Eric Hellemons doet wederom zijn beklag Kloetinge vergeet zichzelf te belonen 301 Schoondijke wisselt stuivertje met Corn Boys maandag 22 oktober 2012 Hoek staat met dertien punten uit acht duels op de vijfde plaats in de hoofdklasse. door Jan Dagevos VLAARDINGEN - Op het veld waar Kloetinge een jaar geleden nog een vreselijke draai om de oren kreeg, haalde de Bevelandse hoofd klasser dit keer het beste in zich zelf naar boven. Toch was ook za terdag het bedrijfsresultaat nega tief Na het 8-2-verlies van vorig seizoen volgde nu een 3-1-neder- laag bij Zwaluwen Vlaardingen. De cijfers hadden zomaar heel an ders kunnen zijn en misschien wel moeten zijn. Kloetinge had de op ponent zeker voor rust in haar greep, maar vergat de thuisploeg uiteindelijk te vloeren. „Soms is voetbal een beetje oneerlijk", vond trainer Diederik Hiensch van Kloetinge. „Aan de andere kant moet ik ook zeggen dat we te veel kansen hebben laten liggen." Het zorgde voor gemengde gevoe lens bij de trainer. Hij zag zijn ploeg de beste eerste helft van de competitie spelen, maar op het be langrijkste onderdeel van het spel schoten zijn manschappen tekort. De kansenverhouding na zestig mi nuten voetbal in Vlaardingen was zaterdag 10-3 in het voordeel van Kloetinge. Toch prijkte op dat moment op het scorebord slechts een stand van 1-1. De magere score had in een enkel geval te maken met pech. Zo schoot Daan Esse.r een keer op de lat. Een volgende keer redde doelman Nick Sanders miraculeus en een andere keer werd voor de goal de verkeerde keus gemaakt (de bal afleggen in plaats van zelf schieten of anders om), maar soms miste Kloetinge ook gewoonweg het killersinstinct dat hoort bij een ploeg die het lin kerrijtje als doel heeft. Zowel Tom Blomaard als Bart Deprez miste bijvoorbeeld oog-in-oog met doel man Nick Sanders. De voorsprong in de 41e minuut was niet meer dan terecht en lo gisch. Na weer een snelle aanval over links, kreeg Tom Blomaard de bal tot bij Bart Deprez. De laatste werd fel op de huid gezeten door Zwaluwen-verdediger Ton Wuste- feld, maar kon nog net zijn voet te gen de bal krijgen: 0-1. Toch ging Kloetinge niet met die voorsprong de rust in, omdat de kleinste man van het veld, Dimitri Gomes Al meida, de bal uit een scherp aange sneden vrije trap van Edwin van Bueren met het hoofd toucheerde: 1-1. Na de pauze kreeg Kloetinge als nog de kans om de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar een schot en een kopbal van respectievelijk Daan Esser en Michel Maaskant verdwenen rakelings langs het doel. Vervolgens raakte Kloetinge lang zaam maar zeker de grip op het duel kwijt Dat had ook te maken met het uitvallen van Sam Biester- bosch. De controleur op het mid denveld brak na'een glijduel zijn knieschijf Arjan van der Smissen kwam voor hem in de plaats, viel meer dan behoorlijk in, maar Kloe tinge was toch even zoekende. - Zwaluwen zette onder leiding van Edwin van Bueren en Nixon Dias nog een keer aan en kreeg met twee individuele acties Kloetinge op de knieën. Eerst draaide Almei da weg bij Timo Jansen om vervol gens met links doelman Jaco van der Schee te verschalken en in de 89e minuut bekroonde Dias een solo-actie met een fraaie treffer: 3-1. De uitslag deed geen recht aan de verhoudingen. „We zijn verge ten om onszelf te belonen", meen de Hiensch. Karakteristiek Zwaiuwen-Kloetinge 3-1 (1-0). 41. Bart Deprez 0-1, 45. Dimitri Gomes Almeida, 73. Dimitri Go- mes Almeida 2-1, 89. Nixon Dias 3-1. Scheidsrechter: G. H. Karre- mans (Den Haag). Bijzonderheden: Sam Biesterbosch valt uit en blijkt later zijn knieschijf te hebben ge broken. Aantal toeschouwers: 350. IKHoetSnge: Jaco van der Schee, Björn Quartel, Jaap Esser, Michel Maaskant, Tom Jansen; Mats Wil- iemse, Sam Biesterbosch (62. Arjan van der Smissen), Daan Esser; Mark Schuit, Tom Blomaard en Bart Deprez (82. Rogier Veenstra). Hoek legt in het eerste half uur tegen XerxesDZB prima voetbal op de mat. Die fase levert on danks diverse goede mogelijkhe- dedn geen doelpunten op. De te genstander uit Rotterdam toont zich slagvaardiger dan de thuis ploeg en wint met 3-0. door René van Stee HOEK - Het was Eric Hellemons' weekje niet. De trainer van Hoek zag zijn ploeg zaterdagmiddag niet alleen met 0-3 verliezen van Xer xesDZB, ook dreigde hij donder dag zelfs de training af te gelasten, omdat hij niet. terechtkon op het hoofdveld van de hoofdklasser. Na veel over en weer gepraat ging de - ingekorte - oefensessie op de klei nere oefenstrook naast het hoofd veld dan toch door. De oefenmees- ter gaf aan dat sommige randvoor waarden bij Hoek om goed te kun nen presteren onvoldoende zijn in gevuld. Vorige week beklaagde Hel lemons zich ook al over de trai ningsfaciliteiten. „En die mening is niet veranderd, ook omdat mij bepaalde garanties zijn gegeven", zei hij. „Ik vind dat je moet voldoen aan die simpele eis. Alle andere clubs waartegen wij spelen kunnen wel voluit hun ding doen. Ook in ons geval is dit broodnodig. Anders mis je de slag. Het is hoog tijd dat er eens wordt doorgepakt. Dit is trouwens niet al leen een zaak van Eric Hellemons maar van iedereen bij Hoek." Voorzitter Rien van Meerendonk van Hoek toonde zich verbaasd over die uitlatingen. „Ik weet van geen toezegging af', verklaarde hij. „En zoals het er nu naar uitziet gaat dit ook niet snel gebeuren. Ze ker in een periode waarin de weersomstandigheden slechter worden, moeten we zuinig zijn op ons veld. Ook richting de vrijwilli gers van de accommodatie die er vele uren insteken." De voorzitter toonde zich overi gens niet vol onbegrip over de woorden van Hellemons. „Maar Eric moet weten dat de situatie is zoals die is. Wij zien ook al jaren lang in dat de accommodatie niet hoofdklassewaardig is. Om aan die situatie iets te veranderen zijn we heel erg afhankelijk van andere partijen. Zoals bekend biedt de fi nanciële toestand van de gemeen te Terneuzen nauwelijks perspec tieven. Hij voegde er wel aan toe dat de ambities van Hoek - meedoen om de bovenste plaatsen en wellicht promotie naar de topklasse - on verkort overeind blijven staan. Na nederlagen tegen Excelsior Maassluis (1-2) en RWH (1-4) slaagde Hoek er zaterdag wederom niet in te winnen van een hoog ge klasseerde ploeg op de ranglijst. De Zeeuws-Vlamingen waren niet Karakteristiek Hoek-XerxesDZB 0-3 (0-2). 32. Kevin Vermeulen 0-1, 38. Donny Navajas Sanchez 0-2, 89. Yóeri Rombouts 0-3. Scheidsrechter: J. Will (Groningen). Gele kaart: Kevin Patijn, Donny Navajas Sanchez (allen XerxesDZB), Thomas van den Houten (Hoek). Aantal toe schouwers: 450. eens minder dan XerxesDZB, maar legden het op eigen veld toch af tegen de uiterst effectieve Rotterdammers: Hóewei zijn ploeg het eerste half uur veruit het beste van het spel had, was Helle mons niet tevreden over de ver richtingen van zijn spelers. „We waren in de eerste helft niet in de staat de rust te bewaren na een sterke fase waarin we diverse mogelijkheden hadden om te sco ren. Daarna liepen we twee keer te gen een counter op waaruit twee doelpunten vielen. XerxesDZB deed dat zeker knap, maar dit mag nooit gebeuren. De organisatie aan i onze kant was volledig zoek." De ambitie om mee te draaien in de top van de rangschikking kan dus (voorlopig) in de ijskast. Om die te verwezenlijken, zal Hoek uit een ander vaatje moeten tappen. Ook tegen XerxesDZB viel op de [j instelling van de spelers niets aan te merken. In de eerste dertig mi- nyten had de ploeg zelfs zo maar op voorsprong kunnen staan, maar goede mogelijkheden van on- der anderen Tim de Meersman, Jorrit D'Haeseleer en Kyle Does burg leverden niks op. De Meers man leek na een klein kwartier Hoek: Stijn van der Kelen; Thomas van den Houten, Reguillo Vandepit- te, Giovanni Siereveld, Fabian Wilson; Thomas van Renterghem (46, Regilio Pinas),Tim de Meers man, Alain van Mieghem (67. Ur- vin van Hekelen); Kyle Doesburg, Jorrit D'Haeseleer, Guillaume Clin- ckemaillie. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal verdrong Schoondijke Com Boys van de eer ste plaats door een 0-6-zege in het inhaalduel met Hoofdplaat. Vogel waarde versloeg op eigen veld SDO'63. De derby eindigde in 4-2. Hoofdplaat-Schoondijke 0-6 (0-2). Schoondijke was de gehele wedstrijd de bovenliggende partij en had geen enkele moeite om het gehavende Hoofdplaat naar een ruime nederlaag te spelen. Na am per een minuut spelen opende Andrew Wesbeelt de score, waar na het halverwege de eerste helft 0-2 werd door Jacco Seen. Met de regelmaat van de klok voerden de bezoekers in de tweede helft de score steeds verder op. Mentor Ze- qiri en Anthony de Wever namen de 0-3 en 0-5 voor hun rekening. Andrew Wesbeek scoorde de 0-4 en 0-6. Vogelwaarde-SDO'63 4-2 (3-0). Vogelwaarde was voor de rust een maatje te groot voor SDO'63, dat na nog geen half uur al tegen een schijnbaar onoverbrugbare 3-0-achterstand aankeek. Michael de Nijs opende in de tiende mi nuut de score en was daarna nog eens trefzeker, voordat Jan van Rouwendael de stand naar 3-0 til de. Na een rode kaart voor SDO-middenvelder Youssif Touré leek er voor de thuisclub geen vuil tje meer aan de lucht, maar vreemd genoegd kantelde toen de wedstrijd. Basir Cissé zorgde in de 53e minuut voor 3-1 en niet veel la ter bracht Leon Lambert de achter stand temg tot 3-2. Pas vijf minu ten voor tijd kon Dennis van Pas- sel de overwinning van Vogelwaar de veilig stellen: 4-2. Niels Burm van Terneuzen wordt in het zestienmetergebied vastgehouden, maar krijgt geen penalty. foto Mark Neelemans BBBbB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62