SslIMiP 'De ioo-plussers staan zo positief in het leven' Schilderij Maris ontdekt commentaar Vuile sport Middelburgers verdacht van poging tot moord fc- PZC zaterdag 20 oktober 2012 Ringelberg heeft in zijn leven veel beeld jes gemaakt. Ringelberg hielp met dit schip mee aan de bouw van de Zeelandbrug. De kleinkinderen van Ringelberg. Hij heeft ook één achterkleinkind. door Majorca Kamps Een opmerkelijk bericht in de krant was de aanleiding voor het schrijven van het boek 'Zeeuwlingen', vertelt auteur Peter Oggel. „Daarin stond dat veel mensen boven de too jaar in Zeeland leven. Ik vroeg me af hoe dat toch zou komen. Door de ruimte en rust in Zeeland mis schien?" De Terneuzenaar besloot om met auteur Jan Jansen een boek te schrijven. „Die eeuweïin- gen hebben twee oorlogen en gro te technische ontwikkelingen mee gemaakt. Dat verdient meer aan dacht dan een kolommetje in de krant", zegt Oggel. De mensen die benaderd zijn voor het boek wo nen verspreid in Zeeland. De oudste is Hendrik Ringelberg? „Ik vind het heel dappere en moedige mensen", zegt Oggel. „Vaak heb ben ze allerlei beperkingen, maar ze staan zo positiefin het leven." Het is ook niet niks, de leeftijd van too halen. Vaak blijven de eeuwe- lingen achter met maar weinig fa milie, vrienden en kennissen. „Maar toch vinden ze ergens de kracht om door te gaan en de nare gebeurtenissen van zich af te laten glijden", reageert de auteur. Misschien is dat wel het geheim: positiefin het leven staan en nare gebeurtenissen achter je laten. De presentatie van Zeeuwlingen is op 2 november in zorgcentrum Rus tenburg in Middelburg. Hendrik Ringelberg uit Zierikzee viert vandaag zijn 105e verjaardag. De oudste inwoner van Zeeland woont nog zelfstandig, zit graag achter de computer en rijdt regelmatig een rondje op zijn scootmobiel. foto Ronald den Dekker Een bank moet geloof waardig zijn. Dus kan de Rabobank niet door gaan als geldschieter van het professionele wielren nen. Gisteren trok de bank de stekker uit de profploeg. De ti ming lijkt logisch, zo kort na het vernietigende rapport van de Amerikaanse dopingautori- teit. De verklaring van de top van Rabo is minder gemakke lijk te volgen. De bank is 'niet meer' overtuigd dat profwiel- rennen schoon en eerlijk kan. Blijkbaar geloofde de bank tot voor kort nog wél in schoon wielrennen. Dat is merkwaar dig voor een organisatie die zelfbij herhaling met doping- kwesties te maken had. Rabo heeft een duidelijk beeld van de toekomst. Zo'n analyse is een bank wel toevertrouwd. De uitkomst is helder: geen ver betering, het blijft een vuile sport. Dit inzicht zal het prof- wielrennen niet lang pijn doen. Nieuwe sponsors staan klaar en voor de vele hondstrouwe fans is doping geen groot probleem. Binnenkort fietst het peloton gewoon gedrogeerd verder. MIDDELBURG - De mannen die woensdag zijn aangehouden van wege een schietpartij in Middel burg worden door het Openbaar Ministerie verdacht van poging tot moord. De twee Middelburgers van 20 en 35 jaar zouden in de nacht van dinsdag op woensdag een 25-jarige plaatsgenoot hebben neergeschoten. Het slachtoffer overleefde de schietpartij en werd door agenten op straat in de wijk Dauwendaele aangetroffen. Hij is behandeld in het ziekenhuis en is nu buiten levensgevaar. Volgens het OM is nog niet duide lijk welke verdachte heeft gescho ten, of dat ze dat misschien allebei hebben gedaan. De twee zijn vrij dag voorgeleid voor de rechter commissaris en worden nog min stens twee weken vastgehouden. Op 30 oktober moeten ze voor de raadkamer verschijnen. HERSTELD Jonge Hersteld Hervormde Kerk wor telt vooral op Tholen. Lees het ver haal op www.pzc.nl/monnikenwerk STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl GOES - VenduHuis de Jager Goes B.V. heeft tijdens een taxatiedag in Pijnacker een schilderij ontdekt van Jacob Maris (1837-1899), im pressionistische kunstschilder uit de Haagse School. „Wij hebben nog enkele deskundi gen ingeschakeld voor een extra taxatie en zijn nu volledig over tuigd dat het een Maris betreft", liet Arno de Jager vrijdag weten. „De vrouw die het werk binnen bracht, vertelde dat het schilderij bij haar schoonvader sinds de ja Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl ren vijftig op zijn kantoor had ge hangen en dat haar man het had geërfd, maar dat zij er in huis geen mooie plaats voor hadden. Het schilderij had tientallen jaren op zolder gestaan", vertelt De Jager Het schilderij toont een moeder en kind, geschilderd in de kenmer kende grijze kleurstellingen van Ja cob Maris. Het werk wordt bij het VenduHuis geveild op 13 novem ber en is te zien tijdens de kijkda gen op 11 november (14-17 uur) en 12 november (16720 uur). WS£... i® www.pzc.nl/winweken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3