Hoek zet SSV'65 te kijk WJaar gaat u naar toe? 321 sport Vasseur en Roose in 't zonnetje gezet fm sranang Nieuwkoop in Oranje Sparta legt Roemeratoe tot 2015 vast woensdag 24 oktober 2012 VLISSINGEN - Remy Vasseur en Katja Roose zijn dinsdag avond uitgeroepen tot de sporters van het jaar in de ge meente Vlissingen. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Arsenaaltheater. Remy Vasseur werd dit jaar onder meer derde in de Hol land Triatlon. Bij de Kustmarathon was hij de beste Zeeuw op een vierde plek. Roose werd onder meer we reldkampioen slalom kitesurfen. Tot sporttalent werd at leet Tim van den Broeke uitgeroepen. JVOZ C1 liet zich kronen tot sportploeg van het jaar, terwijl Louise en An ton Vael de carrièreprijs kregen vanwege hun vele ver diensten voor de atletieksport. foto Ruben Oreel RUCPHEN - De zaalvoetballers van FM Sranang plaatsten zich voor de derde ronde van de bekercompeti tie door Kalsdonk in Rucphen met 5-7 te verslaan. FM Sranang, dat al snel tegen een 2-0-achterstand aankeek, kon pas na de rust de beslissing forceren. Yordi Matondo (3x), Jonathan Con- stancia (2x), Salim Sandee en Ugur Kahveci waren voor de Goese top- klasser de doelpuntenmakers. MIDDELBURG - Zeeland is op voet- balgebied weer een jeugdintema- tional rijker. De zeventienjarige Bart Nieuwkoop maakt op dit mo ment deel uit van het Nederlands elftal onder 17 jaar. Hij is afkom stig uit Tholen. Nieuwkoop begon zijn loopbaan bij Tholense Boys en kwam via RBC Roosendaal bij Feyenoord te- reccht. Bij de Rotterdamse club speelt hij in het Bi-elftal. Nieuw koop zat dinsdagmiddag op de bank bij Oranje in het duel met Letland (2-1-overwinning). Donderdag wordt tegen Litouwen gespeeld en zondag staat de inter land tegen België op het program ma. De winnaar van het EK-kwali- ficatietoernooi plaatst zich voor het eindtoernooi van volgend jaar mei in Slowakije. Hoek heeft in de districtsbe ker geen kind aan SSV'65. Op het kunstgrasveld in Goes wordt de thuisploeg met 0-7 opgerold door de Zeeuws-Vlamingen. door Roeland van Vliet GOES - De voetballers van zater dag-hoofdklasser Hoek veegden SSV'65 dinsdagavond van de mat. Het duel in de tweede ronde van de districtsbeker eindigde in 0-7. Maar denk niet dat trainér Eric Hellemons, die aan zijn eerste sei zoen bezig is in Zeeuws-Vlaande ren, tevreden was. „De uitvoering liet bij sommigen echt te wensen over", zei hij. „In zo'n duel moet je combinaties uitvoeren en afspra ken nakomen, maar niet iedereen deed dat." Zoals verwacht was het eenrich tingsverkeer op sportpark Het Schenge. Vanaf de eerste minuut werd de Goese zaterdag-tweede klasser onder de voet gelopen door Hoek, dat aantrad zonder de licht geblesseerden Giovanni Siere- veld en Alain van Mieghem. Maar de nummer vijf in de hoofdklasse B was geen geoliede machine. Ver dedigend was het wel in orde, maar de voortzetting liet te wen sen over. Spelers startten te laat, liepen in de dekking of misten scherpte. Hellemons verbeet zich op de bank. Hij keek niet naar de stand - die zag er snel al gunstig uit - maar naar het spel. „Ik vind dat je elke wedstrijd moet benutten om beter te worden. Het maakt mij niet uit of het in de competitie of het be kertoernooi is, je moet willen win nen en aan jezelf willen werken. Je moet uren willen maken op het veld om jezelf op een hoger ni veau te krijgen. Als coach probeer ik altijd scherp te zijn 'en spelers moeten dat ook zijn. Vandaag mis te ik dat een beetje bij sommigen." Natuurlijk was niet alles kommer en kwel bij Hoek. Dat vond ook Hellemons. Prachtig was bijvoor beeld de 0-3 van Regilio Pinas. Hij rondde tien minuten voor rust een aanval af waarin iedereen de bal maar één keer raakte. Tik, tik, tik, goal. Ook de 0-7 van Guillau- me Clinckemaillie (een krulbal, bijna in de kruising) mocht er zijn. „Het was prettig dat we vandaag op kunstgras konden voetballen", zei Hellemons. „Zaterdag bij Hei- nenoord spelen we daar ook op. Het is lekker dat we goed de bal konden laten rollen. We voetbal den eindelijk eens op een mooi veld." SSV'65 wist zich al heel snel kans loos. Na elf minuten stond de Goe- ROTTERDAM - Renzo Roemeratoe heeft maandagavond een profcon tract getekend bij Sparta Rotter dam. De zeventienjarige voetballer, die dit seizoen deel uitmaakt van het beloftenteam bij de Rotterdamse eerste-divisieclub, ging een verbin tenis tot de zomer van 2015 aan. De rechtsbenige verdediger is af komstig uit Oost-Souburg eri speel de tot vorig jaar bij de Jeugd Voet bal Opleiding Zeeland (JVOZ). De JVOZ staat onder leiding van de ge broeders Dennis en Gérard de Nooijer alsmede Dolf Roks. „Het is jongen met veel mogelijk heden", verklaarde algemeen en technisch directeur Wiljan Vloet van Sparta op de website. „Renzo is eigenlijk nog A-junior, maar speelt nu al in Jong Sparta bij ^r- jan van der Laan als aanvallend in gestelde vleugelverdediger. De laat ste maanden is hij opgevallen door zijn fysieke en krachtige op treden bij de beloften." Roemeratoe is na Jeremy de Nooijer de tweede Zeeuwse speler die onder contract staat bij Sparta Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32