Stefan Hage gooit de handdoek niet zo snel in de ring Strandcross stevent op record af zaterdag 20 oktober 2012 Lange adem/ Stefan Hage bij zijn crossmoter in de zaak MOTO-2000 in Heinkenszand. mand. „Ik ben bijna een jaar na dato zo goed als pijnvrij, maar ik moet heel goed naar mijn lichaam luis teren. Bij de eerste endurowed- strijd die ik weer reed, kreeg ik weer wat uitval in mijn linker been en heb ik de motor langs de kant gezet. Mijn tweede race reed ik wel uit, maar was het nog niet ideaal. En zo ga ik steeds een beet je vooruit." Vóór 23 oktober 2011 stelde Hage duidelijke doelen voor zichzelf zo als elke sporter. Gedurende zijn herstelperiode is de Goesenaar daar nog bewuster mee bezig. Hij spreekt ze echter niet of nauwe lijks uit. „Ik houd ze voor mezelf. Ze zijn voor mij alleen belangrijk. Zo had ik mij voorgenomen de triatlon van het cios te winnen. Nadat dat gelukt was, durfde ik ook wel te vertellen dat ik dat als doel had gesteld." Over zijn eigen kansen bij de Strandcross van zondagmiddag is Hage ook niet zo uitgesproken. Hij houdt het voorzichtig op een plaats in de top vijf in de klasse door Roeland van Vliet Daar lag-ie dan, ge strekt in een zoge noemde 'palenbak', na een bijzonder ongelukkige val. Mo torcrosser Stefan Hage bekroop op dat moment „een heel eng ge voel". De Goesenaar voelde van zijn navel tot zijn tenen ineens he lemaal niets meer. „Dan gaat er echt heel veel door je hoofd. Je denkt: kan ik straks nog lopen en op de motor kruipen? Ze bewo gen mijn benen en knepen erin, maar ik merkte er niets van. Dat was heel beangstigend." Bijna twaalf maanden later - het ongeluk gebeurde op 23 oktober 2011 - kan de twintigjarige Hage zich de benauwde uren in Veld hoven nog goed voor de geest ha len. En hij kan er ook met enige nuchterheid over praten. Het helpt dat de Goesenaar weer bijna helemaal hersteld is. Hij kan alles weer, zit al weer enkele maanden op de motor en doet zondag mee aan de Strandcross in Vlissingen. Op het Badstrand kan hij zijn seizoen mogelijk nog wat glans geven. „De rest van het jaar heb ik als verloren be schouwd." Hage deed op de bewuste dag mee aan de Red Buil Extreem En- duro in het zuidoosten van Bra bant. Dat is een enduro, een wed strijd van zeven a acht uur, met ook nog eens bijzonder lastige passages. „Je had daar zware hel lingen, groepen stenen én boom stronken op het parkoers." En bij één van die boomstronken ging het mis met de Bevelander. Hij 'liftte' zijn stuur onvoldoende, waardoor hij vol op het obstakel botste en over de kop sloeg. „Ik landde op een plateau van ongelij ke paaltjes vol op mijn borst en buik. Mijn motor gaf mijn benen een zwiep mee, waardoor ik volle dig dubbel klapte en mijn voeten zelfs mijn helm raakten. Het was een heel vervelende, onnatuurlij ke val." Hages hoofd en nek waren goed beschermd. Hij droeg een goede In de weken en maanden erna verliep het herstel van Hage voor spoedig. De artsen verbaasden zich over de stappen die hij maak te. Aan het einde van het voorjaar was hij zelfs al weer in staat om op de motor te klimmen. Volgens de crosser zelfheeft hij veel te danken aanzijn uitsteken de conditie. „Ik denk dat ik in het rijdersveld één van degenen ben die het meeste aan hun fysiek doen", zegt de vierdejaars cios-student. „Ik kan behoorlijk goed hardlopen, kan uren fietsen, doe veel aan krachttraining. Daar door heb ik een sterk lichaam. Ik weet bijna zeker dat iemand met een matige conditie blijvend ver lamd was geweest na de val die ik gemaakt heb." Toen eenmaal bleek dat Hage geen blijvende schade zou over houden aan de smak, wist hij dat hij door zou gaan met crossen. Vanzelfsprekend besprak hij het met zijn vader, die hem al jaren begeleidt bij nationale en interna tionale wedstrijden. En natuurlijk overlegde hij ook met zijn moe der. Beiden snapten dat stoppen geen optie was. „Dit was een andere valpartij dan voorgaande", realiseert Hage zich. „Ik heb wel eerder blessures ge had. Maar dan was het: gips eraf en weer rijden. Na 'Veldhoven' hebben we daar wat langer bij stil gestaan. Maar het was voor mij wel heel duidelijk dat ik weer he lemaal terug wilde komen. Ik heb nog ambities, bijvoorbeeld om mee te doen aan het WK enduro. Ik wilde in 2012 al de WK-races rijden, maar er ging vanwege die val een streep door dat plan. Nu wil ik het in 2013 doen. De eerste twee races zijn in Zuid-Amerika. Da's toch mooi?" Hage is nog net niet hele maal hersteld. Hij heeft nog af en toe zenuwpijn en uitvalsverschijnselen in zijn onderbenen. Of zijn onderrug zit vast, waardoor hij langs moet bij de osteopaat. Het duurt nog even voordat dat allemaal echt over is. Maar hoelang precies weet nie helm en een Leatt Brace, waar door er met zijn nek niets kon ge beuren. „Maar daardoor moest mijn rug de hele klap opvangen", weet hij. „Uiteindelijk bleek in het ziekenhuis van Eindhoven dat ik niets gebroken had. Gelukkig maar. Er was slechts een zwelling tussen de wervels L4 en L5. Dat is in de lage onderrug. Zenuwen ga ven daardoor de signalen vanuit mijn onderlichaam niet meer door." Al tijdens zijn eerste nacht in Eindhoven kwam het gevoel in zijn tenen terug. „Ik heb toen de hele nacht met m'n tenen zitten Stefan Hage: 'Ik weet bijna zeker dat iemand met een matige conditie blijvend verlamd was geweest na de val die ik gemaakt heb' wiebelen, zo blij was ik. Ik dacht: als mijn hersenen contact kun nen maken met het verste punt, dan moet er meer mogelijk zijn. Ik ben ook altijd blijven geloven dat het goed zou komen. Ik gooi niet zo snel de handdoek in de ring." VLISSINGEN - Bij de 27e Strandcross verwacht de organisatie een record aantal deelnemers. MSV De Uit laat denkt dat zondag ongeveer driehonderd crossers van start gaan op het Badstrand in Vlissin gen. Er kwamen al 320 inschrijvingen binnen bij de motorsportvereni ging. De ervaring leert dat een flink aantal daarvan niet komt op dagen. Maar men denkt dat er op de wedstrijddag nog wel wat na-in schrijvingen zijn. Alleen de Regio- ldasse is al helemaal volgeboekt. „We zouden zomaar eens op drie honderd deelnemers kunnen uit komen", zegt Jaap Jooss£ van MSV De Uitlaat. „Dat zou dan een re cord zijn. Tot nu toe hadden we er niet meer dan 250 a 260." Het hoge aantal inschrijvingen wekt verbazing in Vlissingen. Bij De Uitlaat dacht men last te heb ben van de wedstrijd voor het open NK in Harfsen, maar dat valt mee. De meeste crossers hebben gekozen voor het Zeeuwse evene ment. Op de deelnemerslijst van de MX 1/3, de voornaamste klasse, prijken zeven Zeeuwse namen. Naast Goesenaar Stefan Hage doen ook Jeffrey van Kempen (Oost-Souburg), Boy Stockman (Terneuzen), Peter Maranus (Aag- tekerke), Bram van Schilt (Sint-An- naland), Martijn den Engelsman (Stavenisse) en Marco Oreel (Oost-Souburg) mee. De MX 1/3 rijdt samen met de MX 2. Van beide klasses worden wel aparte uitslagen opgemaakt. In de Regioklasse rijden drie vrouwen mee, onder wie Danielle van Kem pen (Oost-Souburg) en Nancy van de Ven (Vlissingen). Het programma is: 11.30 uur: 85cc: 11.55: Regioklasse: 12.25: MX 1/MX 2: 13.00: zijspannen: 13.35: quads. Twee de manche: 14.30 85cc: 14.55 uur: Re gioklasse: 15.25: MX 1/MX 2: 16.00: zijspannen: 16.30 quads. SINT WILLEBRORD Krappe overwinning voor Polka Print De driebanders van Polka Print be haalden in de tweede divisie een krappe zege op 't Stamineke: 3-5. Voor de pauze nam Polka Print via Meerten Dallinga en een gelijkspel van Louis Dallinga een 3-1-voor- sprong. Die werd door een nederlaag van Dirk Vlerick en een knappe over winning van Jean Paul de Kraker geconsolideerd. Met een team moyenne van 0.774 was dat niet on verdiend, al noteerde de thuis ploeg wel 0.747.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38