John Karelse: 'NAC ontbeert visie' 301 sport Tour 2013: twee keer feest op Alpe d'Huez' De Boer houdt hoop c SPpff Champions league Jiji'- f D woensdag 24 oktober 2012 door Ad Pertijs PARIJS - Midden in de grootste cri sis van het wielrennen, moeten de organisatoren van de Tour de Fran ce vandaag in het Palais des Con gres van Parijs ook nog even hun grootste wielerfeest aankondigen. Volgend jaar juli vertrekt vanaf het eiland Corsica immers de ïooë Ronde van Frankrijk. Fïoogtepunt tijdens de drie weken durende ju bileum-Tour moet de dubbele be klimming van Alpe d'Huez wor den. De route voor 2013 ligt al groten deels op straat. Vanaf Corsica zet de karavaan eerst koers richting Py reneeën, om met een stevige om weg via Bretagne/Normandië (tijdrit naar de Mont Saint Michel) en Tours af te stevenen op de Al pen. Het is vandaag aan Tour-direc teur Christian Prudhomme om de door Job van Kempen AMSTERDAM - Ajax probeert van avond de hoop op vervolg van Eu ropees voetbal levend houden. In de Arena komt de Engelse kam pioen Manchester City op bezoek. Voor Europese overwintering is de ze wedstrijd cruciaal, zei trainer Frank de Boer. Dat geldt zowel voor het bereiken van de knockoutfase van de Europa Lea gue en de Champions League. Ajax staat na nederlagen tegen Real Madrid (4-1) en Borussia Dor- mund (1-0) laatste in poule D. Na zes duels geven de eerste en twee de plaats recht op vervolg in de Champions League. De derde plaats betekent Europa League. De vierde plaats houdt het einde in van het Europese seizoen. Ook voor City staat speelronde drie in het teken van aan- of afha ken. De Engelse miljoenenforma tie heeft aan ontmoetingen met Real en Borussia slechts één punt overgehouden. De komende twee ontmoetingen met Ajax moeten trainer Roberto Mancini zes. pun ten opleveren. De Boer put moed uit de wed strijd tegen Borussia, waarin Ajax aardig speelde en nipt verloor (1-0). Die wedstrijd dateert van een maand geleden. In de tussen tijd is de vorm van de Amsterdam se club eerder verslechterd dan ver beterd. „Natuurlijk is City een goed team. Maar als wij de vorm hebben, zijn wij ook een goed team. Tegen Real speelden we on der ons kunnen." Net als tegen Real Madrid treffen de Ajacieden vanavond voetballers die gemiddeld beter zijn. De Boer had uitgerekend dat alleen al de aanvalslinie van City 142 miljoen euro heeft gekost. Dat is anderhal ve keer de hele begroting van Ajax. Met Mario Balotelli, Sergio Aguëro, Edin Dzeko en Carlos Tévez heeft Mancini de keuze uit vier aanvallers van wereldformaat Het enorme klasseverschil legde Ajax in het duel met Real lam. GROEP E Nordsjealland-Juventus 1-1 (0-0). 50. Beck- mann 1-0, 81. Vucinic 1-1, Scheidsrechter. Ay- tekin (Dui). Gele kaart: Marchisio, Chiellini (Ju- ventus), Runje, Mtiliga (Nordsjealland) Shaktar Donetsk-Chelsea 2-1 (1-0). 3. A. Teixera 1-0, 52. Femandinho 2-0, 88. Oscar 2-1. Scheidsrechter Skomina (Slo). Gele kaart Cole, Luiz (Chelsea). Shaktar Donetsk 3 2 1 0 7 5 - 2 Chelsea 3 1114 7-4 Juventus 3 0 3 0 3 4 - 4 FC Nordsjealland 3 0 12 1 1- 7 GROEP F Bate-Valencia 0-3 (0-1). 45. Soldado 0-1 (penalty), 61. Albelda 0-2, 69. Soldado 0-3. Scheidsrechter: Thomson (Sch). Gele kaart; Sol dado (Valencia), Simic (Bate), Pavlov (Bate). Lille-Bayern 0-1 (0-1). 20. Müller 0-1 (penal ty), Scheidsrechter: Atkinson (Eng). Gele kaart Boateng, Martinez, Mandzukic, Shaqiri (Bayern), Sidibe, Pedretti, Digne (Lille). Valencia 3 2 0 1 6 6- 2 Bate Borisov 3200 6 6- 5 Bayern M. 320164-4 Lille 3 0 0. \3 0 1- 6 GROEP G Spartak Moskou-Benfïca 2-1 (1-1). 3. Rafael Carioca 1-0, 33. Lima 1-1, 43. Jardel 2-1 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: Clattenberg (Eng). Gele kaart: Suchy, Welliton (Spartak), Cardozo, NAC speelde tot nog toe negen com petitiewedstrijden en haalde slechts vijf punten. details bekend te maken. Hoe bij voorbeeld de dubbele beklimming van Alpe d'Huez precies in elkaar steekt? De Hollandse Alp heeft in feite maar één goed te 'bekoersen' weg omhoog. Vanuit Bourg d'Oi- sans. Er is een heel smalle zijweg vanaf Villard Reculas en er is het duivelse achterommetje over de Col de Sarenne. „Ik ken die achter kant niet", zegt Vacanso- leil-DCM-ploegleider Jean-Paul van Poppel. Toerrijders kennen de Col de Sarennes wel goed. „Ze zul len die moeten gaan asfalteren en iets doen met de geulen, want an ders is het niet te doen", zegt Mar- motte-deelnemer Jan van der San- de. Volgens iedereen is er maar één optie: twee keer langs de hoofdweg omhoog. „Want dalen tussen al dat publiek lijkt me hele maal niet te doen", zegt oud-ren-" ner Koos Moerenhout Trainer John Karelse is dinsdag ontslagen door NAC Breda. De matige seizoenstart was voor de clubleiding de reden om het ver trouwen in de 42-jarige oefen- meester op te zeggen. door Yadran Blanco BREDA - John Karelse is niet een man die zich verstopt. Ook niet als hij aan de leant wordt gezet door de club waar hij zijn hart aan veF- pand heeft. Kom op zeg, iedereen is weieens aan de beurt. Ook hij. En wat heeft hij nu te verbergen? Niks dus. 's Middags na de persconferentie waarin NAC tekst en uitleg geeft over zijn ontslag, mogen we bij hem thuis langskomen. De ontvangst in het fraaie onder komen aan de rand van Ulven- hout is hartelijk. Zijn vrouw Anne ke, net terug van haar werk, zet een bak koffie en spreekt van een onwerkelijke dag. Even later meldt Karelse zich en neemt plaats aan -de houten eettafel. „Hoe het met me gaat? Ach, ik kom er wel over heen, hoor. Maak je over mij geen zorgen." Dat doen we dan maar niet. Karelse oogt verrassend opgewekt. Opgelucht zelfs. Tijdens het ge sprek verheft hij niet één keer zijn stem. Het emotionele karakter mens is rustig en weegt zijn woor den. „De redenen voor mijn ont slag snap ik wel. Als de resultaten uitblijven, ga je op zoek naar oplos singen. Zeker als een deel van de spelersgroep geen vertrouwen in je heeft. Zelf had ik dat gevoel ove rigens niet, maar blijkbaar zagen sommige spelers het niet meet in me zitten. Toch blijft het vreemd. De helft van de spelersgroep is rond de twintig jaar. Welk recht van spreken hebben zij?" Karelse is geslachtofferd vanwege de tegen vallende resultaten. Vijf. punten uit negen duels en de zeventiende plaats op de ranglijst. „Het is belangrijk om altijd naar je zelf te kijken. Ik heb ook fouten ge maakt. Wellicht heb ik verkeerde keuzes gemaakt in de opstelling, jongens te lang laten staan of te veel van ze geëist door te hard te trainen. Aan de andere kant werk te ik met een afgeroomde selectie. Het gevolg van slecht beleid. Deze club ontbeert van alles. Er is geen visie, structuur, geld en beleid. Dat is er allemaal niet. Ik ga geen na men noemen. Iedereen moet voor zichzelf invullen wie hier verant woordelijk voor is." Het is duide lijk dat hij technisch directeur Jef frey van As bedoelt. De man met wie hij een verstandshuwelijk had. Ze gedoogden elkaar. Niks meer, niks minder. Begrijpen deden ze elkaar niet of zelden. Van As noemde Karelse in de pers conferentie, naast een goede colle ga, opvallend genoeg ook een vriend. „Onzin", zegt Karelse. „Vrienden komen over de vloer. Of niet dan?" Daarna laat hij een stilte vallen. De boodschap is hel der: Geen moment verliest Karelse zijn zelfbeheersing. Hij heeft con trole over zichzelf Zijn vrouw Anneke roept vanuit de woonkamer af en toe dat het scherper kan. Niks daarvan. Karel se blijft in zijn rol. Zoals hij de voorbije weken naar buiten toe al tijd beschaafd bleef. Kritiek hield hij binnenskamers. Soms twijfelde hij openlijk over zijn toekomst. Het moment dat hij de eer aan zichzelf zou houden, kwam dich terbij. Niet dat hij direct op het punt stond om die beslissing te ne men. Dat niet. Eerst wilde hij de cruciale serie wedstrijden met VW, RKC, FC Groningen, PEC Zwolle, ADO Den Haag en NEC af werken. Daarna zou hij bekijken wat het beste voor hem én de club was. Het vertrouwen van tech nisch directeur Jeffrey van As heeft hij ook geen seconde ge voeld. Hij was tweede keus, dat wist hij als geen ander. Zijn liefde voor de club en het plezier in het vak hielden hem overeind. Toch overheerst het gevoel dat hij met een kwalitatief mindere selectie ten opzichte van de voorgaande ja ren een huzarenstukje moest be werkstelligen. „Van een bestuurs lid kreeg ik in de zomer nog te ho ren dat handhaving het doel moest zijn. Dat alles meer dan dat mooi meegenomen was. Vervol gens wordt door de club naar bui ten toe gecommuniceerd dat de of ficiële doelstelling plek tien tot en met veertien is. Tja. Daar is met de technische staf dus nooit over ge sproken. Vreemd." Dat de lat volgens Karelse onnodig hoog werd gelegd, was ook het pu bliek niet ontgaan, zegt hij. „De supporters hebben zich altijd pri ma opgesteld. Die zien echt wel in welke situatie NAC zich bevindt. Nooit heb ik negatieve spreekko ren gehoord, terwijl we bleven ver liezen. Zij zijn in tegenstelling tot andere mensen wel realistisch en respectvol met mij omgegaan." Matic (Benfica). Barcelona-Celtic 2-1 (1-1). 18. Samaras 0-1, 45. Iniesta 1-1, 90. Alba 2-1. Gele kaart: Ma- scherano, Adriano (Barcelona), Forrest (Celtic). FC Barcelona 3300 9 7- 3 Celtic 3 1114 4-4 FC Spartak Moskou 3 1 0 2 3 6 - 7 Benfica 3 0 12 1 1-4 GROEP H Galatasaray-Cluj 1-1 (0-1). 19. Nounkeu 0-1 (eigen doelpunt), 70. Vilmaz 1-1. Scheidsrech ter: Tagliavento (Ita), Gele kaart: Bulut, Amra- bat, Melo, Sarioglu (Gaiatasaray), Bastos (Cluj). Rode kaart (twee keer geel): 28. Aguirregray (Cluj). Man. Unïted-Braga 3-2 (1-2). 2. Alan 0-1, 20. Alan 0-2, 25. Hernandez 1-2, 62. Evans 2-2, 75. Hernandez 3-2. Scheidsrechter: Mazic (Ser). Gele kaart: Custodio, Elderson (Braga). Manchester United 3 3. 0 0 9 6- 3 CFR1907 Cluj 3 111 4 4-3 Braga 3 1 0 2 3 4-5 Gaiatasaray 3 0 12 1 1-4 Programma woensdag Groep A: FC Porto-Dinamo Kiev; Dinamo Za greb-Paris Saint-Germain. Groep B: Arsenal-FC Schalke 04; Montpellier-Olympiakos Piraeus. Groep C: 18:00 uur: FC Zenit St. Peters- burg-Anderlecht; 20:45 uur: Malaga-AC Milan. Groep D: Ajax-Manchester City, Borussia Dort mund-Real Madrid, Lionel Messi (links) in duel met middenvelder Victor Wanyama van Celtic. foto Toni Albir/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30