WD pompt geld veel liever in ander water Manager Porgy Bess alweer weg Kop van Noordstraat iSl zeeland Baggerwerk in Groote Gat bij Oostburg kost anderhalf moQjoen euro Weinig boetes bij werken Turkeijeweg almanak Kakofonie dinsdag 23 oktober 2012 De WD stelt in een amendement voor dat het college van burgemeester en wethouders in 2013 voorstellen aan de gemeenteraad doet om de restantkredieten van 2.3 78.000 en 675.000 euro voor de voormalige Veerhaven te investeren in de Kop van de Noordstraat door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De pas na de zomer vakantie aangetreden manager van cultuurpodium Porgy 8c Bess in de Terneuzense binnenstad, Ro man Goedhart uit Sas van Gent, is alweer verdwenen. „We hebben in onderling overleg besloten onze samenwerking te beëindigen", is het enige dat voor zitter Hans Zuiderbaan van Porgy 8c Bess kwijt wil over 'de schei ding'. Het bestuur van Porgy 8c Bess en Goedhart hebben een overeenkomst gesloten, waarin is vastgelegd op welke voorwaarden ze uit elkaar gaan. Naar buiten toe worden daar geen mededelingen over gedaan, hebben de twee par tijen afgesproken. Goedhart is voor de zomervakan tie aangenomen, als betaalde op volger van Maja Lemmen die jaren lang tegen een beperkte vergoe ding de dagelijkse gang van zaken in Porgy 8c Bess regelde. Zij wilde het, gezien haar leeftijd, rustiger aan doen. Een vrijwilliger die bijna voor niets zoveel tijd in het cultuurpodium wilde steken, was niet voor handen. Porgy 8c Bess sloeg alarm, met suc ces. Zowel de gemeente Terneuzen als de provincie was bereid meer geld in de stichting te steken, die KmmsammiiKassiaseaaBSmmmtBeeaaammm door Harmen van der Werf OOSTBURG - Het Groote Gat bij Oostburg moet dringend uitgebag gerd worden om een goede af- en doorvoer van overtollig water te garanderen en ook de waterkwali teit te verbeteren. Het dagelijks be stuur van Waterschap Scheldestro- men denkt hiervoor anderhalf mil joen euro nodig te hebben. Het is volgens het waterschap niet voor z'n tijd dat er weer bagger- werken plaatsvinden in het Groo te Gat. Sinds 1900 is dat al niet meer gebeurd, met als gevolg dat er op een aantal plekken een bag- gerlaag is ontstaan van 1,70 meter. Op sommige locaties staat in de winter niet veel meer dan twintig centimeter water. In de winter maanden wordt het waterpeil op z'n laagst gehouden om bij veel re genval het Groote Gat te kunnen Op de verjaardag van de Middelbur ger was het een gezellige drukte. Vrienden, familie en kennissen van uit het hele land waren naar het feestje gekomen en keuvelden er lek ker op los. En ieder in zijn moers taal: Zo galmden Zeeuws, Brabants - meer specif ek: Tilburgs - en Lim burgs door de huiskamer. De kakofo nie aan dialecten zorgde voor verma- op haar beurt op zoek ging naar een betaalde kracht. Roman Goed hart rolde voor de zomervakantie als beste kandidaat uit de bus. Hij was eerder eigenaar van een ca fé-restaurant in Domburg en werk te enige tijd als hotelmanager in Zuidoost-Azië, vertelde hij kort ge leden in een interview in deze krant. Kort na dit gesprek heeft hij zich ziek gemeld. Het boterde niet tus sen de nieuwe manager en een aantal vrijwilligers, wat uiteinde lijk tot het vertrek van Roman Goedhart heeft geleid. Hij was dui delijk niet op zijn plek, al toonde hij in het interview wel een grote passie voor Porgy. Voor welke periode Roman Goed hart is aangesteld en welke finan ciële schade Porgy 8c Bess moge lijk lijdt door het snelle afscheid, laat voorzitter Zuiderbaan in het midden. „Ik mag daar niets over zeggen, maar dit kost ons natuur lijk geld, al is de schade te over zien." Het Porgy 8c Bess-bestuur heeft nu besloten een adempauze in te lassen, alvorens op zoek te gaan naar een nieuwe betaalde me dewerker. Maja Lemmen neemt voorlopig de dagelijkse gang van zaken weer waar. Roman Goed hart was maandag niet bereikbaar voor commentaar. gebruiken als buffer. De ondieptes belemmeren de af- en doorvoer. De waterkwaliteit is bovendien zo slecht dat er bij hoge temperatu ren regelmatig botulisme ontstaat. Botulisme is schadelijk voor aller lei waterdiersoorten. De voorbereidingen voor de werk zaamheden beginnen al de eerste helft van 2013, om vergunningen op tijd rond te hebben en voor munitie-onderzoek. De kans dat er oorlogstuig ligt, is groot. In de herfst van 1944 is veel gevochten rond Oostburg. De afronding van het werk is voorzien in de eerste helft van 2014. Niet minder dan honderdduizend kubieke meter baggerslib zal moeten worden ver wijderd. Dit kan in de nabije om geving worden hergebruikt, wat kosten scheelt. Het Groote Gat meet 83 hectare en stond ooit in open verbinding met 't Zwin. Tip? redactie@pzc.nl kelijke én moeilijke momenten. „Mee heur he'k nooit zoveul moeite, maar om hum te kunnen verstaon moe'k aaltèd goed luistere", bekende een Tilburgse, terwijl ze haar oren spitste toen een Limburgse gast aan het woord was. Maar, moest ze erken nen toen hij was uitgesproken en ze hem toch had begrepen: ,,'t Is wel een skön taoltje, dè Limburgs." De WD wil de voormalige Veer haven in Terneuzen geen oppep per meer geven. Het geld dat hiermee vrijkomt, moet volgens de liberalen worden geïnves teerd in bevaarbaar water ter hoogte van de Kop van de Noordstraat. door Raymond de Frel Het heeft geen zin om nog veel geld in een plan voor de voorma lige Veerhaven in Terneuzen te stop pen, omdat veiligheidsaspecten te veel blokkades opwerpen. Althans, dat vindt de WD in Ter neuzen. De liberalen hevelen het gereserveerde geld voor de haven uit de begroting veel liever over naar de realisatie van bevaarbaar water op een heel andere plek, de veelbesproken Kop van de Noord straat. WD-voorman Michiel Groeneveld dient daarom in de eerstvolgende gemeenteraadsverga dering een amendement in. Zijn partij baseert zich vooral op het door Martijn de Koning WATERLANDKERKJE - De overlast van automobilisten die over de momenteel afgesloten Tur- keijeweg tussen IJzendijke en Wa terlandkerkje rijden, valt enorm mee. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Waterschap Scheldestromen is mo menteel bezig met het verbreden en deels opnieuw asfalteren van de weg. Die is daarom al een paar weken dicht. De werkzaamheden duren nog tot eind volgende maand. Verkeer wordt door middel van borden omgeleid via Schoondijke en Oost oordeel van Rijkswaterstaat over een reconstructie van de veerha ven; uitbreiding met onder meer twee woontorens is risicovol, bou wen bij de waterkering is niet toe gestaan en het doorbreken van de strekdam is niet gewenst. Al die be zwaren maken het project volgens de WD al op voorhand tot een onhaalbaar geheel. „Daarom wil len wij ons beperken tot aankoop (van Rijkswaterstaat) en beheer van de bestaande havenponton", aldus Groeneveld. Terneuzen heeft in de begroting een investering van 2.378.000 euro opgenomen voor het eerste deel van het project: de inrichting van de Scheldeboulevard ter hoogte van de Veerhaven. De kosten van aankoop van de haven wil Terneu zen doorberekenen aan de haven gebruikers, door middel van een erfpachtconstructie. De mogelijk heden voor herinrichting en ex ploitatie van de haven (na 2015) worden uitgewerkt in samenwer king met de huidige gebruikers (watersportvereniging Neusen, Multraship en De Hoop). Een te kort van ongeveer zes miljoen eu ro op dit gedeelte van het plan burg, wat nogal een omweg is. Wie bekend is, weet wel dat rond rijden door de polders (via de Li- niedijk of de Zevenhofsteden- straat) vele kilometers korter is. Toch reden, zo luidde de klacht van aanwonenden én wegwerkers, nogal wat auto's aanvankelijk ge woon langs de werkzaamheden. Sommigen gebruikten zelfs het fietspad. De politie voerde afgelopen week daarom meerdere controles uit. „Het aantal bekeuringen was op één hand te tellen", deelt een woordvoerster mee. De politie blijft de boel wel in de gaten hou den. moet worden gedekt uit inkom sten na realisatie van het project (zoals parkeergelden). Voor het overige tekort heeft de gemeente vanaf 2016 jaarlijks 675.000 euro op de begroting gereserveerd. Weggegooid geld, vindt de WD. Die centen kun je veel beter inves teren om elders een droom van veel Terneuzenaren uit te laten ko men: bevaarbaar water terugbren gen in de binnenstad, ter hoogte van de Kop van de Noordstraat. „De huidige Kennedylaan damt het voormalige kanaal door de j stad af. Deze dam moet worden vervangen door een brug, die de Binnenvaartweg op een interessan te en aansprekende wijze verbindt met de Kennedylaan-West. Zo kan enerzijds de recreatievaart tot in de stad komen en kan ander zijds het wegverkeer redelijk onbe lemmerd doorgang vinden. Dat g vraagt om een brug, waar het hui dige plan en budget niet in voor ziet." En dus moet het geld van de ene haven in de andere worden ge pompt. Groeneveld: „Op die ma nier krijgt de Kop van de Noord straat de allure die het verdient." Tijdens een eerdere bespreking over de miljoenenbezuinigingen in Terneuzen lieten TOP/GB, D66 en SGP ook al horen dat de ont wikkeling van de Veerhaven voor hen best op een laag pitje kan wor den gezet. De fracties behandelen de begroting vanavond, morgena vond en donderdag in commissie verband. Aanvang in het stadhuis is telkens om 19.30 uur. Door het geld van ene in de andere haven te pom pen, krijgt de Kop van de Noordstraat allure. De Kop van de Noordstraat kan het geld veel beter gebruiken dan de voor malige Veerhaven, vindt de tweemansfractie van de VVD. s^sassssseaasnees^sssxsssxs^ai^ ZEEUWSE KELDER 't Vuufde stond de hele wedstrijd ach ter, maar won met 3-0! Hoe dat kan? www.pzc.nl/zeeuwsekelder VIDEO Kijk naar de officiële terugplaatsing van de verdwenen grenspaal in Ret- ranchement: www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl GASTtN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54