Een trainer ontslaan geeft minder gedoe Spelers moeten nooit de dienst kunnen uitmaken SPORTFOTÖ VAN DE WEEK INCHEON - Ook in de golfsport draait het om de details. Wie met de hoofdprijs aan de haal Veel haalde het uiteindelijk niet uit. De Amerikaanse golfprofessional vond zich na de eerste wil, moet af en toe ook door de knieën om de juiste inschattingen te maken. De Amerikaan- ronde terug op een gedeelde 44e plaats met een score van 73 slagen. Dat was één boven se Michelle Wie bestudeert tijdens de eerste ronde van het Hana Bank kampioenschap in par. De achttien holes in Incheon moeten in 72 slagen worden gespeeld. Zuid-Korea nauwkeurig de looplijnen op de hole. foto Jeon Heon-Kyun/EPA zaterdag 20 oktober 2012 Als negen voetballers uit je eerste elftal gaan muiten omdat ze niet meer on der de dienstdoende trai ner willen spelen, kun je als bestuur heel principieel gaan doen. Je kunt je poot stijf houden en hopen het met een goed gesprek op te kunnen los sen, maar dat is naïef Zo werkt het niet. Als een spelerscollectief gaat sta ken, is het 'point of no return' al be reikt. Dan is de situatie al geëscg- leerd en kun je niets anders doen dan de coach op straat zetten, ho.e verve lend dat ook is. Eén van de taken van het bestuur van een sportvereniging is voor conti nuïteit zorgen. Je kunt als er een cri sis ontstaat wel een horde rebelleren de spelers gedag gaan zeggen, maar dan kom je van de regen in de drup. Zie dan nog maar eens de rest van het seizoen je teams rond te krijgen en mooie resultaten te boeken. Nee, dan kun je toch maar beter de trai ner ontslaan. Dat geeft minder ge doe. In die zin heeft Sluiskil deze week juist gehandeld. Een andere taak van het bestuur is echter de ogen goed in het zeil houden. De clubleiding moet te allen tijde weten hoe het vlaggen schip vaartDobbert het lekker of staat er een verraderlijk windje? Bij Sluiskil lijkt het hier al vele maanden mis te gaan. Bij de clublei ding heeft men onvoldoende doorge had of ingezien wat er binnen de eer ste selectie speelde. De signalen wer den niet opgepikt. Enkele stakers ga ven dinsdag aan dat de situatie al langer speelde. Ze hadden meerdere malen bij het bestuur aangekaart dat de trainer niet met de spelers kon communiceren en dat zijn trainingen niet uitdagend genoeg waren. Het be stuur was koppig en bleef ongevoe lig voor de argumenten. Voetballers zijn mondig en soms veel te brutaal. Ze vinden zichzelf vaak nogal wat en blazen hoog van de to ren. Maar als bestuur zul je naar hen moeten luisteren en bij tijd en wijle concessies moeten doen. Dan is een storm als bij Sluiskil te voorko men. Roeland van Vliet Het bestuur van voetbalvereniging Sluiskil stuurde maandagavond trai ner Carlo Vanhijfte de laan uit. De clubleiding gaf daarmee gehoor aan de luide roep vanuit de spelers groep. Die liet door middel van een wilde staking duidelijk weten niet meer met de oefenmeester samen te kunnen werken. Het clubbestuur had achter de trai ner moeten blijven staan. DE STELLING Het clubbestuur van Sluiskil had achter de trainer moeten blijven staan Reageer op pzc.nl/sport Dat het bestuur van Sluis kil op zijn zachtst gezegd niet handig heeft geope reerd in de kwestie rond het ontslag van trainer Carlo Van hijfte, is evident. Het feit dat een ver schil van inzicht tussen de oefenmees ter en een groot deel van de spelers groep over tactische, trainings- en communicatieve zaken ruim een jaar heeft kunnen dooretteren, getuigt van een gebrek aan inzicht, slagvaar digheid en betrokkenheid van de clubleiding. Maar dat voetballers de dienst uit maken bij de vereniging is nog veel erger. Een trainer ontslaan was in dit geval de makkelijkste oplossing. Dit is gebeurd onder het mom van het in stand houden van de continuï teit rond het eerste elftal. Op de zeer korte termijn gezien is dit correct. Op de (middel)lange termijn kunnen hier vraagtekens bij worden ge- - plaatst. Want net als trainers en be stuurders zijn spelers in het huidige amateurvoetbal nadrukkelijk passan ten. Zeker bij Sluiskil, waar de eerste selectie nog al wat spelers van bui tenaf telt. Wie geeft dus de garantie dat negen rebellerende voetballers volgend seizoen nog de kleuren van Sluiskil vertegenwoordigenEn wie garandeert dat de selectie nu wel door één deur kan met de nieuwe trainer Benny van Leeuwen? Het is te hopen voor het bestuur van Sluis kil dat het zich niet voor de tweede keer een buil valt met die keuze. Indien de positie van Vanhijfte al langere tijd onhoudbaar was, had er eerder ingegrepen moeten worden. Wellicht aan de start van het nieu- we seizoen, waardoor de beslissing om afscheid van de trainer te nemen (ondanks de promotie naar de vierde klassej eenvoudiger had kunnen wor den verkocht. Dat zou de kwestie er trouwens niet minder pijnlijk om hebben gemaakt. Tegelijkertijd zou het verstandig zijn geweest om een glashelder signaal richting de spelers groep af te geven. Tot hier en niet verder. Wie zich daar niet aan wenst te conformeren, moet gaan. De erva ring leert dat de 'schade' dan best meevalt. René van Stee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41