Sailing Kids 'Het begon eigenlijk als een grap' zeeland 15 Lintje voor dialectman Jaap Murre Weinig animo Meer met Minder op S-Duiveland maandag 22 oktober 2012 (ii^aiiSBwawwaawi tg.^-^^swmOTWWgaj^eTOgmsgog!^^B^vffxvA?J5&sg9^ ^fflafjp^ssflpflypp^yyg^s^opc^i^ygsfgjip^iyojcyxftsp^jnps Stichting Sailing Kids is een organisatie die zorgt voor gratis vaarvakanties voor ern stig zieke kinderen. Vooralsnog wordt gevaren op het IJsselmeer, maar wellicht dat Sailing Kids in de toekomst ook op het Crevelingenmeer komt varen. door Piet Kleemans Het begon voor Coerd 'Big Rock' de Heer, aanvoerder van het Nederlandse WK-team stone skimming en organisator van het eerste EK Steentje keilen, als een grap. „Ik was in Engeland op vakantie en keilde daar met steentjes. Een Brit zag dat en zei 'Dat doe je goed'. Je kunt wel mee- NIEUWDORP - Middelburger Jaap Murre, voorvechter van de Zeeuw se volkstalen, is zaterdag onder scheiden als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Harald Bergmann speldde hem het koninklijk lintje op tijdens de jaarlijkse Zeeuwse Dialectdag in partycentrum Land- lust te Nieuwdorp. Jaap Murre is voorzitter van de Stichting De Zeeuwse Taele, en penningmees ter van de Zeeuwse Dialect Vereni ging. Hij organiseert de jaarlijkse Dialectdag, en is ook elders actief Zo werkt hij mee aan het om- roep-programma Nu de Week, en organiseert hij in Middelburg de jaarlijkse poëziemiddag. In 's-Gra- venpolder was hij oprichter van de tennisvereniging Goblin. doen aan het WK Stoneskimming. Ik dacht nog, da's nou echt Britse humor, maar er bleek wel degelijk een WK Stoneskimming te zijn en wel in Easdale in Schotland." In 2011, het jaar waarin De Heer en een aantal van zijn vrienden 40 werd, deden ze met twee teams mee in Easdale. En werden tot hun stomme verbazing tweede. Het resultaat zette De Heer aan het denken over een Nederlandse variant. Hij combineerde het spor tieve met het charitatieve en re creatieve en aldus ontstond een evenement 'voor het hele gezin', compleet met schelpen schilderen voor kinderen en muziek van on der meer een dweilband. De op brengst van het evenement gaat naar Stichting Sailing Kids. „Maar er komt wel heel wat bij kijken hoor. Pfoe, alleen al die vergunnin gen kosten een hoop tijd. En er moest ook iets verzonnen worden om te voorkomen dat al die steen tjes waarmee gekeild werd op de bodem bleven liggen. Dus hebben we een net van 60 bij 15 meter in het water neergelaten. Zo kunnen we in ieder geval het overgrote deel van de steentjes opvangen en weer uit het water halen." ZIERIKZEE - Onder Schouwen-Dui- velanders bestaat weinig animo voor het met steun van provincie en gemeente treffen van energiebe sparende maatregelen. Bij de mees te andere Zeeuwse gemeenten is de pot voor subsidieregeling Meer met Minder zo goed als leeg, maar Schouwen-Du iveland heeft nog zo'n 20.000 euro in kas. Een verklaring heeft beleidsambte naar Peter van Santé van de ge meente Schouwen-Duiveland er niet voor. „Wie voor Meer met Minder in aanmerking wil komen moet wel een energielabel aanvra gen en het huis laten keuren. Mis schien dat dat een drempel is." VLISSINGEN Inbraken in woningen en bij bedrijf Zaterdag is rond 13.30 uur een in braak ontdekt in een woning in de Vlissingse wijk Westerzicht. Er is beeldapparatuur en een geldbedrag gestolen. In Kloosterdzande is uit een woning aan de Kerklaan ge luidsapparatuur gestolen. Bij een bedrijf aan de Kapelledreef in Clin- ge bleek zaterdag zeker 300 kilo ko perdraad gestolen ter waarde van enkele duizenden euro's. BAARLAND Oud-betrokkenen gezocht voor reünie De Berenburcht in Baarland zoekt leerlingen en leerkrachten, mr- en or-leden of andere belangstellen den die in Baarland op school heb ben gezeten voor een grote reünie op 10 november. Het gaat, naast de Berenburcht, om de Schans, het Be- revolkje en de oude school bij de kerk. Aanmelden/info voor 5 no vember op berenburcht@live.nl of bij juf Hernia tel: 0113-403553. S1NT-ANNALAND Stalen staaf in beslag genomen De politie heeft zondagochtend rond 00.50 uur een 68 centimeter lange stalen staaf in beslag geno men. Op de Oude Zeedijk in Sint-Anna- land werd op dat tijdstip een 25-ja- rige automobilist staande gehou den door de politie. Het voorwerp is aangetroffen in de wagen van de man, die afkomstig is uit de ge meente Tholen. KLOETINGE Halloweenfeest in dorpshuis Amicitia De jeugd van Kloetinge houdt vrij dag in samenwerking met stich ting Jeugdwerk Kloetinge een Hal loween feest met de naam 'Thriller NightL Het evenement is bedoeld voor alle jongeren tussen de 11 en 18 jaar uit Kloetinge. Er een leuke prijs voor degene die het gaafste verkleed komt en kan er gedanst worden. Aanvang 20.00 uur, einde om 01.00 uur. YERSEKE Man ernstig gewond door valpartij Een 69-jarige man uit Yerseke is in de nacht van vrijdag op zaterdag ernstig gewond geraakt bij een on geval aan de Havendijk in zijn woonplaats. Waarschijnlijk heeft de standaard van zijn snorfiets de stoeprand geraakt, waardoor hij met zijn hoofd tegen een hek is ge vallen. Een traumahelikopter werd ingezet om hem naar het zieken huis in Rotterdam te vervoeren. SI NT-AN N ALAN D Koster houdt lezing over familiewapens Heraldisch schilder Peter Koster uit Bergen op Zoom is woensdag te gast bij de heemkundekring Stad en Lande van Tholen. Hij ver telt over de bijzonderheden van zijn werk, familiewapens en de re gels die daarbij gelden. De lezing begint om half acht in De Wellevae- te in Sint-Annaland. Ook niet-le- den zijn welkom, de toegang is gra tis. gmKggBaBBsaBBzasaflSflsaMgsgaasggggregareeg^^ Jaap Murre kreeg een koninklijke onderscheiding. foto Ruben Oreel Hans Eshuis uit Serooskerke (W) in actie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51