'Milieubeleid provincie schiet door' WALCHEREN w Zeelandbrug gaat in de spits niet meer open voor watersport Interieur almanak Rustig Herfstboeket WOENSDAG 24 oktober 2012 21 Als het licht uitgaat, gebeurt het 22 en 23 Schouws duo rijdt ralley voor BAS Stichting! 24 Waarschuwing voor afschrikken investeerders door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Milieuregels handha ven is goed, maar de manier waar op de provincie Zeeland hiermee naar buiten treedt, schrikt mogelij ke investeerders in de Zeeuwse in dustrie af Roel Adriaansens, voorzitter van de Zeeuwse afdeling van de Bra bants-Zeeuwse Werkgeversvereni ging (BZW), laat die waarschu wing horen. Het belang van de (chemische) in dustrie voor de Zeeuwse econo mie mag niet worden onderschat, geeft Adriaansens aan. Duizenden mensen vinden er werk. „In Ne derland dringt gelukkig ook meer en meer door dat je het niet alleen redt met een diensteneconomie. Een sterke maakindustrie is nood zakelijk om geld te kunnen verdie nen." Het heeft Adriaansens dan ook op zijn minst verbaasd dat in de eco nomische agenda van de provincie vrijwel geen aandacht wordt be steed aan de bestaande industrie. De provincie heeft in de economi sche agenda 'economische speer punten' benoemd. „Wij hebben als BZW aangegeven dat de huidi ge industrie ook daarbij hoort, maar dat zie je niet terug. De na druk wordt gelegd op bio based economy, op vergroening van de industrie, maar daarbij heb je wel de al bestaande industriële activi teiten hard nodig." In dat licht doet het aangescherpte handhavingsbeleid van de provin cie bij de BZW-voorzitter ook de wenkbrauwen fronsen. Adriaan sens, die in het dagelijks leven mi lieudirecteur bij Dow in Terneu- zen is, onderstreept dat hij het pri ma vindt dat milieuregels door de overheid worden gehandhaafd. De provincie Zeeland - 'en niet alleen in Zeeland, je ziet het ook elders' - schiet echter door, vindt Adriaan sens, met name in de presentatie van 'relatief kleine overtredingen'. „Je krijgt het idee dat de provincie bedrijven in het beklaagdenbankje zet." Adriaansens vreest dat dit op ter mijn gevolgen zal hebben voor de positie van de Zeeuwse industrie. „Dit dringt ook door tot de hoofd kantoren van de industriële onder nemingen. Ze beginnen zich af te vragen 'wat gebeurt daar alle maal?' Op den duur verlies je daar door investeringen." ZIERIKZEE - De provincie Zeeland legt kritiek van watersportorganisa ties over de avondspitssluiting van de Zeelandbrug naast zich neer. Vanaf 1 januari gaat de brug op werkdagen tussen 16.50 en 17.40 uur niet meer open voor de scheepvaart. De maatregel bevor dert de doorstroming op de weg. Wel heeft de provincie beloofd de gevolgen in de zomer te onderzoe ken. Het Watersportverbond, de Hiswa en de ANWB vroegen een uitzondering te maken voor de maanden juli en augustus. Daar Alles over wil de provincie niet aan, omdat het in de avondspits in de zomer even druk is op de weg als de rest van het jaar. Gemiddeld moeten 's zomers voor de spitssluiting van 17.10 uur 130 auto's wachten voor zes zeilboten. De provincie heeft met de watersportorganisaties overlegd. Mede naar aanleiding hiervan heeft de provincie toege zegd de veiligheid van de wachten de schepen in de zomer te monito ren. Ook wordt onderzocht hoe het wachten van jachtjes comforta beler kan worden gemaakt. MIDDELBURG - Het Abdijplein in Middelburg is deze da gen een haast onuitputtelijke voorraadkamer voor kin deren die op zoek zijn naar materiaal voor een herfst- Ga verder op GOES Vermist meisje meldt zich bij politiebureau De twintigjarige Linsey Tramper uit Goes is na drie dagen vermis sing weer terecht. De jonge vrouw, die een verstande lijke beperking heeft, was zaterdag ochtend weggelopen vanaf haar ouderlijk huis in de Robert Schu- manlaan in Goes. Zij meldde zich maandagavond rond 23.00 uur in goede gezondheid bij het politiebu reau in Goes. MIDDELBURG Mogelijk replica slavenschip in 2014 Middelburg werkt samen met Am sterdam en Rotterdam om de af schaffing van de slavernij te vieren in 2014. Het college van B en W wil als onderdeel van die viering on derzoeken of het in dit verband mogelijk is om een replica van een slavenschip uit Middelburg naar de stad te brengen. Een aantal instel lingen, onder meer Unesco, is aan geschreven voor financiële steun. stukje. Het plein is bedekt met een dikke laag bladeren. Dan kun je, zoals dit meisje, kieskeurig zijn bij het zoe ken naar de allermooiste. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Waar zijn ze als je ze nodig hebt? Deze vlieger ging zeker op voor een Bevelandse fotograaf. Hij kreeg als opdracht om voor de krant door gaand vrachtverkeer te fotograferen in Ovezande. Het dorp heeft daar last van. De provincie zegt dat dit probleem is opgelost zodra de Sloe- weg is verdubbeld. Omdat er met enige regelmaat van de klok vrachtwagens door Ovezan de denderen, dacht de fotograaf slechts een paar minuten nodig te hebben. Dat pakte iets anders uit. Wachten, wachten, wachten. Geen vrachtwagen te bekennen. Wat bleek? De Nissestelle richting Ovezande was die dag afgesloten voor het doorgaande verkeer. Wel zo rustig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21