Duiveland haalt opgelucht adem 341 sport 2 341 Walcheren I de maximale Walcheren behoudt de maximale score Oemoemenoe is op weg naar ereklasse Verlies Smerdiek en Oostkapelle Bouterse tweede maandag 22 oktober 2012 door Robin Hamelink MIDDELBURG - Met een zege op Waarde blijft Walcheren in de vier de klasse A met nul verliespunten aan kop. Naaste achtervolger We- meldinge speelde met 3-3 gelijk te gen VHssingen. Hoedekenskerke versloeg Lewedorpse Boys met 4-1 en Wolfaartsdijk won met 3-1 van Kruiningen. Veere boekte een sim pele 6-2 zege op Borssele en Co- lijnsplaatse Boys won met 4-0 van SVD. Walcheren-Waarde 2-0: De bezoe kers vochten voor iedere meter en boden goed tegenstand aan de kop loper. Walcheren was negentig mi nuten de baas en kwam na een kwartier op 1-0 dankzij een treffer van Steve Schalkwijk. Kort na rust zorgde Bart Chermin voor de 2-0-eindstand. Wemeldinge-Vlissingen 3-3: Gro te kansen werden gemist door VHs singen, maar Aziz El Haschi open de toch de score voor de bezoe kers. Vanaf de middenlijn knalde hij ook de 0-2 op het scorebord. Niels Kole kopte Wemeldinge te rug in de wedstrijd en invaller Pie- ter Bolle zorgde voor 2-2. Na slecht uitverdedigen kon El Haschi zijn derde van de middag maken. In de hectische slotfase maakte Bolle de 3-3 en werd Joey Teske van VHssin gen met rood van het veld ge stuurd. Lewedorpse Boys-Hoedekens- kerke 1-4: Na tien seconden maak te Jermo Stoel al de 0-1. Marcel Rooze trok de stand weer gelijk. De thuisploeg mocht toen met tien man verdér. Doelman Jasper MIDDELBURG - De tweede poule wedstrijd in het bekervoetbal is voor Oostkapelle en Smerdiek niet goed verlopen. Oostkapelle ver loor met 8-2 bij topklasser Stedeco en Smerdiek ging met 6-0 onder uit bij SSS. Beide ploegen speel den anders met het oog op de kra ker van volgende week: Oostkapel- le-Smerdiek. „We gingen er anders in dan nor maal. Vorige week verloren we net met 2-1 en had ik heel het week end een flinke kater. Wat er toen misging is besproken en met deze nederlaag heb ik vrede", stelde Ir ma de Witté van Oostkapelle. Na een 3-0 ruststand zorgde Shamila Hamers voor 3-1. Alyssa Dijkstra nam bij 6-1 de bal vol op haar schoen uit een corner en-pikte haar doelpunt mee. Oostkapelle mistte nog enkele opgelegde kan sen. „We zijn niet overlopen, af en toe ging het gelijk op. Ik heb veel positieve dingen gezien en dat geeft goede moed voor volgende week. Die wedstrijd tegen Smer diek moeten we winnen en het leeft enorm bij de meiden", aldus De Witte. Voor Smerdiek was het een slech te wedstrijd. Trainer Servaas Brou wers paste wat andere spelers in om sterkhouders rust te gunnen. „Gatenkaas, het was een soort oe fenwedstrijd. We waren niet goed op elkaar ingespeeld en een 4-0-achterstand bij rust was niet meer in te halen. Hef klassever- schil was niet zo heel groot." de Baar maakte hands buiten het strafschopgebied. Een minuut voor rust buitte Hoedekenskerke dat uit, Richard Uitterhoeve benut te een strafschop: 1-2. De tweede helft kende twee hoogtepunten: de 1-3 en 1-4 van Emiel Almekin- ders. Wolfaartsdijk-Kruiningen 3-1: Vanaf elf meter opende Thijmen van der Baan de score. Geheel on verwachts maakte Wesley Buur ge lijk. In dezelfde minuut zorgde Van der Baan voor een nieuwe voorsprong voor de thuisploeg. Het hoogtepunt van de wedstrijd was de solo van Van der Baan. Vanaf eigen helft ging hij op avon tuur, omspeelde een paar man en stiftte de bal over de Kruiningse doelman heen. Veere-Borssele 6-2: De thuisploeg was veel beter, maar Petar Dojcino- vski bracht Borssele op voor sprong. Een eigen doelpunt van Joel Balleur trok de stand weer ge lijk. Wouter Koster bracht Veere op voorsprong en Ruben de Looff benutte een strafschop: 3-1. Rens Maljers zorgde voor een 4-1-rust- stand. Koster maakte de 5-1 en Ro bin de Rijke prikte de zesde van de thuisploeg in het vijandige doel. Danny Gilde bepaalde de eindstand op 6-2. Colijnsplaatse Boys-SVD 4-0: 'Colijn' was heer'en meester. San- der Sallet opende de score voor de thuisploeg. Daarna werd het de wedstrijd van Bertus Zoeteweij. Tweemaal prikte hij een voorzet van Niels van Goudswaard in het doel en eenmaal rondde hij succes vol een-tweetje af MIDDELBURG - Neal Bouterse is als tweede geëindigd bij de senioren in de Blauwe Meer Cross. De atleet uit Middelburg moest al leen Tom Koetsenruijter voor zich dulden op de 8,2 kilometer lange cross. Bouterse noteerde een tijd van 27.59 minuten. Duiveland plaatst zich ten koste van de reserves van Kloetinge voor de volgende bekerronde. Het bekerduel in Kloetinge ein digt in 1-1, waarna strafschop pen de beslissing brengen. Dui veland wint na 14 strafschoppen met 6-5. door Klaas Verspoor KLOETINGE - De spelers van Kloe tinge 2 konden zich zaterdag de ha ren uit het hoofd trekken, want ze verzuimden om tweedeklasser Duiveland op de pijnbank te leg gen. De Oosterlanders wonnen de strafschoppenserie met 6-5, nadat het reguliere bekerduel in 1-1 ein digde. Na de uitschakeling van de hoofd macht is ook voor Kloetinge 2, dat in de poule won van Sluis, Walche ren en Ria W, het bekeravontuur voorbij. „Jammer, want we speel den .prima", vond aanvoerder Den nis Dorssers. Hij baalde wel dat zijn ploeg met tien man kwam te staan. In de 69e minuut trapte Frans Saunier onder de ogen van de scheidsrechter na bij Marcel de Bruine. „Een stomme rode kaart", vond Kloetinge-trainer Jordan van Langevelde. Kloetinge 2, de koploper in de re serve hoofdklasse, moest de nodi ge spelers afstaan aan het eerste, maar trad het bekerduel toch vol vertrouwen tegemoet. Ook Duive land, dat eerder Roosendaal en MZC'11 uitschakelde, kende perso nele problemen. In Ronald Zwa ger, Dennie le Comte en Barry Steenpoorte had het een supertrio aan geblesseerden. Na afloop was de opluchting aan Oosterlandse kant dan ook groot. „De eerste helft was rommelig, maar na rust hebben we karakter getoond. Ik vond het verdiend", reageerde trai ner ICo Stoutjesdijk. Van Langevel de was het daar niet mee eens: „Over de hele wedstrijd gezien hebben wij drie of vier kansen meer gehad. Maar na de rode kaart gokten we op strafschoppen." Voor die serie had zich al het nodi ge afgespeeld. Kloetinge 2 kreeg in de eerste minuut al een grote kans en in de veertig minuten die volg den leverden pogingen van Bas Biesterbosch, Sjors Lankhaar en Vincent Witkam ook geen treffer op. Die kwam er in de 45e minuut wel. Rick Mulder vond met een pass de vrijstaande Biesterbosch, die fraai afrondde. Vlak na rust verzuimde Biester bosch om Kloetinge 2 op 2-0 te zet ten. „Ik faalde", besefte de speler zich na afloop. Mulder (schot naast) en Kaj Walraven, die de vuisten van Simon de Bruine test te, kregen binnen het uur nog maals de kans op de 2-0. Waar Karakteristiek Kloetinge 2 - Duiveland 1-1 (1-0). Duiveland wint strafschop penserie met 6-5. 45. Bas Biester bosch 1-0, 65. Julius Bliek 1-1. Scheidsrechter: P C. van Hilst (Waal wijk). Rode kaart: 69. Frans Saunier (Kloetinge 2). Gele kaart: Kaj Wal raven en Sjors Lankhaar (Kloetinge 2), Marcel de Bruine (Duiveland). Aantal toeschouwers: 110. door Hans Markusse MIDDELBURG - Op de rugbyers van Oemoemenoe lijkt dit seizoen geen maat te staan. De Middelbur gers gaan na de vijfde zege op rij aan de leiding in de eerste klasse en hebben voorlopig alleen concur rentie te duchten van Alkmaar. In Delft won Oemoemenoe zondag afgetekend met 17-50 van DSR-C. In de beginfase waren beide teams nog aan elkaar gewaagd. Joey Luit- wieler opende na vijf minuten de score, maar direct daarna brachten de Delftse studenten de stand weer in evenwicht. Via Yedney America kwam Oemoemenoe op nieuw op voorsprong, maar niet veel later maakte DSR-C opnieuw gelijk. Pas in het slot van de eerste helft sloeg Oemoemenoe via tries van Fabien Legrand, Jordan Ker sten en Quinten van Dijk deflni- Duiveland-doelman Simon de Brui ne stopte in de penaltyreeks twee van de zeven strafschoppen Kloetinge 2 verzuimde te scoren, sloeg Duiveland wel toe. Doelman Lorenzo van Trijp kwam, na een pass van Marcel de Bruine op Wouter de Jonge, onnodig uit zijn goal. De Jonge vond voor de goal Julius Bliek, die koppend voor 1-1 zorgde. Even later haalde de rode kaart het vuur uit de wedstrijd. Scheidsrechter Van Hilst haalde zich gedurende het duel met enke le kolderieke beslissingen - al dan geen penalty en/of gele kaart - al de lachers op zijn hand, en deed dat na zijn laatste fluitsignaal nog eens dunnetjes over. De arbiter was niet op de hoogte van het ver volg: strafschoppen of verlenging? Nadat hij van beide kanten over tuigd was volgdenpenalty's. Na tien strafschoppen, waarin Verlin de miste namens Kloetinge 2 en Albert Verhoek dat deed namens Duiveland, stond het 4-4. Bij de dertiende strafschop ging het mis voor 'de thuisploeg. Keeper De Bruine stopte de inzet van Walra ven, waarna de oudste man van het veld, de 28-jarige Marcel de Bruine, Duiveland naar de volgen de bekerronde schoot. Kloetinge 2: Van Trijp, Walraven, Dorssers, Lankhaar, Retera, Sau nier, Verlinde, Witkam (79. Arslan- lar), Mulder, Biesterbosch en Wis se. Duiveland: De Bruine, Zwager (84. Quik), IJzelenberg, Rentier, Ver schoor, Goud (44. Verhoek), M. de Bruine, R. de Bruine (87. Looij), De Jonge, Osmanie en Bliek. tief een gat, waar Laurent Legrand met drie conversions ook een groot aandeel in had: 12-31. Na rust kwam de thuisclub nog te rug tot 17-31, maar uiteindelijk zorgden Daniël van der Waal en Yedney America (2x) voor een rui me Middelburgse zege. Eindstand: 17-50. Op sportpark Het Schenge in Goes was Tovaal niet opgewassen tegen RCE/PSV. Tovaal kwam via Ray Blackburn nog wel op een 3-0-voorsprong, maar nog voor rust bogen de Eindhovenaren de achterstand om in een 3-17-voor- sprong. Na rust bleef RCE/PSV sterker. Pas bij 3-22 kon Tovaal iets terug doen via Koen Spaas, die een kick van RCE/PSV onderschepte en knap afmaakte in de vorm van een try. Het slotakkoord "was echter voor de gasten. Eindstand: 8-38. Een speler van Tovaal wordt opgetild om de rugbybal te vangen. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34