en overlijden 5. Muzeeum zoekt administratieve duizendpoot w n GEZOCHT zaterdag 20 oktober 2012 Wat is een en/of-rekening? Een en/of-rekening is een bankreke ning die op naam van meerdere personen staat. Meestal wordt de ze rekeningvorm gebruikt door twee personen zoals samenwonen den of gehuwden. Met een en/of-rekening kunnen bei de rekeninghouders over het te goed beschikken. Dit betekent niet per se dat het tegoed voor de helft van de ene of de andere persoon is. Het tegoed komt toe aan dege ne die het op de bankrekening heeft gezet of heeft laten zetten. Bij overlijden komt het tegoed toe aan de erfgenamen. Indien de ten- aamgestelden niet gehuwd of on der huwelijkse voorwaarden ge- 41 huwd zijn, is het handig duidelijke afspraken te maken over hoe de re kening gevuld wordt, zodat dit later geen twistpunt wordt. leen dat er geen testament is, niet wie nu precies de erfgenamen zijn en of erfgena men de nalatenschap wel hebben aanvaard. Het komt weieens voor dat mensen denken dat zij met vijf kinderen zijn en dan blijken het er toch zes te zijn. Of er is een testa ment waar niemand weet van heeft, dat blijkt dan naderhand. Mensen zijn er juist bij gebaat dat ze beschermd worden door zo'n verklaring van erfrecht. Het komt de rechtszekerheid ten goede." Voordat de notaris een verklaring van erf recht afgeeft, doet deze een aantal onderzoe ken, onder andere bij de burgerlijke stand en het Centraal Testamentenregister. Op die manier worden alle erfgenamen en de wils beschikkingen van de overledene in kaart gebracht. Als er veel erfgenamen zijn of als de erfgenamen moeilijk te vinden zijn, kan het enkele weken of maanden duren voor dat de notaris de verklaring van erfrecht kan afgeven. Van den Berg: „Meestal duurt het tenminste .twee weken voordat de aanvraag voor een verklaring bij een notaris gehonoreerd kan worden. Indien het gaat om oudere erfgena men, kan het wat langer duren, omdat de ge meentelijke basisadministratie voor 1974 niet altijd klopt. Kinderen staan soms niet bij de moeder bijgeschreven, of zijn hele maal niet geregistreerd bij hun ouders." De prijs voor zo'n verklaring van erfrecht kan per notariskantoor sterk verschillen, van zo'n 220 euro tot ettelijke honderden eu ro's. „De prijs hangt vooral af van het aantal erfgenamen en of zich bijzonderheden voor doen. Bij ons kantoor is het tarief ongeveer 375 euro, als er twee kinderen zijn. We zijn misschien niet de allergoedkoopste, maar we trekken ruim de tijd uit voor onze klan ten, we nodigen erfgenamen altijd op kan toor uit om ze te adviseren en de financiële gevolgen van het overlijden te bespreken. Dat kost natuurlijk meer tijd dan dat het via mail of internet geregeld wordt. Bovendien blijkt ook regelmatig dat er bijzonderheden zijn. Er kan een erfgenaam failliet zijn, of er is een minderjarige of gehandicapte erfge naam en daar gelden dan weer andere regels voor." Alleen wanneer je de en/of-rekening wil veranderen in een rekening op eigen naam, heb je als mederekeninghouder alsnog een verklaring van erfrecht nodig, verder kun je dus gewoon bij het geld, al is het een mil joen. Wanneer er echter wettelijke erfgena men zijn, kunnen die via een gang naar de notaris de erfeniskwestie regelen, en dus ook de verdeling van het geld op de en/of-rekening. Het saldo op de rekening op de dag van overlijden van een van de reke ninghouders is dan leidend. Van den Berg: „De en/of-rekening wordt weliswaar niet ge blokkeerd, maar het is wel geld van de erfge namen. Dus wanneer je als mede-rekening- houder dat geld opneemt voor eigen ge bruik, ben je in overtreding. Het wordt pas echt een ingewikkelde kwestie als je bijvoor beeld beiden geld op die rekening hebt ge stort. Want van wie is dan het geld? Dat is vaak moeilijk na te gaan en uiterst gecompli ceerd." reageren? geld@wegener.nl Het Zeeuws maritiem muZEEum y zoekt één office manager (36u) 2 E E door Henk Postma Elke week belichten we hier een personeelsadvertentie die elders in deze krant staat. Vandaag spreken we met Danielle Otten, staflid voor marketing en communicatie van het Zeeuws Maritiem Muzeeum in Vlissingen. De advertentie staat op pagina 3 van dit katern Er komt nogal wat kijken bij het runnen van een museum dat niet alleen een uitgebreide collectie his torische spullen beheert en exposeert, maar ook op allerlei andere terreinen ac tief is. Zo speelt het Zeeuws Maritiem Mu zeeum voortdurend in op de actualiteit met aansprekende tentoonstellingen, waarbij het gebruik van nieuwe media niet wordt geschuwd. Het museilm is ook buiten de eigen muren actiefj zoals in het monumentale Fort Rammekens. Dat alles wordt geregeld door een kleine staf van vijf tot zes mensen. Ze hebben vrijwel allemaal een parttime dienstver band. Ze runnen een organisatie die draait op een veertigtal vrijwilligers. Daarnaast werken binnen het Muzeeum ook mede werkers van Orionis. Sinds kort wordt ook samengewerkt met De Cultuurwerf, het Vlissings bureau voor podiumkunst, beeldende kunst, festivals en andere cul turele activiteiten. De stafleden hebben allemaal zo hun ei gen taken. De één voert de directie, een ander houdt zich bezig met exposities, re clame maken of educatieve activiteiten en weer een ander met het beheer van de collectie of met de techniek. Ondertussen worden ze door allerlei ad ministratieve werkzaamheden of door het beantwoorden van binnenkomende telefoontjes van hun werk afgehouden. Het museum zoekt nu een 'office mana ger' die hen al dat kantoorwerk uit han den gaat nemen. „We zoeken een administratieve dui zendpoot", zegt woordvoerder Daniëlle Otten. „Iemand die het leuk vindt zich met al lerlei verschillende dingen bezig te houd- ren, ter ondersteuning van de directeur en de stafleden." „Oh ja, en iemand die natuurlijk ook be langstelling heeft voor cultuur." GELD EN WERKBffilONLINE zie onze website:geldenwerk Geld en werk is ook te volgen op de website van deze krant. Naast diverse columns en rubrieken treft u al het nieuws dat met uw persoonlijke financiën en het werk te maken heeft op één overzichtelijke plek aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53