61 binnenland Stress beïnvloedt wapengebruikagent Criminele familie hoort, ziet www.dejongintra.nlj Te dikke kinderen terug bij ouders Minister opent Maasvlakteweg DE MOOISTE KERSTREIZEN r.-jff T V-tffSre:' zaterdag 20 oktober 2012 AMSTERDAM - Agenten raken steeds vaker verzeild in situaties waarin ze hun vuurwapen moeten trekken. Daarbij staan ze onder grote druk en voor deze stress is te weinig aan dacht. Dat blijkt uit een onderzoek van de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam in opdracht van het in stituut Politie en Wetenschap (PStW) dat vrijdag is verschenen. Stress en angst blijken een behoor lijk negatieve invloed te hebben op de schietvaardigheid en schietbe- slissingen van politieambtenaren.' Tijdens experimenten werd de praktijk nagebootst waarbij agen ten werden aangevallen en bescho ten met plastic kogels en verfpatro- nen. Ook kregen agenten te maken met een aanval van iemand met een mes. Volgens P&W, verbonden aan de Politieacademie, moet er vaker worden geoefend onder omstan digheden waarbij spanningen een grote rol spelen. Verhoogde stress beïnvloedt de manier waarop ie mand de situatie inschat Zo denkt een agent eerder dat een verdachte gewapend is, trekt hij eerder zijn dienstwapen en zal hij ook eerder onterecht en onnauwkeurig schie ten, aldus de onderzoekers. Het rapport 'Schieten of niet schie ten?' is het tweede in een reeks on derzoeken waarbij het effect van stress op schietvaardigheid en fysie ke vaardigheden van politieambte naren onder de loep wordt geno men. Centrale vraag is of agenten beter op hun taak zijn voorbereid door extra trainingen met nage speelde praktijksituaties. Nu is voor elke agent 32 uur per jaar gere serveerd voor schietoefeningen. Dat is niet voldoende, zo blijkt uit het rapport. Kerst in Brussel en Lille 5-daagse busreis Vertrekdatum 23 december deiongintra.nl/kdbrs03 Kerst in het Salzkammergut 8-daagse busreis Vertrekdatum 22 december deionaintra.nl/kdfrn01 Kerst in Historisch Heidelberg 5-daagse busreis I Vertrekdatum 23 december I deiongintra.nl/kdlud03 Verblijf in een 4* hotel in het centrum I Kerst met de Zwitserse treinen 8-daagse bus- en treinrondreis I Vertrekdatum 22 december I deiongintra.nl/kdch303 Terug van weggeweest Feestdagen in Kroatië 3-daagse busreis Vertrekdatum 22 december dejongintra.nl/HdopaQ2 ;j Ontdek Rome met Kerst j 5-daagse vliegreis I Vertrekdatum 23 december Nederlandssprekende reisleiding bel 0180-457803 of ga naar uw ANVR reisbureau ROTTERDAM - Als chauffeur van een men met de Rotterdamse wethou- nostalgisch Volkswagenbusje reed der Jeannette Baljeu gisteren 'de minister Melanie Schultz van Hae- toekomst tegemoet'. Met het ritje gen (Infrastructuur en Milieu) sa- werd de Maasvlakteweg geopend, de hoofdroute van de Maasvlakte 2 langs de zeewering. Met de opening van de Maasvlakte weg zijn niet alleen bedrijven bereik- door Gerard den Elt DEN HAAG - Met het oppakken van een criminele familie in Den Haag denkt de politie een eind te heb ben gemaakt aan een serie inbra ken bij zeer gefortuneerden, aan de hand van de Quote-500 lijst In de vensterbank van één van de hoofdverdachten in de Haagse Spoorwijk staan de drie beeldjes ook na de politie-inval nog: Horen, Zien en Zwijgen. De drie aapjes staan symbool voor de terreur die in de buurt werd uitgeoefend en het monsterverbond van de clanle den. Sinds de jaren '90 hielden zij de probleemwijk in hun greep, van vader op zoon en van oom op neef. De familie regeerde de buurt, had lak aan de politie en roofde onder tussen de villa's van rijke Nederlan ders leeg. De brutaliteit van de on derling verknoopte gezinnen ging zo ver, dat een twintigjarig bende lid, dat een Wajong-uitkering ont ving, voor 17.000 euro aan sieraden aanbood bij een juwelier. Ook na hun aanhouding hoeft de politie niet op veel medewerking van de vijftien hoofdverdachten te rekenen. Horen, Zien en Zwijgen, het lijkt het motto van de 'Quote 50o'-bende en van alle familie clans. Verraad aan de familie word je levenslang nagedragen. Het is niet voor het eerst dat de Haagse politie te maken heeft met criminele families. De gebroeders Daan en Laurent D. waren de schrik van de Schilderswijk, Daan en zijn maat Jan B. gijzelden in 1973 een boerengezin in Enspijk, nabij knooppunt Deil. Later bleek ook Daans broer Laurent een zwa re jongen. De familie S. controleer de in de jaren '90 de bingohallen in de stad en daarbuiten en liet een huurmoord plegen om de concur rentie af te schrikken. En de Haag se familie V. werd enkele jaren gele den in een VN-rapport over de in ternationale drugshandel zelfs 'de grootste criminele organisatie van Nederland' genoemd. Familierelaties in de misdaad zijn niet nieuw. Zo waren enkele Hei- neken-ontvoerders familie van el kaar. Cor van, Hout had een relatie met Sonja Holleeder, zus van me dedader Willem. Van Houts half broer deed ook mee aan de ontvoe ring. Hoewel precieze cijfers ontbreken, is uit tal van onderzoeken bekend dat familiebanden een basis bieden voor criminaliteit. „Het zijn de makkelijkste partners, je familie is UTRECHT - De drie kinderen die vanwege ernstig overgewicht eer der dit jaar onder toezicht van Bu reau Jeugdzorg in Utrecht zijn ge plaatst, vallen weer onder de ver antwoordelijkheid van hun ouders. De kinderrechter in Utrecht heeft gisteren bepaald dat het toezicht niet wordt verlengd. Dat betekent dat de ouders niet langer naar de hun toegewezen voogd hoeven te luisteren. De kinderbescherming plaatste de kinderen in februari onder toe zicht. Twee van hen leden aan obe- 'sitas en de derde was 'gewoon' te zwaar. De ouders zouden onvol doende actie ondernemen. Een jongetje van dertien was 51 kilo te zwaar, zijn zusje van zes 17 kilo. Bij het derde kind was het overge wicht minder ernstig. De kinderbe scherming sprak van 'ernstige ge zondheidsrisico's'. De ouders gingen in beroep maar het gerechtshof in Arnhem vond dat ze niet genoeg hun best deden om met hulp van een diëtist het ge wicht omlaag te brengen. De kin derrechter moest zich nu uitspre ken over verlenging van het toe zicht. In een toelichting stelt de rechtbank: „Omdat de ouders zich openstellen voor de ondersteuning van de diëtist en Bureau Jeugdzorg niet meer kan bieden, ziet de kin derrechter aanleiding om de verlen ging van de ondertoezichtstelling af te wijzen." De ouders zeggen hun best te blijven doen, ook zon der voogd. Jeugdzorg beraadt zich nog over beroep. H m *2 Voor alle reizen geldt getoonde prijzen zijn per persoon o.b v. 2 personen, e*clu5iot lesetveiingskosteo. Bijdrage Calamitenenfondst 2,50 per boeking

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6