Ondernemer in cultuur Namen U^JeOndernemer 20 oktober 2012 CULTUUR ondernemen in entertainment de/ Column Ik heb in mijn vrienden kring drie mensen die Kees heten. Op een ze kere vrijdagavond, ja ren geleden, waren we met zijn vieren op stap. De drie Kezen waren in gesprek met de barkee per. Toen ik erbij kwam zei hij: Jij heet zeker ook Kees. Ik zei maar ja en vanaf dat moment heette mijn hele vriendenkring Kees. Tot grote hilariteit van de vaste klantenkring, die ons Kees 1Kees 2 tot en met Kees 14 noemde. Toen ze een van de Kezen vroegen hoe hij nu met zijn achternaam heette, zei hij heel spontaan: 'Kees'. Mijn nichtje had vroeger een hond die ze meneer Jansen noemde. Als de hond op straat niet wilde luisteren, riep ze: Meneer Jansen, hier komen! Niet zelden stonden er dan drie keurige heren voor haar neus. Ik vind het leuk om een beetje te klooien met namen. Feijenoord voetballer Jordy Clasie, nazaat van Sinterklaasje. Gezien: Cees Geel naast Sjakie Swart op de B- side van NAC. Ook leuk: Hans van Breukelen, natuurlijk familie van Conny (Breukhoven). Laatst scoorde de voetballer Jeremain Lens een doelpunt waarop mijn vrouw riep: Zeker een klein zoon van Abe. Daar moest ik wel even over denken, maar dat zijn de beste. De meeste mensen snappen het niet of vin den het flauw, maar ik lach me een bult. Weet u bijvoorbeeld waarom de atlete Nellie Cooman nooit met Rob de Nijs getrouwd is? Dan heette ze? Juist. En ik kan u nu ook wel verklappen waarom The Beatles niet konden klaverjassen. Kwam door Paul. Vele jaren geleden zicht ik een naam voor een nieuwe ru briek, waarbij de lezer met de beste reactie een prijs kreeg. De toenmalige advertentiebaas had wel een idee. Hebben we niet gedaan. Hoe luidde die slogan? Zak eens door met Ron Gregoor Colofon deOndernemer is een uitgave van Wegener Media deOndernemer heeft een bereik van 68.000 huishoudens DIRECTEUR-UITGEVER: REDACTIE: Charles van den Oosterkamp Ron Gregoor VORMGEVING: Angela van Eek ADRESGEGEVENS: Postbus 91 4330 VB Middelburg T: 0118-434070 E: deondernemer@pzc.nl COMMERCIE: Ivo van der Velde MARKETING Johan van den Kieboom WEBSITE: www.deondernemer-pzc.nl Frans Lievens is ondernemer in entertainment. Met theaters in Terneuzen, Middelburg en Goes geeft hij zelf de voorkeur aan ondernemer in cultuur. Het gaat om de nuance. Maar met de evenementenhal Studio A58 in de Zeeuw se hoofdstad voegt hij een extra dimensie toe aan zijn zaakvoering. Studio A58 opent rond de jaarwisseling. Een prima locatie voor beurzen, feesten en grootschalige publieksevenementen. "We gaan het beter doen dan anderen." Het Scheldetheater in Terneuzen trekt volle zalen. De Mythe, nieuw theater in Goes. Een kijkje achter de schermen. Foto: Mark Neelemans Tekst: Peter Oggel TERNEUZEN - De lat ligt altijd hoog. Ooit was Frans Lievens (60) sa men met jongere broer Jan een meer dan verdienstelijk zeiler. Aansprekend voorbeeld: in 1974 winst in de gere nommeerde Sneekweek, in de Vero- nique 447 was dat. Lievens glimt nog bij de herinnering. "De kranten hier stonden er bol van." Zeilen doet Frans Lievens al jaren niet meer. Sporten nog wel, dat zit de familie welhaast in de genen. Zoon Roeland (28) haalde op de Olympi sche Spelen in Londen de finale roeien lichte vier. "Dat is toch een er varing voor het leven", zegt hij trots. Hij fietst en zwemt om zijn conditie op peil te houden. Volgens een strak schema: een fietsrondje van veertig ki lometer, afgemeten tachtig baantjes in het zwembad. Niettemin: het gaat om de prestatie ('de kick van de adrenalinestoot', zegt hij), als vertrekpunt misschien ook wel illustratief voor zijn werkzame le ven. Frans Lievens is een doener, ogenschijnlijk zigzaggend van project naar project, steeds op zoek naar nieu we uitdagingen. Opleiding aan de Ho gere Hotelschool in Maastricht, aan sluitend even bij KLM (catering) om vervolgens terug te keren naar 'huis', naar IJzendijke. Het is dan 1975. In IJzendijke wacht het familierestau rant. Hof van Koophandel. In 2004 stopt hij met het restaurant. Want: vanaf begin jaren negentig van vorige eeuw begeeft hij zich op ovemame- pad en die bezigheden vereisen steeds meer zijn aandacht en inzet. Het gaat om noodlijdende recreatieve voorzie ningen. Het openluchtzwembad in IJ zendijke bijvoorbeeld, dat hij uit bouwt tot partycentrum Mauritshof. Het sportcomplex De Eenhoorn in Oostburg, zwembad Reynaertland in Hulst. Van het rijtje behoort alleen Mauritshof niet meer tot het bedrij f. Zijn formule heet publiek-private sa menwerking. De betrokken gemeen te blijft eigenaar of verkoopt, Lievens doet de exploitatie en draagt de finan-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 90