zeeland 123 roen Rijk 55 Bali met zes man in één cel' 'Hij zit in 2 voor Politie houdt controles in 30 km-zones woensdag 24 oktober 2012 Veertien restaurants in Middelburg bieden tijdens de Nacht van de Nacht een avond 'donker tafelen'. De Langeviele tijdens de donkere tocht vorig jaar. foto Nacht van de Nacht BosvioleffiM Viola cornuta. Diverse kleuren. Potmaat 9 cm. Draagtray 6 stuks Mini orchidee Phalaenopsis. Met twee bloemtakken. Diverse kleuren. Potmaat 6 cm. Excl, sierpot. vogelvoederbuis Berk met tenen dak. Incl. vogelveer. V3 Windlicht 'Aimee' Lichtblauw of frosted. Hoogte 21 cm, 018 cm. Per stuk 9*S9 6,99 '"Hoogte 12 cm, 013 cm. Per stuk 4,89 GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl 5^SSSH2SSHZ?^^i6^5aS5öSeïK^ïiaSSÏiB: ÈZG KÜk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl MIDDELBURG - Bij een verkeerscon trole in dertigkilometerzones in de Middelburgse Stromenwijk en in de wijk Klarenbeek zijn maandag 47 bekeuringen uitgedeeld. Er werd maandagmiddag gecontro leerd in de Grevelingenstraat en maandagavond in de Churchill- laan. Vier brommers en 24 automobilis ten reden te snel. Andere bekeurin gen werden uitgedeeld wegens het niet dragen van de autogordel; niet bij zich hebben van het rijbewijs of identiteitsbewijs, een niet goed zichtbare kentekenplaat, geen voor rang verlenen en voor rijden door rood licht. door Annemarie Zevenbergen SEROOSKERKE - Het voorarrest van de 55-jarige Serooskerkenaar J.V., die sinds eind september in een Balinese cel zit, is verlengd. De 55-jarige man zit vast op beschuldi ging van aanranding van vier meis jes in de leeftijd van 9 tot 14 jaar. De oudste broer van de Zeeuw ver telt dat de familie niet weet met hoeveel dagen dat is verlengd. De man heeft toegegeven de meisjes te hebben aangeraakt, zonder daar bij seksuele bedoelingen te hebben gehad. De broer van de verdachte: „We weten niet hoe lang hij nog moet zitten en of het tot een rechtszaak komt Er is nog steeds geen offi ciële aanklacht en we hebben ook gehoord dat er zelfs geen aangifte is gedaan door de ouders van de meisjes. Mijn broer is een bekende figuur op Bali vanwege zijn Stich ting Steun Kinderen Indonesië. Hij heeft geholpen met de bouw van tehuizen en woningen voor ar me families. Een aantal van die fa milies heeft geprotesteerd tegen zijn arrestatie. Hij komt op Bali om te werken en voor niets an ders." „Via handgeschreven briefjes - die mijn broer meegeeft aan mensen en die voor ons worden gescand en gemaild - hebben we gehoord dat het redelijk met hem gaat. Ze zitten met z'n zessen in één cel. Hij is niet ziek en wordt gelukkig niet mishandeld. Ze kunnen alleen op een binnenplaatsje naar buiten. De gevangenis is geschikt voor 70 personen, maar er zitten er 175. Mijn broer maakt zich grote zor gen. Er zit bij hem ook een buiten lander al 60 dagen vast, alleen maar op beschuldiging van diefstal van drie flesjes water." Informatie van het ministerie van Buitenlandse Zaken valt te lezen dat veel verdachten door de Indo nesische politie 61 dagen in voorar rest worden gehouden, korter is uitzondering. Het Openbaar Minis terie mag een gedetineerde vervol gens nog eens 30 dagen gevangen houden tijdens het onderzoek, uit te breiden met 20 dagen als de rechtbank hiervoor toestemming geeft. De rechter hoeft hiervoor de verdachte niet te zien. Een verdach te kan dus 111 dagen in voorarrest zitten, zonder een rechter te zien Een woordvoerder van het ministe rie van Buitenlandse Zaken vertelt dat het Nederlands consulaat 'daar waar mogelijk bijstand verleent aan Nederlanders die in het buiten land worden opgepakt'. Het consulaat bekijkt onder meer de omstandigheden waaronder ie mand gevangen zit en probeert toe zicht te houden op de rechtsgang. Het ministerie geeft verder geen commentaar op de zaak van de Serooskerkenaar. De familie van de man vertelt wel dat de Zeeuw een aantal keer in de gevangenis is bezocht door de assistent-consul.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23