19 reizen lil' Officieel moeten we tot 31 oktober wachten op Halloween, maar daar trekken attractieparken zich niets van aan. Mirjam van Twisk ging alvast griezelen. nm rff reizen@wegener.nl Zaterdag 20 oktober 2012 1M Tol: en met 2S oktober kun je in het attractiepark Walibi Holland in Biddinghuizen ieder weekeinde tussen 18.00 en 23.00 uur de longen uit je lijf gillen als je tussen de achtba nen gezelschap krijgt van een groteske'verzameling engerds. Opper-engerd tijdens de Fright Nights is Eddie de Clown. Hij verklaart tijdens de twaalfde editie van het evenement de oorlog aan de feestdagen. Weg met Sinterklaas, het land uit met de kerstman en niks gezelligheid tijdens de jaarwis seling. Eddy rekent op meedogenloze wijze af met de feest dagen. Het thema voor de Fright Nights van dit jaar is dan ook Never Celebrate Again, nooit meer feestvieren. Er zijn verder spookhuis-feestjes. Of, zoals het in de taal van Halloween heet, haunted house en haunted holiday's. Be halve de haunted houses die Walibi zijn gasten de komende weken biedt, richt het park ook nieuwe scarezones in en worden er horrorshows verzorgd. SM De Walibi Fright Night is elke vrijdag-, zaterdag- en zondaga vond, tot en met 28 oktober. Tijdens deze avonden zijn ook de attracties geopend. Walibi Holland is tijdens de herfstvakantie dagelijks geo pend van 10.00 uur tot 18.00 uur. De Fright Nights zijn behoorlijk heftig en minder geschikt voor kinderen. Entreebewijzen kunnen vooraf online wor den gekócht. Ze zijn deze weken overal, de zombies, geesten en vampiers van Attractiepark Toverland in het Limburgse Sevenum. Daar doen zij op de avonden van 20 (vandaag), 26 en 27 ok tober mee aan Halloween. In drie verschillende scare-zones wachten zij de bezoekers op om hen de stuipen op het lijf te jagen. De kleintjes kunnen griezelen in het Land van Toos. In de Magic Forest wordt het iets enger en ben je echt nergens bang voor, dan kun je het er op wagen in het Troy-gebied. Het park is geopend van 10.00 tot 23.00 uur. De halloweendagen worden afgesloten met vuurwerk. H Halloween Toverland, Sevenum. Entree 22 euro, kinderen van 90-120 cm: 14,50. Na 16.00 uur 16,50 en 14,50 euro. CaSi www.frightnights.nl mBBBBN&BBm Op 27 oktober kun je griezelen op Forteiland IJmuiden. On der het motto A nightmare on Forteiland IJmuiden deel je daar de avonduren met vampiers, heksen en demonen. De griezels die zorg zullen dragen voor een huiveringwekkend verblijf op het eiland, vragen bezoekers verkleed te komen. Het geluid van de avond wordt gevuld door DJ Frans. m Halloween op Forteiland IJmuiden, 27 oktober. De boot naar het eiland vertrekt om 20.30, 21.15 en 22 uur. De laat ste boot gaat terug om 03.00 uur. Kaarten worden ver kocht bij de ticketshop van IJmuidense Rondvaart. Disneyland Parijs viert dit jaar zijn twintigjarig bestaan. Die verjaardag hebben Mickey en zijn vrienden aangegrepen om een groot halloweenfeest te organiseren, dat nog de'he le maand oktober duurt. Het park in Frankrijk is spookachtig versierd. De activitei ten zijn niet echt eng, maar wel grappig eng. Op het Town Square, aan het begin van Main Street, demonstreert Goofy een nogal vreemde snoepjesmachine die hij heeft gebouwd. Kinderen kunnen met hem op de foto en worden natuur lijk getrakteerd op een snoepje uit zijn machine. De Disneyfiguren verzorgen diverse keren per dag de show Mickey's Halloween Treat. Op 31 oktober beleeft Halloween zijn hoogtepunt tijdens de Grote Disney's Halloween Party, waarbij de bezoekers gevraagd word t zich. ook in halloween- kleren te steken. Wél eng zijn de Terrorific Nights op 26 en 27 oktober in Walt Disney Studio Park. Van 20.30 tot 01.00 uur is het park omgetoverd in een plek die kan concurreren met de ergste horrorfilms. ff &U& Disneyland Parijs, Halloween tot en met 4 november. Op 26 en 27 oktober Terrorific Nights in Studio Park en op 31 oktober de Grote Disney's Halloween Party. Voor de Ter rorific Nights en de Grote Disney's Halloween Party moeten apart kaarten worden gekocht (35 euro). www.disneylandparis.nl Het halloweenfeest van Avonturenpark Hellendoorn, dat voor de gelegenheid wordt omgedoopt in Heksendoorn, is speciaal voor kleine kinderen. Tot en met 28 oktober- is het park het domein van heksen en andere enge types. Nieuw in Heksendoorn zijn het spookhuis Chateaux Lumiè- re en de onbekende heks. De allerkleinsten kunnen in het avonturenpark naar Dreumesland, waar zij spannende avon turen kunnen beleven met vrolijke vogelverschrikkers. Na tuurlijk ontbreekt een halloweenshow evenmin. Vandaag (20 oktober) en op 27 oktober kan er extra lang worden ge griezeld, want dan is het park open tot 21.00 uur en wordt de dag afgesloten met een vuurwerkshow. Jö| Heksendoorn - Avonturenpark Hellendoorn - tot en met 28 oktober. Entree 21 euro, na 15.00 uur 16 euro. www.avonturenpark.nl Om Halloween te vieren, hoefje niet per se naar een attrac tiepark. Ook op andere plekken worden feestjes gebouwd rond spoken, geesten en engerds. Zo verandert de Keuken hof op 27 oktober in een spookachtig landgoed, Haunted Castle. Er zijn spookhuizen die bevolkt worden door de meest afschrikwekkende figuren. Verder komt een verzame ling van illustere acts, bizarre illusies en nooit eerder ver toonde praktijken samen in een bijzondere circusshow, The Horror Carnival. Haunted Castle is open van 15.00 tot 24.00 uur. Entree 12,50 euro, kinderen van 4 tot en met 12 jaar 8 euro. Voor verkoop via www.4tickets.nl Reageren? - A redactie.reizen@wegener.nl Ook in het buitenland wordt volop gegriezeld. In Europa- Park in het Duitse Zwarte Woud duurt Halloween tot en met 4 november. Middenin het park staat een gigantische pompoen met een hoogte van 42 meter en een omtrek van 132 meter. In het park brengen meer dan 160.000 pompoe nen, skeletten en andere enge figuren de bezoekers in grie zel-sfeer. Echt niet pluis is het tijdens de Horror Nights op zondag 21 oktober (morgen) en in de week van 29 oktober tot en met 3 november. Dan word je als bezoeker meegeno men in je eigen griezelfilm. Op een speciaal terrein kom je oog in oog te staan met zombies, griezels en andere wezens. m Europa-Park, Rust, Duitsland. Halloweenviering tot en met 4 november. In de weekeinden speciale Horror Nights. Kaarten voor de Horror Nights vooraf te bestellen via www.horror-nights.de L. i: www.europapark.de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75