Als het licht in de stad dooft, gebeurt er wat if 221 sela; Rol De Piek onzeker als poppodium Reimerswaal blijft bij muziekschool woensdag 24 oktober 2012 'In deze tijd wordt zoveel gepraat over dingen die niet kunnen. Je merkt dat je met een positieve insteek veel voor elkaar krijgt.' Connie de Lange, Nacht van de Nacht Middelburg VUSSINGEN - Dat poppodium De Piek jn Vlissingen niet op de huidi ge voet kan doorgaan, lijkt zeker. Maar of de rol van De Piek defini tief raakt uitgespeeld, is de vraag. Het poppodium is onderdeel van De Cultuurwerf De toekomst van De Piek is onderdeel van de discus sie binnen De Cultuurwerf over de beste manier om popmuziek in de stad tot zijn recht te laten ko men. Een zoektocht die urgent is nu De Cultuurwerf 50.000 euro moet bezuiningen. „Wij willen ons geld steken in het organiseren van concerten en optredens. Niet in de huur van panden", zegt On- no Bakker, zakelijk en cultureel lei der van De Cultuurwerf Het ge bouw van De Piek aan de Helle- bardierstraat is eigendom van de gemeente en wordt het hele jaar door door De Cultuurwerf ge huurd. Bakker legt de vraag op ta fel of het betalen van een jaar huur wel een goede besteding is. „Je zou De Piek ook alleen voor die dagen kunnen huren dat je de zaal nodig hebt voor concerten." Een ander probleem is de grootte van zaal. Er kunnen maar 150 men sen in. „We willen ook concerten organiseren waar meer mensen naar toe kunnen gaan", aldus Bak ker. „Een klein festival in de open lucht, optredens in andere zalen zoals het Arsenaaltheater, wellicht de Zware Plaatwerkerij. We zijn al lerlei alternatieven aan het onder zoeken en daarbij zal ook de toe komst van De Piek aan de orde ko men. Alleen, de accommodaties lig gen hier niet voor het oprapen", al dus de voorman van De Cultuur werf. FASHION WEEK O.A. JASSEN JACKS 25 KORTING 1/ mooE VLISSINGEN De Nacht van de Nacht is in Mid delburg in enkele jaren uitge groeid tot een cultureel festival waaraan veel organisaties mee doen. Komende zaterdag gaat weer voor één avond in het jaar het licht uit. En in het donker ontstaat veel moois. door Carla van de Merbel Overal in het land zijn voor zaterdag, op de avond voor dat de wintertijd in gaat, activiteiten ge organiseerd, ook in Zeeland. Maar nergens in de provincie is er zo veel spektakel in het donker als in Middelburg. De Nacht van de Nacht is een ini tiatief van natuur- en milieuorgani saties als de Zeeuwse Milieufedera tie (ZMf). Door te vragen het licht uit te doen, vragen ze om aan dacht voor 'de schoonheid van ech te duisternis' en wijzen ze op de nadelen van lichtvervuiling. In Middelburg krijgt 'de Nacht' op tal van plaatsen vooral een culture le invulling. Belangrijk onderdeel is de donkere tocht, die tussen 21.00 en 23.15 uur te maken is van af café-restaurant De Vriendschap. Op de route langs en bij de Lange- viele zijn op straat en in etalages zo'n vijftig acts te zien. Tijdens de wandeling kan het publiek zich la ten betoveren en verrassen door muziek, dans en theater. Het Molenwaterpark verandert za terdagavond in een donker sprook jespark. Tussen 19.00 en 21.00 uur lopen er dieren en sprookjesfigu ren rond die kunnen praten en luisteren. Van 21.00 tot 23.00 uur is er een akoestisch optreden van de Middel burgse band Smout in het park. Daar vlakbij, in de muziektent, ver door Nadia Berkelder KRUININGEN - Kinderen in Reimers- waal kunnen - in ieder geval voor lopig - lessen blijven volgen bij de Zeeuwse Muziekschool. De ge meenteraad heeft dinsdagavond besloten om toch bij de Zeeuwse Muziekschool te blijven. Een meerderheid van de gemeen teraad weigerde in te stemmen met het voorstel van het college van B en W om uit de Zeeuwse Muziekschool te stappen. Er is sim pelweg geen alternatief „Het colle ge had de opdracht gekregen om alternatieven te vinden", zei Izak Vogelaar (WD). „Maar daar is het college niet in geslaagd." Die alternatieven zijn er eenvou dig niet, zeiden ook PvdA, CDA tellen medewerkers van het Zeeuws Archief verhalen. En er is nog heel veel meer. Vol gens organisator Connie de Lange van café-restaurant De Vriend schap is de Nacht van de Nacht in Middelburg dit jaar grootser dan ooit. „Het is een beetje uit de hand gelopen." Het lukt De Lange om steeds meer organisaties, men sen en winkeliers enthousiast te maken voor 'de Nacht'. En daar wordt zij dan nog enthousiaster van. „Het kost heel veel tijd en we doen het met heel veel mensen. Maar het is ook zo onwijs leuk. In deze tijd wordt zoveel gepraat over dingen die niet kunnen en waarop gekort wordt. Je merkt dat je met een positieve insteek veel voor el kaar krijgt. Zonder subsidie. Dat willen we laten zien." Zie ook, onder meer voor een uitge breid programma: www.nachtvande- nachtmiddelburg.nl; www.zmf.nl; de UIT-bijlage van de PZC van donderdag. en Christenunie: particuliere les sen zijn voor een groot deel van de bevolking te duur. „Mensen moeten zelf bijbetalen", zei Peter Polderdijk (CDA). Bovendien krij gen de muziekverenigingen die hun lessen nu al zelf verzorgen extra gemeentelijke subsidie. „Als we die subsidie ook verstrekken aan de drie verenigingen die nu ge bruik maken van de muziek school, zijn we ook zesduizend eu ro extra kwijt", vond Kees Ver burg, PvdA-er en voorzitter van muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert. Alleen SGP en Leefbaar Reimers- waal steunden het college van b en w. Dat had uitgerekend dat er jaarlijks 44.000 euro bezuinigd kan worden door uit de Zeeuwse Muziekschool te stappen. In dat bedrag is de boete die de gemeen te zou moeten betalen voor het uit treden al verrekend. Drie jaar geleden besloot de raad ook al eens om uit de muziek school te stappen. Dat besluit werd uitgesteld, omdat de uitga ven van de muziekschool door een extern bureau tegen het licht werden gehouden. De Zeeuwse Muziekschool kondig de vervolgens een bezuiniging van vijftien procent aan, maar dat is voor de gemeente Reimerswaal niet genoeg: die had liever gezien dat de kosten voor de muziek school op een andere manier ver deeld werden over de twaalf Zeeuwse gemeenten die in het be stuur van de muziekschool zitten. Nacht van de nacht Donkere tocht *essmm N8vdN8 lint door de stad Locaties 1 Sterrenwacht, Herengracht 52 2 Stadspark Molenwater 3 CBK, Balans 17 4 Zeeuws Museum, Abdij 3-4 5 Concert Lange Jan, Onder de Toren 1 6 Vleeshal, Markt 7 Begin/eind route De Vriendschap, Markt 75 8 De Spot, Beddewijkstraat 15 9 Keerpunt Rondvaartboot/Honeypie Achter de Houttuinen 10 Seventy Seven, Markt 77

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22