Intense liefde Voor televisie PZC Elke dag blij en gelukkig is de norm kijktip zaterdag, 20.25 uur zaterdag 20 oktober 2012 Y'"Jr Gert Verhulst, directeur van Studio 100 - het bedrijf achter onder meer K3, wil niets liever dan alleen maar 'gelukkig zijn'. Door zijn relaties met twee van de drie zangeressen, kreeg de man achter K3 het imago van vrouwenjager. Ondanks al die aandacht voor zijn liefdesleven focust Gert Verhulst op zijn werk en op zijn nieuwe privé-ambitie: „Gewoon gelukkig zijn." door Monique Brandt Hij oogt relaxed en zorgeloos. Gert Ver hulst, directeur van Studio too - bedrijf achter onder meer K3Kabouter Plop, Het huis Anubis en pretpark Plop- saland - loopt met zakenpartner Hans Bourlon trots rond in zijn cartoonstudio, een oude lijstenfa- briek in hartje Parijs. Hier wordt gewerkt aan de nieuwste Studio ioo-productie: een driedimensio nale remake van tekenfilmserie Maja de Bij van bijna veertig jaar geleden. Vanaf 13 november dage lijks bij kinderkanaal Z@pp te zien en later in nog 120 landen. „Maja is voor ons heel belangrijk", zegt Gert Verhulst, bij het grote pu bliek bekend door zijn optredens met de pratende hond Samson. „Dit is ons'eerste grote internatio nale project, een visitekaartje dat we over de hele wereld afgeven." Weliswaar is Het huis Anubis ook op de buis in onder meer de VS, Engeland en in Duitsland, maar nooit eerder werd een Studio 100- productie zo wereldwijd gelan ceerd. „We kochten een koffer vol verborgen schatten", stelt Verhulst over de overname van het Duitse EM Entertainment, dat de rechten had van onder anderen Wickie de Viking, Heidi Pippi Langkous en Maja de Bij. „Het was niet puur een strategische aankoop, maar ook een vat vol nostalgie. Anders hadden we het niet gekocht" Zijn intense liefde voor televisie is leidend. Als kind keek Verhulst bijna alleen naar Nederlandse tv. „De Vlaamse tv liep een beetje ach ter en zond ook minder kinderpro gramma's uit. Ik dacht altijd: ik wil ook op tv, beroemd worden. Ik kom uit een arbeidersmilieu, mijn vader repareerde telexen bij de spoorwegen, mijn moeder was huisvrouw. Voor hen was televisie de ver van mijn bed-show." Het gebeurde vlugger dan Verhulst kon bevroeden. Hij werd afgewe zen bij de Toneelschool, deed audi tie bij de BRT als presentator en ging niet meer weg. „Alles ging zo snel. Toen ik begon was er geen commercie. Iedereen keek naar de BRT, nu VRT. Je kwam twee keer op televisie en iedereen kende je." Zijn droom, beroemd worden, was verwezenlijkt. Vooral de laat ste jaren maakte hij de keerzijde er van van zeer nabij mee. „De drang beroemd te worden, is rechtevenre dig afgenomen met de graad van beroemdheid die ik kreeg. Maar op een gegeven moment kun je niet meer terug. De Nederlandse pers is veel agressiever dan in Bel gië, ontdekte ik ook al snel." Zijn affaires met twee van de drie K3-zangeressen, zijn breuk met de veel jongere Nederlandse K3-ster Josje, met wie hij brak voor zijn ex Ellen: het houdt de bladen volop bezig. Daarom geldt hij in Neder land nog stug als 'Hij van Josje'. Verhulst vertelt over zijn eerste confrontatie met de Nederlandse roddelpers, die hem jaren geleden fotografeerde toen hij met K3-zan- geres Karen Damen een 'liefdesva kantie' hield. „Dat had ik in mijn wildste dromen niet kunnen den ken: vanuit de bosjes bespied wor den, was iets voor grote sterren! Het is sindsdien zo gebleven, ook in mijn rijd met Josje. Elke stap werd gevolgd. Ik trek me er niet veel meer van aan, heb geen zin meer te ageren. De bladen hebben toch altijd het laatste woord." Verhulst wil focussen op dingen die belangrijk zijn: het bedrijf lei den, nieuwe formats ontwikkelen. Zorgen dat Studio 100 zonder de huidige directie óók verder kan en op zijn tijd optreden met Samson, de hond waar het allemaal mee be gon. Door het succes van Samson en Gen besloten Verhulst, Boerlon en Danny Verbiest, die de rol van Samson speelde, Studio 100 op te zetten. Ze kochten een toen veel te groot pand in Schelle bij Antwer pen, waar nu 150 mensen werken. Met het personeel van de vijf pret parken en de tekenstudio's in Au stralië en Frankrijk zijn het er, zo schat hij, rond de 1.500. Dat men sen hem desondanks nog steeds aanspreken met 'Woef.' zal hem een zorg zijn. „Laatst weer zo'n man. Ik wilde eigenlijk zeggen: Ge feliciteerd, u bent de miljoenste." Hij wil door met de Plopsaland- shows van Samson en Gen, afgelo pen zomer traden ze er nog vijf weken op. Straks zijn er kersthows in Antwerpen. „Waarom? Omdat het een hobby is geworden, omdat ik soms in mijn broek pies van het lachen. Ik speel al zeker twintig jaar samen met de acteurs, het is een vriendenclub. Zeker die eerste jaren zaten we honderd dagen per jaar samen in de studio. Elk jaar een nieuwe cd, een nieuwe film, nieuwe afleveringen. Ik zag hen va ker dan mijn kinderen, ze zijn een deel van mijn leven. Het wordt elk jaar leuker omdat die druk eraf is. Niks moet meer." Verhulst staat anders in het leven dan pakweg vijfjaar geleden. Een periode waarin hij tegen een burn-out aanzat, opende hem de ogen. „Ik neem veel meer tijd voor mezelf dan vroeger. Dat is echt een bewuste keuze. Mijn voor naamste ambitie nu is gelukkig zijn, al klink ik misschien als een soort geluksdokter. Als je je hele le ven alleen maar hard werkt, schiet het voorbij. Soms was ik onmense lijk druk, maar was dat leuk? Nee. Ik verwezenlijkte dingen, had suc ces, maar hoeveel van die momen ten zijn echt léuk, vroeg ik me af. Ik ben er werk van gaan maken en merkte dat geluk in zulke kleine dingen kan zitten. En ik merkte dat ik er ook creatiever van werd. Kaarten, samen eten, het café in met de juiste mensen. Fietsen door de polders, terwijl de zon on dergaat langs de rivier de Ijzer. Op zulke momenten kan ik wenen van geluk." 'Ad Maja de Bij is vanaf 13 november dagelijks te zien bij Z@pp. 181 Gert Verhulst is acteur, scenario- en liedjesschrijver, zanger, regis seur, presentator en producent. Hij werd in 1987 presentator bij de BRT. Twee jaar later werd hij vergezeld van Samson, de praten de hond. Hij presenteerde veel programma's bij BRT en VTM. In 1996 richtte hij Studio 100 op, producent van programma's als Kabouter Plop, Mega Mindy, Piet Piraat, Bumba en Het huis Anubis. Studio 100 bezit ook vijf pretpar ken. Verhulst is vader van twee kinderen uit zijn eerste huwelijk. Reageren? media@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79