•land 13 Kamer wil reactie op petitie Thermphos Verhage zevende cafetaria Top 100 commentaar Politiechef Nog één maand voor oplossing Hedwigepolder woensdag 24 oktober 2012 'In de Verenigde Staten draaien de meeste kerncentrales 60 jaar. Ook in verschillende Europese landen wordt dat meer en meer de praktijk.' Jan van Capelle, hoofd kerncentrale Borssele van EPZ 23 november 1973 Provinciale Staten Zeeland akkoord met tweede kerncentrale Borssele. I 18 mei 2005 Greenpeace- actievoerders schilderen scheur op koepel kerncentrale. 23 november 1994 1994 7 mei 1986 Na kernramp Tsjer- nobyl wordt besluit vorming over kern centrales opgeschort. .1 Tweede Kamer (77 tegen 73 stemmen) besluit dat Borssele eind 2003 dicht moet. In Elektriciteitsplan staat dat de centrale tot 2007 in bedrijf blijft, Tweede Kamer bepaalt in een motie sluitingsdatum op 2003. _L_ VIDEO Man (86) uit Axel door geweld om het leven gekomen. Bekijk de video op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl februari 2005 Staatssecretaris Van Geel (Milieu) wil langer openhouden Borssele onderzoe ken. i I mei 2003 25 september 2002 Kabinet Balkenende II Rechtbank Den Bosch neemt in regeerak- beslist dat juridische koord op dat de basis ontbreekt voor centrale in 2013 dicht sluiting Borssele, moet. Borssele blijft open. i 24 februari 2000 Raad van State stelt personeelsstichting Borssele 2004plus in het gelijk, kabinetsbesluit over sluiting Borssele vernietigd. I 26 maart 1997 Kerncentrale Dodewaard buiten gebruik gesteld. DEN HAAG - De Tweede Kamer wü binnen twee weken een reactie van minister Maxime Verhagen (Economische Zaken) op de peti tie die medewerkers van fosforfa- briek Thermphos hem hebben aangeboden. Op donderdag n oktober stonden 140 werknemers van het in moei lijkheden verkerende Thermphos letterlijk op de stoep bij Verhagen. Aandachtig luisterde hij naar de voorgelezen petitie en stak daarna de 'Thermphossers' een hart on der de riem. Hij beloofde de men sen 'met hen mee te vechten voor het behoud van de banen en voor het behoud van Thermphos in Vlissingen'. De Kamer wil van Ver hagen weten welke mogelijkheden er zijn om de 450 banen te behou den. BURGH-HAAMSTEDE - Cafetaria Ver hage uit Burgh-Haamstede is op de zevende plaats geëindigd van de Cafetaria Top 100. Dat maakte de Snackkoerier bekend. Eeterij Onder de Duinen uit Ren- esse legde beslag op de 64ste plaats. Cafetaria Eethuis Van Holst uit Dongen eindigde op nummer één, de plaatsen twee en drie zijn voor Verhage Floriande in Hoofd dorp en Colijn Snacks, broodjes, vis in Rhenen. De benoeming van Hans Vissers tot hoogste baas van de nieuwe politieregio West-Brabant-Zeeland lijkt van de baan. In het Zeeuwse korps is flinke weerstand tegen zijn komst Vissers maakte ooit ver dienstelijk schoon schip in de leiding van het korps, maar dat helpt hem nu niet. Het pleit tegen Vissers lijkt be slecht. Want niet alleen in de politieorganisatie zijn bezwa ren. Ook Zeeuwse burgemees ters, belangrijke partners voor ee_n politiechef, hebben beden kingen tegen hem als topman van de politieregio. In Zeeland zijn flinke aarzelin gen over de schaalvergroting bij de politie. Een inspirerende leider met een groot draagvlak kan dit soort angst beteugelen. Maar Vissers heeft die brede steun duidelijk niet. Voor hem wordt het dus heel moeilijk een succes te maken van de Bra bants-Zeeuwse fusie. Onder dit gesternte is het beter als minister Ivo Opstelten op zoek gaat naar een andere kandidaat. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Vlaanderen en Neder land hebben nog één maand de tijd om hun ruzie over de Hedwi gepolder bij te leggen. Besluit Ne derland voor 22 november niet om de Hedwige onder water te zetten, dan legt Vlaanderen het geschil voor aan een scheidsgerecht. Dat doet een bindende uitspraak. Sinds juni buigt een geschillencom missie zich over uitvoering van de in 2005 door Vlaanderen en Neder land gesloten Scheldeverdragen. Daarin staat dat de Hedwigepolder moet worden ontpolderd. Neder land weigert dit te doen. De Schel deverdragen schrijven voor dat bij zo'n geschil Nederland en Vlaande ren met elkaar moeten praten. Le vert dat binnen zes maanden niets op, dan kan een van de partijen het geschil voorleggen aan een scheidsgerecht. Vlaanderen doet dat op 22 november. Dat scheidsge recht (twee arbiters namens Ne derland, twee namens Vlaanderen die samen een vijfde benoemen) moet binnen zestig dagen aan de slag. Vlaanderen heeft haast om dat in 2014 nieuwe vergunningen nodig zijn voor onderhoudsbagger- werk in de Westerschelde. Bij de kerncentrale Borsele is sinds 2006 gewerkt aan het project Long Term Operations voor de bedrijfsduurverlenging. foto ANP/Marcel Antonisse l Ontwerp Bouwvoorbereiding Bouwcoördinatie (0113) 5717 58 Bouwraadhuisnl waar bouwen begint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3