Vrijwilligers knappen dorpshuis op SCHOUWEN-DUIVELAND Wandelpaden kapot door paardenhoeven almanak Rustig WOENSDAG 24 oktober 2012 21 PZC Tweety wacht ontberingen 22 en 23 Krakkemikkig 'hobby-keukentje' vervangen door professionele kookplek door Piet Kleemans ©UWERKERK - De verbouwing van het dorpshuis in Ouwerkerk is in volle gang. Er is een nieuwe keu ken geïnstalleerd en er wordt door vrijwilligers druk getimmerd en ge schilderd. Dorpsraadsvoorzitter Peter Vijverberg verwacht dat het karwei in februari volgend jaar af gerond kan worden. „Het is inderdaad een stevig kar wei", moet Vijverberg toegeven. „Maar ondertussen draait het dorpshuis gewoon door." Eén van de belangrijkste onderde len van de opknapbeurt betrof de keuken. De laatste grote verbou wing van het Ouwerkerkse ont moetingscentrum was in 1992, maar toen is aan de keuken niet zo bar veel geld meer besteed. Vijver berg: „Het kon al een een tijdje niet meer. Het was niet veel meer dan een hobby-keukentje en de af zuigkap was ook al afgekeurd." Dorpshuisbeheerder Johan van Dongen beschikt nu over een mo derne professionele kookplek, com pleet met vierpits gasstel, frituur en ruime koeling. Het is de bedoeling dat er ook een nieuwe - grotere - bar met meer opbergmogelijkheden komt. Ook dat karwei wordt door de vrijwilli gers zelf aangepakt. Vijverberg prijst zichzelf wat dat betreft gelukkig met de inzet van een aantal Ouwerkerkers met twee rechterhanden. „Bij de schil- dersploeg zit ook een professione le schilder. Die houdt in de gaten of het allemaal goed gaat." Het schilderwerk aan de hal is inmid dels voor zo'n 80 procent afge rond. De vrijwilligers nemen ook de kleine vergaderkamer onder handen. Vijverberg: „Dat wordt een soort huiskamer. Er komt nieuwe vloerbedekking en nieuw meubilair." Het kamertje op de bovenverdie ping is in gebruik bij de dartclub en die zorgt zelf voor het opknap pen van hun clublokaal. Vijverberg schat de kosten van de opknapbeurt van het Ouwerkerk se dorpshuis op een kleine 60.000 euro. De dorpsraad kreeg voor het project onder meer subsidies van het Oranjefonds en het Prins Bern- hard Cultuurfonds. Zelf investeert de dorpsraad vijfduizend euro in de opknapbeurt. Tien vrijwilligers zetten zich in voor het opknappen van het dorpshuis. Ze zijn elke maandagavond, donderdagavond en zaterdagmorgen in het dorps huis te vinden. BURGH-HAAMSTEDE - Deze drie amazones heb- leerd. Daardoor worden de paden kapotgelo- Staatsbosbeheer roept ruiters op om vooral ruiters op te melden als een ruiterpad niet ben het goede pad gekozen, maar in de Bos- pen. Een probleem voor Staatsbosbeheer, om- op de speciale ruiterpaden te blijven. Waarom meer goed is. „We zijn afhankelijk van de wachterij Westerschouwen worden steeds va- dat de organisatie steeds minder geld heeft de ruiters steeds vaker afwijken van de eigen oren en ogen van gebruikers", zegt boswach- ker ruiters op gewone wandelpaden gesigna- om paden te onderhouden of herstellen, routes is niet duidelijk. Staatsbosbeheer roept ter Dirk Fluijt. foto Dirk-Jan Gjeltema Interieur V. O Ga verder op WALCHEREN Op twee plaatsen scooter gestolen Zowel in Vlissingen als in Middel burg is maandagavond een scooter gestolen. In de Vlissingse Schaep- manstraat werd een zwarte Yam aha, type Mint, voorzien van het kenteken 34FDB3, weggenomen vanuit de hal onder een flat. Dezelf de avond werd in de Trompstraat in Middelburg ook een scooter ge stolen. De rode Yamaha, SA15 ken teken 90FFZ3), stond op slot. Vermist meisje meldt zich bij politiebureau De twintigjarige Linsey Tramper uit Goes is na drie dagen vermis sing terecht. De jonge vrouw, die een verstande lijke beperking heeft, was zaterdag ochtend weggelopen vanaf haar ouderlijk huis in de Robert Schu- manlaan in Goes. Zij meldde zich maandagavond rond 23.00 uur in goede gezondheid bij het politiebu reau in Qoes. Tip? redactie@pzc.nl Waar zijn ze als je ze nodig hebt? Deze vlieger ging zeker op voor een Bevelandse fotograaf. Hij kreeg als opdracht om voor de krant door gaand vrachtverkeer te fotograferen in Ovezande. Het dorp heeft daar last van. De provincie zegt dat dit probleem is opgelost zodra de Sloe- weg is verdubbeld. Omdat er met regelmaat van de klok vrachtwagens door Ovezande dende ren, dacht de fotograaf slechts een paar minuten nodig te hebben. Dat pakte iets anders uit. Wachten, wach tenwachten. Geen vrachtwagen te bekennen. Wat bleek? De Nissestelle richting Ovezande was die dag afgesloten voor het doorgaande verkeer. Wel zo rustig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41