Reimerswaal blijft bij muziekschool Lars lost oude belofte in BEVELANDEN/THOLEN Interieur almanak Rustig WOENSDAG 24 oktober 2012 21 Schooltje in Baarland was voor iedereen 22 en 23 "i.ü*8K& 'ger In.w iWffi n|\v i' mf/ii Fracties: er is geen alternatief voor muziekonderwijs door Nadia Berkelder KRUININGEN - Kinderen in Reimers- waal kunnen in ieder geval voor lopig - lessen blijven volgen bij de Zeeuwse Muziekschool. De ge meenteraad heeft dinsdagavond besloten om toch bij de Zeeuwse Muziekschool te blijven. Een meerderheid van de gemeen teraad weigerde in te stemmen met het voorstel van het college van B en W om uit de Zeeuwse Muziekschool te stappen. Er is sim pelweg geen alternatief „Het colle ge had de opdracht gekregen om alternatieven te vinden", zei Izak Vogelaar (WD). „Maar daar is het college niet in geslaagd." Die alternatieven zijn er eenvou dig niet, zeiden ook PvdA, CDA en Christenunie: particuliere les sen zijn voor een groot deel van de bevolking te duur. „Mensen moeten zelf bijbetalen", zei Peter Polderdijk (CDA). Bovendien krij gen de muziekverenigingen die hun lessen nu al zelf verzorgen extra gemeentelijke subsidie. „Als we die subsidie ook verstrekken aan de drie verenigingen die nu ge bruik maken van de muziek school, zijn we ook zesduizend eu ro extra kwijt", vond Kees Ver burg, PvdA-er en voorzitter van muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert. Alleen SGP en Leefbaar Reimers- waal steunden het college van b en w. Dat had uitgerekend dat er jaarlijks 44.000 euro bezuinigd kan worden door uit de Zeeuwse Muziekschool te stappen. In dat bedrag is de boete die de gemeen te zou moeten betalen voor het uit treden al verrekend. Drie jaar gele den besloot de raad ook al eens om uit de muziekschool te stap pen. Dat besluit werd uitgesteld, omdat de uitgaven van de muziek school door een extern bureau te gen het licht werden gehouden. De Zeeuwse Muziekschool kondig de vervolgens een bezuiniging van vijftien procent aan, maar dat is voor de gemeente Reimerswaal niet genoeg: die had liever gezien dat de kosten voor de muziek school op een andere manier ver deeld werden over de twaalf Zeeuwse gemeenten die in het be stuur van de muziekschool zitten. Gemeenten betalen nu naar rato van het aantal inwoners, niet naar het aantal deelnemers; een rege ling die voor Reimerswaal ongun stig uitpakt omdat relatief weinig inwoners van Reimerswaal mu zieklessen volgen. --tr Ga verderop. KATTENDIJKE Oude Zeedijk dicht voor herstel schade De Oude Zeedijk bij Kattendijke, tussen het haventje en de kruising met de Monnikendijk, gaat donder dag dicht voor het gemotoriseerde verkeer. Het Projectbureau Zeewe ringen heeft het dijkvak langs dat stuk weg onder handen gënomen, waardoor de weg beschadigd raak te. Het herstel duurt een dag. Fiet sers kunnen er wel langs, auto's worden omgeleid. Vermist meisje meldt zich bij politiebureau De twintigjarige Linsey Tramper uit Goes is na drie dagen vermis sing weer terecht. De jonge vrouw, die een verstande lijke beperking heeft, was zaterdag ochtend weggelopen vanaf haar ouderlijk huis in de Robert Schu- manlaan in Goes. Zij meldde zich maandagavond rond 23.00 uur in goede gezondheid bij het politiebu reau in Goes. Waar zijn ze als je ze nodig hebt? Deze vlieger ging zeker op voor een Bevelandse fotograaf. Hij kreeg als opdracht om voor de krant door gaand vrachtverkeer te fotograferen in Ovezande. Het dorp heeft daar last van. De provincie zegt dat dit probleem is opgelost zodra de Sloe- weg is verdubbeld. Omdat er met regelmaat van de klok vrachtwagens door Ovezande dende ren, dacht de fotograaf slechts een paar minuten nodig te hebben. Dat pakte iets anders uit. Wachten, wach ten, wachten. Geen vrachtwagen te bekennen. Wat bleek? De Nissestelle richting Ovezande was die dag afgesloten voor het doorgaande verkeer. Wel zo rustig. WEMELDINGE - Toen Lars Meireson- ne vorig jaar verkozen werd tot kinderburgemeester van Kapelle, was dat onder meer op grond van zijn bevlogen speech. Daarin pleit te hij voor een scholenproject: Drempels Weg. Hij wilde gehandi capte mensen laten vertellen over de manier waarop ze met hun be perking hebben leren leven. Dinsdag loste hij die belofte in op zijn eigen school, de christelijke ba sisschool De Hoeksteen in Wemel- dinge. Hij nodigde mensen met een beperking uit die van alles voordeden en aan wie de kinde ren uit de klas van Lars vragen konden stellen. Het is de bedoe ling dat het project Drempels Weg ook op andere scholen in Kapelle wordt gehouden. De ambtstermijn van Lars loopt binnenkort ten einde. Een kinder burgemeester in Kapelle bestuurt maar een jaar. Op 21 november vinden de verkie zingen voor een nieuwe kinderbur gemeester plaats. Solliciteren kan nog tot 1 november. Kandidaten moeten een speech houden waar in ze vertellen wat ze zouden wil len verbeteren of veranderen in de gemeente. Daarnaast worden hen enkele taken opgedragen, die ze ter plaatse moeten uitvoeren. Meer informatie is te vinden op de website. www.kapelle.nl Lars Meiresonne tracht met een geleende rolstoel een drempeltje te nemen. Dat valt bij lange na nog niet mee. Een ambtsketen, die de kinderburgemees ter van Kapelle op 21 november overdraagt aan een opvolger, helpt ook niet. foto Ronald den Dekker wwwpzcwoncnnl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47