Arctic Tour zeeland 123 'Hij zit in Bali met zes man in één cel' Provincie onderzoekt effect spitssluiting brug Documentaire L'Amour des Moules te zien in fiZi woensdag 24 oktober 2012 Oostenrijk gehouden trainings- Week Arctic Goes Austria pakte voor het Schouwen-Duivelandse team wonderwel uit. Rameijs en Van Zandwijk wonnen de tour, maar vooralsnog verwacht het tweetal dat kunstje in januari niet' te herhalen. „Niet dat we niet wil len winnen, maar het is niet realis tisch", verwijst Rameijs naar het type auto dat hij met Van Zand wijk rijdt. De Landrover is een au thentieke terreinwagen, maar door onder meer z'n hoogte minder ge schikt voor een ijzige ondergrond. De bedoeling is echter de inmid dels tot Tweety omgedoopte wa gen vaker van stal te halen. „We willen de komende tien jaar meer rally's gaan rijden", blikt Van Zand wijk vooruit. Met de Arctic Chal lenge als sensationele start. „We gaan proberen daar het maximale uit te halen, ook voor het goede doel. En we hopen er mentaal ster ker uit te komen. Als team, want je doet dit samen. Ook als straks de odorex is uitgewerkt." Het rijden voor een goed doel is geen verplichting, maar het Zierik- zeese team (officieel ABS Van Lint Autoherstel) heeft besloten met zijn deelname de BAS Stichting! (www.debasstichting.nl) te onder steunen. Eenderde van de sponsorgelden is voor de stichting, die geld inzamelt voor onderzoek naar de auto-im- muunziekte juveniele dermatomyo- sitis. #Om geld in te zamelen verkopen de rallyrijders kilometers aan parti culieren en bedrijven. Meer info via facebook (Bas goes Arctic) ofdick@rameijs.nl ZIER1KZEE - L'Amour des Moules, de succesvolle documentaire over mosselen van regisseur Willemiek Kluijfhout en producent Reinette van de Stadt, kreeg tijdens de pre mière bij Film by the Sea in sep tember een staande ovatie. De film is binnenkort ook te zien bij fiZi in podium De Weverij in Zierikzee: zon. 18 nov, wo. 21 nov, en wo. 28 nov., aanvang 14.00 uur. Kluijfhout belicht op sensuele wij ze het ontstaan van dit specifieke schelpdiertje dat onlosmakelijk ver bonden is met Zeeland. De mosselvangst, het aanbod op de veiling in Yerseke, de spanning over de opbrengst, tevredenheid op de snuit van Henk Jumelet van de BRU 39 en bij Jaap Schot van de ZZ 10, de verbittering over het niet mogen vissen op zaadval; het komt allemaal aan de orde. foto Dirk-Jan Gjeltema door Annemarie Zevenbergen SEROOSKERKE (W) - Het voorarrest van de 55-jarige Serooskerkenaar J.V., die sinds eind september in een Balinese cel zit, is verlengd. De 55-jarige man zit vast op beschuldi ging van aanranding van vier meis jes in de leeftijd van 9 tot 14 jaar. Zijn oudste broer vertelt dat de fa milie niet weet met hoeveel dagen dat is verlengd. De man heeft toe gegeven de meisjes te hebben aan geraakt, zonder daarbij seksuele be doelingen te hebben gehad. De broer van de verdachte: „We we ten niet hoe lang hij nog moet zit ten en of het tot een rechtszaak komt. Er is nog steeds geen offi ciële aanklacht en we hebben ook gehoord dat er zelfs geen aangifte is gedaan door de ouders van de meisjes. Mijn broer is een bekende figuur op Bali vanwege zijn Stich ting Steun Kinderen Indonesië. Hij heeft geholpen met de bouw van tehuizen en woningen voor ar me families. Een aantal van die fa- ZIERIKZEE Kennismaken met de iPad tijdens cursus Dc zfeëuwse Volksuniversiteit ver zorgt in het MFC in Zierikzee de cursus Kennismaken met de iPad. Dat gebeurt tijdens twee bijeen komsten van drie uur; op dinsdag middag 30 oktober en 6 november. Meer informatie is verkrijgbaar via de ZVU: 0118-634800 of via www.volksuniversiteitzeeland.nl. NIEUWERKERK Wim Bevelander bij muzikale kinderdienst Tijdens de muzikale kinderdienst die zondag 28 oktober wordt ge houden door de Protestantse Ge meente Nieuwerkerk treedt Wim Bevelander op. Bevelander, genomi neerd voor de Zilveren Duif Award voor beste christelijke schrijver/componist, trekt al 30 jaar door het land met optredens. De dienst - waarin veel met de kin deren wordt gezongen - begint in de Johanneskerk om 10 uur. milies, heeft al geprotesteerd tegen zijn arrestatie. Hij komt hier om te werken en voor niets anders." „Via briefjes - die mijn broer mee geeft aan mensen en die voor ons worden gescand en gemaild - heb ben we gehoord dat het redelijk met hem gaat. Ze zitten met z'n zessen in één cel. Hij is niet ziek en wordt gelukkig niet mishan deld. Ze kunnen alleen op een bin nenplaatsje naar buiten. De gevan genis is geschikt voor 70 personen, maar er zitten er 175." Een woordvoerder van het Ministe rie van Buitenlandse Zaken vertelt dat het Nederlands consulaat 'daar waar mogelijk bijstand verleent aan Nederlanders die in het bui tenland worden opgepakt'. Het consulaat bekijkt onder meer de detentie-omstandigheden en probeert toezicht te houden op de rechtsgang. Het ministerie geeft verder geen commentaar op de zaak. Volgens familie is de verdach te een aantal keer in de gevangenis bezocht door de assistent-consul. FASHION WEEK JASSEN JACKS 2 5% KORTING VLISSINGEN Kweker geeft lezing bijzondere heesters Kweker Ward van Teylingen geeft dinsdag 30 oktober in 't Dorpsuus van Ellemeet een lezing over bij zondere heesters. Van Teylingen kweekt meerdere soorten, maar is gespecialiseerd in Viburnum. Daar van heeft hij er 300 in collectie. Be halve zijn lezing speelt hij tijdens zijn bezoek ook voor plantendok- ter. Mensen kunnen vragen stellen over hun tuinplanten. Organisator van de avond is Groei8cBloei. Aan vang is 20.00 uur. door Joeri Wisse Biologe Annelies bestudeert het seksuele leven van de mossel. ZIERIKZEE - De provincie Zeeland legt kritiek van watersportorganisa ties over de avondspitssluiting van de Zeelandbrug naast zich neer. Vanaf 1 januari gaat de brug op werkdagen tussen 16.50 en 17.40 uur niet meer open voor de scheepvaart. Met die maatregel wil de provincie de doorstroming op de weg bevorderen. Wel heeft de provincie beloofd de gevolgen tij dens de zomer te onderzoeken. Het Watersportverbond, de Hiswa en de ANWB vroegen een uitzon dering te maken voor de maanden juli en augustus. Daar wil de pro vincie niet aan, omdat het in de avondspits in de zomermaanden even druk is op de weg als de rest van het jaar. Gemiddeld moeten 's zomers voor de spitssluiting van 17.10 uur 130 auto's wachten voor zes passerende zeilbootjes. Ambtenaren van de provincie heb ben meerdere malen met de be- zwaarmakende watersportorgani saties overleg gevoerd. Mede naar aanleiding van deze gesprekken heeft de provincie toegezegd de veiligheid van de wachtende zeil- jachtjes in de zomermaanden te monitoren. Ook wordt onderzocht hoe het wachten van jachtjes com fortabeler kan worden gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43