mii l k JË&m Zware avond voor Barcelona sport I31 AA Gent stuurt Sollied de laan uit pi V ■K V\ ■p\. JH JH woensdag 24 oktober 2012 Nog geen 24 uur na het ontslag van Ron Jans bij Standard Luik, is in België al een tweede trainer ontslagen. AA Gent heeft dinsdag Trond Sollied op straat gezet Sollied was in juni 2011 aan zijn derde termijn bij Gent begonnen. Afgelopen weekend ging de ploeg thuis onderuit tegen KV Kor- trijk (0-1waardoor het pas op de zevende plaats staat in de Belgische Eerste Klasse. Bij AA Gent staat de uit Temeuzen afkomstige Tom Boere onder contract f§§ 'i jg|§§§ John Karelse werd dinsdag door NAC Breda op straat gezet. foto Marco de Swart/ANP door Edward Swier DEN HAAG - - Het zou geen school reisje worden. Zelfs geen toeris tische trip. Wie het waagde om Lionel Messi al vroegtijdig te bena deren om van shirt te wisselen, ris keerde ontslag. Neil Lennon was op voorhand overduidelijk. Het kwaliteitsver schil tussen zijn houten klazen, de Schotse onverzettelijken van Cel tic, en de met talent gezegende to venaars van Barcelona mocht op voorhand dan groot zijn, Cel tic-trainer Lennon wilde niets we ten van voortijdige overgave in de Champions Leaguewedstrijd. „Het zal een zware avond voor ons wor den, maar voor hun zal het niet an ders zijn." Dat bleek. Barcelona speelde een van zijn minste thuiswedstrijden van de laatste jaren. Weliswaar werd een o-i-achterstand nog weg gewerkt, dat gebeurde pas in de 94e minuut. Jordi Alba werkte van dichtbij de bevrijdende 2-1 over de achterlijn. Lennon weet de kwaliteiten van zijn eigen ploeg op waarde te schatten. Weliswaar werd afgelo pen weekeinde in de Schotse com petitie nog met kinderlijk gemak (5-0) van St. Mirren gewonnen, Lennon weet dat in Europa andere maatstaven gelden. Nu de Schotse competitie door het faillissement en de terugzetting van Glasgow Rangers ontdaan is van dé derby, heeft geen enkele niet-Schotse voetbalfan nog enige interesse voor de competitie aldaar. „We hebben een jonge ploeg, die zon der angst voetbalt. Dat heeft voor delen, absoluut. Ze durven. Maar, er zit ook iets van naïviteit bij een aantal jongens." In Barcelona was daar echter wei nig van te zien. Celtic speelde ui terst gedisciplineerd. Barcelona daarentegen was zeer geïrriteerd. Het wilde - vooral voor rust - niet vlotten in de combinatie, kleine onderlinge wrevel en wat geruzie met de scheidsrechter waren het gevolg. De Schotten namen zo na acht tien minuten brutaal de leiding. Celtic profiteerde optimaal van het gigantische lengte-overwicht. Samaras, ex-Heerenveen, deed zijn best de bal in te koppen, maar schampte deze slechts. Maschera- 110 werd daardoor echter dusdanig verrast dat hij de bal met zijn schouder in eigen doel werkte: 0-1. Mascherano krijgt de laatste we ken veel kritiek. En terecht. Ook dinsdag was de verdediger, net als zijn collega's in de laatste linie, wei nig daadkrachtig. Barcelona kende op voorhand al grote problemen in de verdediging. Alves, Puyol en Pique waren vanwege blessures af wezig, Busquets was na zijn rode kaart in de vorige Champions Lea gue-ronde geschorst. Celtic wist nooit eerder een wed strijd in Spanje te winnen. Na een half uur begon de hoop daarop toch echt te leven. Barcelona had nog steeds geen gaatje in de opge worpen wal van de Schotten we ten te prikken. Dat veranderde vlak voor de pau ze. Net nadat Samaras vanwege een enkelblessure was vervangen, bezorgden de Barcelona-dribbe- laars Celtic een tweede domper in korte tijd. Messi, Iniesta, Xavi en weer Iniesta frummelden zich, in de kleine ruimte, tussen de Schot se stelten richting het doel. Iniesta schoof de bal langs doelman Fors- ter. In het tweede bedrijf kreeg Barce lona wat meer kansen. Maar Fors- ter bleek een bovengemiddelde keeper. Hij stuitte Messi tot twee keer, kreeg hulp van de paal bij een inzet van David Villa. In de 94e minuut moest hij echter als nog capituleren. TERNEUZEN Boonman ook actief bij Feyenoord-Ajax Angelo Boonman heeft een mooi weekje voor de boek. De grensrech ter uit Zandstraat heeft twee top- duels toebedeeld gekregen. Donderdag treedt hij op als assis tent van scheidsrechter Bas Nijhuis bij het voetbalduel in de Europa League tussen Liverpool en FC An- zhi. Drie dagen later komt Boonman op vaderlandse bodem in actie en is hij assistent-scheidsrechter bij de klassieker tussen Feyenoord en Ajax. Ook het duel in de eredivisie staat onder leiding van Bas Nijhuis. ANTWERPEN Voetbalclub Beerschot ontslaat aanvaller De Belgische voetbalclub Beer schot heeft spits Elïmane Couliba- ly ontslagen. Volgens de club, waar Adrie Koster trainer is, is er een 'ernstig incident* geweest na de wedstrijd tegen Racing Genk. In een verklaring zegt de club zich ge noodzaakt te voelen deze stappen te nemen gezien de ernst van het incident en omdat de club van me ning is dat de speler de normen en waarden van Beerschot AC niet naar behoren respecteerde. Coulibaly kwam afgelopen zomer over van AA Gent. OSLO Voormalig renner Kjaergaard bekent De voormalige Noorse renner Stef- fen Kjaergaard heeft dinsdag voor de televisie bekend verboden mid delen te hebben gebruikt. Hij reed van 2000 tot en met 2003 voor de ploeg van de Amerikaan Lance Armstrong. Bij de ploeg Chicky World besloot hij in 1998 op eigen houtje aan de epo te gaan. Hij kreeg dit middel via de Belgische dokter Georges Mouton. „Na mijn overstap naar US Postal had ik geen eigen dokter meer nodig. Al les werd geregeld door de ploeg." BUNSCHOTEN Johan de Koek trainer van Spakenburg Johan de Koek (47) is per direct hoofdtrainer van zaterdagtopklas- ser Spakenburg. De ex-internatio- nal neemt de taken over van Peter Wesselink, die eerder deze maand is ontslagen vanwege de slechte re sultaten in de competitie. Spaken burg staat momenteel op een de- gradatieplek. De Koek werd vorig seizoen voor de winterstop ontslagen als trainer van De Treffers. Hij was eerder coach van Rheden en het Groes- beekse Germania. LOS ANGELES Armstrong schrapt prestaties op Twitter Lance Armstrong heeft zijn per soonlijke account op Twitter aange past. De Amerikaan meldt bij zijn persoonlijke gegevens op de inter netdienst niet langer meer dat hij zevenvoudig winnaar van de Ron de van Frankrijk is. Er staat nu op zijn account te lezen dat hij vader van vijf kinderen is, vecht tegen kanker, fietst, zwemt, hardloopt en golft wanneer hij kan. Hij meldt niets meer over de resultaten die hij als renner heeft behaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31