagdeel 25 euro. In het te bouwen nieuwe dorps centrum MeerWaarde, zullen alle moderne voorzieningen wel aan wezig zijn, maar de huur zal hoog uit het dubbele van de huidige be dragen. Ook de 3500 euro overheadkosten lijken de dorpsraad ruim overdre ven. Twee personeelsleden van de GGD moeten eens per maand naar Waarde afreizen om het werk te doen wat ze anders in Krabben- dijke verrichten. Volgens de dorpsraad zijn de kos ten van twintig ouders die met hun kleintjes in de autostoeltjes naar Krabbendijke moeten rijden, ook niet bepaald te verwaarlozen. Dat is inmiddels geregeld, zei een woordvoerder van de gemeente Borsele dinsdag verheugd. „Wij zorgen ervoor dat de school op die zaterdag gedurende een half uur toegankelijk is voor de bezoekers van de reünie." De geschiedenis van het onderwijs in Baarland leeft ook na de reünie door. In het dorpshuis komt definitief het bekende uithangbord van De Berenburcht te hangen. Aanmelden voor de reünie kan nog voor 5 november op berenburcht@live.nl GOES - Nazaten van ene Joos van den Berge en ene Aernout Dirckse van den Berge die in de zeventien de eeuw in Goes woonden, zijn op zoek naar Van den Berges die al generaties lang in en rond Goes wonen. Reageren kan per mail: paulienvdberge@hotmail.com FASHION WEEK JASSEN JACKS 25 KORTING mDDE VLISSINGEN GOES - De rooms-katholieke Maria Magdalenaparochie in Goes kan van de provincie een bijdrage van 21.000 euro tegemoet zien in de restauratie van vijf glas-in-lood ra men in het zuidertransept van de kerk. Bouwbedrijf Peeters uit Mid delburg heeft de ramen inmiddels gerestaureerd. Dat heeft iets meer dan een ton gekost. Cees Pieters, het lid van het paro chiebestuur dat over het onder houd en de restauraties van de kerk gaat, vertelt dat de noodzaak van de restauratie als een grote ver rassing kwam. „We hebben de koe pel kort geleden gerestaureerd, iets dat ook al meer dan vier ton heeft gekost. Voor dat werk moesten er binnen en buiten steigers worden gebouwd. Tijdens het werk bleken de ramen aan de zuidertransept, vooral het roset bovenin, in gevaar lijk slechte toestand te verkeren. We konden kiezen: het roset dicht timmeren en de vier onderste ra men maar een beetje laten hangen tot we geld hadden of meteen al les restaureren." Omdat de steiger nog stond, heeft het bestuur voor het laatste geko zen. „Nu sparen we tienduizend euro uit omdat we niet nog eens een steiger hoeven bouwen. We moesten natuurlijk wel achter de middelen aan, dus we zijn erg blij met de provinciale bijdrage." De gemeente Goes heeft inmid dels een bijdrage van 10.000 euro toegezegd. „De parochianen heb ben ook hun best gedaan. Door de nieuwe ramen te Verkopen' heb ben we een flink bedrag kunnen ophalen. We organiseren ook regel matig acties om fondsen voor res tauratie en onderhoud te werven", aldus Pieters. Bouwbedrijf Peeters heeft de klus inmiddels geklaard en ruimt momenteel de steiger op. De ramen en de koepel zijn te be wonderen als de kerk open is. HEINKENSZAND Babykleding- en speelgoedbeurzen Bij de Spinne in Goes wordt van avond van 18.30 tot 20.00 uur een babyspullenbeurs gehouden. Er zijn onder meer wandelwagens, buggy's en stoeltjes te krijgen. Er is ook babykleding te koop. In het ge bouw van de scouting aan 't Dijkje in Heinkenszand is vandaag van 9.00 tot 11.30 uur een speelgoed beurs. Ook daar zijn baby-artikelen te koop. GOES JudoGoes is leukste sportclub van Zeeland JudoGoes is uitgeroepen tot de leukste sportvereniging van Zee land. Door acties via de sociale me dia, wist JudoGoes in de finale stemmingsronde te winnen van Rugbyclub Tovaal. Op 4 november mag de judoclub een gooi doen naar de titel leukste sportclub van Nederland, als tijdens de Papendal Sport Parade in Arnhem het eeuw feest van NOC-NSF wordt gevierd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49