Zeeland DELTA Fonds is uniek Inter Scaldes vertelt... Restaurant Inter Scaldes Goede doel delta fonds 20 oktober 2012 deOndernemer Jean-Paul de Bruijn en Cees van Liere Recentelijk beleefden diverse ge handicapte mensen in Zeeuws-Vlaanderen weer de dag van hun leven tijdens het jaarlijk se Truckroll. Een bonte stoet van honderden vrachtwagens passeer de door de Zeeuwse straten, waar bij mensen met een beperking als bijrijder mochten fungeren. Het evenement wordt mede mogelijk gemaakt door het DELTA Zee land Fonds, dat een breed pallet initiatieven met financiële injec ties ondersteunt. Tekst: Henk van de Voorde MIDDELBURG - Het DELTA Zee land Fonds, een initiatief van Delta NV, verstrekt donaties aan maatschap pelijke projecten in heel de provincie- Zeeland. Het fonds is een zelfstandige stichting met een eigen bestuur en le vert een directe bijdrage aan een ener gieke Zeeuwse samenleving. De pro jecten die ondersteund worden die nen de Zeeuwen vooruit te helpen en streven een structureel maatschap pelijk effect na over de héle provin cie. Nieuwe initiatieven maar ook in novatieve bestaande projecten kun nen met succes een beroep doen op het fonds. Speciale aandacht gaat uit naar onderscheidende projecten voor .de samenleving, die zonder bijdrage van hét fonds geen doorgang kunnen vinden. Vanwege de brede spreiding in de Zeeuwse samenleving heeft het DEL TA Zeeland Fonds vier aandachtsge bieden: kunst en cultuur, sport en vrije tijd, natuur en milieu, zorg en welzijn. „We willen niet alleen grote re projecten steunen, maar ook oog blijven houden voor kleine, waarde volle initiatieven. Die willen we steu nen tot ze levensvatbaar zijn. Met de donaties van het DELTA Zeeland Fonds benadrukken wij onze betrok kenheid en verbondenheid met de provincie en haar inwoners. Het pri maire doel is om Zeeland op de kaart te zetten en mensen binnen de provin cie dichter tot elkaar te brengen. Zo dragen we ons steentje bij om dro men werkelijkheid te laten worden en tegelijkertijd geven we energie aan onze mooie provincie", aldus Cees van Liere, voorzitter van het DELTA Zeeland Fonds. Structuur Jean-Paul de Bruijn is ambtelijk secre taris en adviseur van het DELTA Zee land Fonds. In die hoedanigheid is hij actief met het dagelijkse reilen en zei len van het fonds. „Vier jaar geleden zijn we met het fonds van start ge gaan. Fliennee heeft DELTA NV structuur aangebracht in haar sponsor- beleid. Voorheen werd van alles on dersteund, waardoor je door de bo men het bos niet meer zag. Delta do neert jaarlijks 5.00.000 euro aan het fonds, maar wil daar niks voor terug. We proberen alles zo eerlijk mogelijk te verdelen over de aandachtsgebie den en de regio's", verklaart De Bruijn. De voorzitter en de secretaris benadrukken de onafhankelijkheid van de stichting. Het bestuur is verant woordelijk voor de wijze waarop de gelden worden besteed. Naast Van Liere, De Bruijn en vicevoorzitter Mirjam van Zuilen vertegenwoordi gen de overige bestuurders allen een regio: Eva Kuit (Schouwen-Duive- land), Jan Gmelich Meijling (Mid den-Zeeland), Kim Reijnierse (Wal cheren), Henk Brinkman (Tholen) en Jack Begijn (Zeeuws-Vlaanderen). Aanvragen voor ondersteuning ko men binnen bij het secretariaat. Uit eindelijk wikt en weegt het bestuur de aanvragen, waarna men met een standpunt komt of en voor welk be drag men voor financiële ondersteu ning in aanmerking komt. Bedragen „Het maximum bedrag per project is 25.000 euro, maar in principe liggen de bedragen ter stimulering tussen de 500 en 12.500 euro. De betrokken heid en verbondenheid van het fonds met de Zeeuwse samenleving komen tot uiting in een heel breed spectrum, variërend van het ondersteunen van jeugdige talenten tot cultuurhistorie. De Internationale Junioren Driedaag se bijvoorbeeld is uniek voor Zeeland en zelfs voor heel Nederland. Ook evenementen voor gehandicapten zo als het G Voetbaltoernooi in Nieuw- dorp en Truckroll ondersteunen wij van harte. Hetzelfde geldt bijvoor beeld voor projecten als de Stichting Palazzoli, het Festival van Zeeuw- sch-Vlaanderen, het Watersnoodmu seum, het Bevrijdingsmuseum Zee land of de Zeeuwse Aanpak Laaggelet- terdheid", licht Van Liere toe. Biljarten Jean-Paul de Bruijn is behalve voor Delta ook actief als topsporter. De Hulstenaar is onder andere zes keer Europees kampioen bandstoten en werd in 2007 in Alicante zelfs wereld kampioen in deze discipline. Twee jaar eerder pakte hij zilver tijdens het WK driebanden. De Bruijn en andere vooraanstaande biljarters geven regel matig clinics en demonstratietrainin gen, met name om de jeugd de liefde voor het biljarten bij te brengen. „Er staan steeds minder biljarttafels in ca fés. Daardoor komt men steeds min der in aanraking met biljarten, wat zeer te betreuren is. Het gevaar is dat de sport langzaam, maar zeker uit sterft. Als biljarter pleit ik voor plaat sing van biljarts op Zeeuwse scho len." L ik f Claudia Jannis Brevet delen graag met u, wat hen bezig houdt in de Gastronomie, deze week is Claudia aan het woord: Pimp your life Trends in lifestyle volgen elkaar steeds sneller op. Onbewust worden we be wust van trends. Het wordt je ingegeven door televisie, reclames, magazines, media, mode, twitter en facebook, waar de meest hippe hot spots en trends worden geprezen. Ibiza is hot, cupcakes, aardappel, minder zout, trendy cocktails, parels, Chanel, nude nagellak, Alexander McQueen, oorbellen en mi- crotassen zijn in. Niet te vergeten, al die televisieprogramma's zoals Topchefs, The voice of Holland, so you think you can dance, sterren springen, beat the •best... Niks calvinisme, competitie is in, de beste willen zijn, past wel helemaal bij de trends van nu" Nu moet ik eerlijk toegeven, de jeugd kan ook zoveel tegenwoordig: dansen, zingen, sporten (Epke!), koken. Veel talent zien we continu voorbij komen. In'tijden van crisis vinden we wel, dat het allemaal wat minder mag, als het kwalitatief maar goed is. Ik kan me nog herinneren, dat een paar jaar geleden, 'pimpen' een hype was. Je kon alles laten pimpen; je huis, je tuin, je auto, je mobieltje, je pinpas en ja geloof het of niet, zelfs je leven kon gepimpt worden met een nieuwe look, een huis en een baan. Dit betreft niet een modern sprookje van de gebroeders Grimm, maar het overkwam écht een zwerver uit Vlissingen. De beste man, John genaamd, werd op zekere dag van de straat geplukt met een 9 meter lange witte limousine en vervolgens naar Inter Scaldes gebracht om alhier gepamperd te worden en even te proeven aan alle rijkdommen, die het leven kan bieden. Zo verbleef hij een week lang in onze meest luxueuze suite en werd verwelkomd met Champagne, omringd door een camerateam, presentatrice, geluidsman en producer. Dit allés vond plaats in het kader van het programma 'Pimp your life' van de EO. Op het eerste gezicht lijkt een dergelijk programma misschien wel een in scène gezette productie, maar in deze week werd mij duidelijk, dat het hier ging om een echt leven, niks scène, alles puur, alles echt. John had geen idee wat er allemaal met hem ging gebeuren. Hij kreeg een metamorfose met kleuranalyse, etiquettë- training, sollicitatietraining, vloog rond in een helikopter en leerde bij ons wijn drinken en kreeft eten. Er waren momenten, dat hij er echt doorheen zat. In één week stond zijn hele leven op zijn kop en moest hij ten overstaan van de camera tevens zijn trieste levensverhaal uit de doeken doen. Aan het einde van de week volgt een happy end, John heeft een baan én wordt eigenaar van een prachtig ingerichte woning. 'Woorden schieten te kort', stamelt John in het felle licht van de camera. Daarna kan ik mij nog herinneren, volgde op het moment van ons afscheid het grootste compliment dat ik maar bedenken kan na deze intensieve week; John verzekerde mij, dat hij ooit van zijn zelf verdiende loon nog eens bij ons zou komen dineren! Een paar dagen later, nadat het productie team ons al weer had verlaten, be vinden Jannis en ik ons in de Zeelandhallen, alwaar de Zeeuwse Horecabeurs plaatsvindt en wij aanwezig zijn om de kook- en serveerwedstrijden te jureren. Jonge ambitieuze horeca vakgenoten strijden om de Zilveren Oester, zowel leerlingen als professionals uit het hele land. Een prachtig evenement voor Zeeland, dat we helaas niet in ere hebben kunnen houden Tot onze verbazing valt er naast de felbegeerde 'Zilveren Oester trofee' een wel hele super-de-luxe prijs uit de bus; voor de jonge winnaars wordt een droom van een cruise ter beschikking gesteld a raison de 1.500,00 per nacht! Tja, woor den schieten tekort, in het kader van Pimp your life, zullen we maat" zeggen. Zandweg 2,4416 NA KRUININGEN Reserveren 01 13-381753

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 93