n reinheid jeugd sport 137 'Ook in voetbal wordt gebruikt' Peloton treurt om einde van sponsoring Axel bekert verder na zege op Biervliet zaterdag 20 oktober 2012 m utrecht - Van binnen en buiten het team werd er geschokt gerea geerd op het besluit van de Rabo bank de sponsoring van de profes sionele wielerploeg (mannen en vrouwen) te beëindigen. „Wij beta len de rekening voor wat er in het verleden in de wielersport is ge beurd", vond Robert Gesink, vaak de kopman van de bankploeg. Garmin-renner en voormalig do- pingzondaar David Millar had in ieder geval geen begrip voor het besluit van de bank na zeventien jaar te stoppen. „Lieve Rabobank, jullie waren onderdeel van het pro bleem. Hoe durven jullie nu weg te lopen van jullie jonge, schone renners, die deel zijn van de oplos sing. Het maakt me ziek", twitter- de de Schot. Direct slachtoffer Lars Boom was milder. „,Het is al die tijd zo'n betrouwbare, goede spon sor. Het is echt 'heel erg jammer dat zij ons nu verlaten", zei de Bra bander, die net als Gesink zich vooral slachtoffer voelde van prak tijken uit het verleden. „De Rabo bank weet ook dat we nu heel goed bezig zijn. Maar wij zijn toch de dupe van iets waar wij niets mee te maken hebben." Net als Boom stelt Gesink dat de huidige generatie in feite de rekening be taalt voor het gebruik van doping door zijn oude collega's. „We wa ren de laatste jaren juist een ande re weg ingeslagen. Ik denk dat ik de eerste man ben van de nieuwe generatie." „Het sloeg in als een bom", vertel de ploegleider en oud-renner Erik Dekker. Renner Bauke Mollema wist niet wat hij hoorde: '„Het viel me rauw op mijn dak." DEN HAAG Wielericoon Fiorenzo Magni (91) overleden Fiorenzo Magni (91) is overleden. De Italiaan, ook wel de Leeuw van Vlaanderen genoemd, won als eni ge de Ronde van Vlaanderen drie keer na elkaar (1949-1951). Magni wordt vaak in één adem ge noemd met andere wielerlegendes als Fausto Coppi en Gino Bartali. Naast de Ronde van Vlaanderen won hij ook drie keer de Giro, in 1948,1951 en 1955. Bij die laatste ze ge was hij al 35 jaar en daarmee de oudste Giro-winnaar ooit. Fiorenzo Magni zou in december 92 jaar wor den. Vorige week was hij in Rome nog bij een boekpresentatie. LIMOGES Van der Meet strandt in kwartfinale Tijdens het eerste 50.000-dollar- toernooi van tennisster Angelique van der Meet was de kwartfinale het eindstation. De 21-jarige speel ster uit 's-Heer Abtskerke verloor vrijdagavond in Limoges in twee sets van de Francaise Claire Feuerstëin. In de eerste set (6-1) was ze kansloos. In de tweede set (7-6) gaf de nummer 281 van de we reld haar opponente, die 130e staat, goed partij. Dit weekeinde begint Van der Meet aan de kwalificaties in Poi tiers. Daar probeert ze voor het eerst het hoofdschema van een ïoo.ooo-dollartoernooi te bereiken. VLISSINGEN Groene Ster zet ook Arcan opzij De topper in de eerste divisie tus sen koploper Groene Ster en num mer drie Arcan is in een 2-1-over- winning voor de Vlissingse zaal voetballers geëindigd. Tegen het verdedigend ingestelde Arcan had Groene Ster het lange tijd lastig. Voor rust werd er niet gescoord. Pas na de pauze namen de Vlissin- gers afstand en liep de ploeg van trainer Angelo Geelhoed uit naar een 2-0-voorsprong door treffers van Said Bouzambou en Etienne Mallïe. Vlak voor tijd werd het nog 2-1. Door de zege blijft Groene Ster koploper. De ploeg heeft alle duels nog gewonnen. wielerploeg* m milJ°™ e"ro 'Wij betalen de rekening voor De Rabobank is !Jwat er in het verleden in de hoofdsponsor wielersport is gebeurd' verbonden aan g d d'e wielerploeg 7 Rabobank-wielrenner Robert Gesink 6 '02 '04 '06 '08 '10 '12 Rabobank-topman Bert Bruggink heeft zojuist een toelichting gegeven aan de pers over het besluit te stoppen als sponsor. foto Koen van Weel/ANP hoop voor zijn eigen team. Fietsen- sponsor Giant heeft al laten weten geïnteresseerd te zijn in het overne men van de sponsoring na 2013. Tot die tijd blijft Rabo gewoon het beloofde geld stoppen in de ploeg. Harold Knebel heeft begrip voor het dinsdag door de Raad van Be stuur genomen besluit. Ook de voormalige Rabo-topman kwam er als directeur van de wielerploe gen achter hoe lastig de sport ge zond te maken is. Hij wijst op een complexe, ondoordringbare en te gelijkertijd wijdvertakte structuur van grote en kleine belangen, waar binnen het heel moeilijk is dingen wezenlijk te veranderen. „Natuur lijk baal ik", zegt Knebel. „Maar ik snap het besluit heel goed. Je moet zelfs je petje afnemen voor het uit houdingsvermogen van de Raad van Bestuur, die in al die jaren steeds weer ondanks alle tegen wind bereid was de schouders er onder te zetten." Zelf zegt hij met zijn mensen van de wielerploeg vijfjaar lang te heb ben geprobeerd de sport op het goede pad te krijgen. „Maar hoe je het ook aftimmert, het blijkt nooit genoeg te zijnom alles voor te blij ven. Deze wereld krijgt maar geen grip en controle over zichzelf" Knebel hoopt nu op een schokef fect van jewelste. De komende twee maanden probeert hij de van af nu naamloze ploeg om te bou wen tot een nieuw team. Dan stapt ook hij op. Voorlopig is er niets aan de hand voor de 29 profrenners en het per soneel. Rabo betaalt hun salaris sen en de kosten voor het draaien de houden van de ploeg in 2013 ge woon door. Knebel gaat er vanuit dat de ploeg inmiddels een dusda nig schoon imago heeft, dat een andere hoofdsponsor in het team stapt De vroüwenploeg rond Marianne Vos is weer een verhaal apart. Bruggink geeft toe dat die vanwe ge het professionele karakter for meel over één kam geschoren wordt met de mannen. „Het vrou- wenwielrennen is zeker niet ver ziekt, maar we trekken onze naam nu eenmaal terug uit de prof- sport", zegt hij. Anders dan bij de mannen betaalt de bank de he le ploeg wel gewoon tot eind 2016 uit. „Hoe en in welke vorm dat gaat moet nog worden bepaald." door Theo Brinkman alkmaar - Mocht een speler van AZ worden betrapt op het gebruik van doping, dan is dat voor de club reden hem te ontslaan. „Zo hebben we dat contractueel afge sproken", zegt Toon Gerbrands, di recteur algemene zaken van AZ. „Alleen als blijkt dat de speler er niets aan kan doen, bijvoorbeeld doordat hij iets 'vervuilds' heeft binnengekregen, wijken we daar van af Maar als de speler daadwer kelijk heeft gebruikt, is het 'einde contract'. Die afspraak zetten we al een jaar of zeven in de arbeids overeenkomsten." Het dopingbe- leid van de voetbalclub kwam vrij dagmiddag ter sprake tijdens de persbijeenkomst van trainer Gert- jan Verbeek. Aanleiding was het Rabo- bank-nieuws. Zoals altijd was Ver beek ook over deze affaire zeer uit gesproken. „Ik zag vanochtend het bericht dat de Rabobank gaat stop pen als sponsor. Da's tien jaar te laat, zou ik zeggen. We weten toch allemaal dat er al honderd jaar do ping wordt gebruikt in de Tour de France? Als je sponsor bent van een wielerploeg weet je dat je niet in een schone sport zit. Dat hoeft van mij ook niet, hoor. Ik vind het fantastisch hoe ze over die bergen jakkeren. Maar doe er niet zo raar over." Verbeek vindt het maar niets dat Lance Armstrong nu 'aan de hoog ste boom wordt opgehangen'. „Merckx was ook niet schoon. Ne men ze die ook al zijn titels af? En Zoetemelk? Armstrong is nooit ge pakt. Hij is en blijft voor mij de grootste wielrenner van de afgelo pen jaren. Ik geloof zeker dat hij heeft gebruikt, maar al zijn concur renten ook. Dat is ook niet raar, want je kunt de Tour de France niet met zulke snelheden rijden zonder doping te gebruiken. Ko mende zomer wordt er ook weer gewoon gebruikt, en over tien jaar ook nog. De Tour wordt nooit schoon, daar ben ik heilig van over tuigd." Doping is overal in de sportwe reld, zegt Verbeek. „Ook in de voet ballerij, ja. Spierversterkende mid delen. Niet op grote schaal, maar toch. Ik zie soms jongens terugko men van blessures: die hebben echt turbodijen. Die zitten dan een half jaar buiten de controles, dus dan kan het. Ik ben er ook niet op tegen om iemand die terug komt van een zware spierblessure, 'medisch te begeleiden'. Alleen: het mag niet." Verbeek heeft geen moeite met dopinggebruik. „Nee, het is juist de hypocrisie waar ik niet tegen kan. Ik zit in een wereld waarin ik continu word belazerd. Barcelona heeft vierhonderd mil joen schuld, maar blijft spelers ko pen en daar wordt niks aan ge daan." maastricht - MW heeft vrijdaga vond verder afstand genomen van de concurrentie. De Maastrichtena ren, reeds winnaar van de eerste periodetitel, wonnen in eigen huis met 2-1 van Almere City, terwijl concurrenten Helmond Sport en Cambuur Leeuwarden punten ver speelden. Helmond Sport speelde gelijk tegen Go Ahead Eagles (2-2), terwijl Cambuur verloor op be- z;oek bij het FC Den Bosch (2-1) van Jan Poortvliet. MW heeft na negen duels 23 punten, Helmond Sport staat op 18, Cambuur blijft op 17 punten steken. Fortuna Sittard staat eveneens op 17 punten, na de 3-0-zege bij FC Oss. Maandag kan Volendam of Sparta (die beide 15 punten hebben) nog opschuiven naar de gedeelde twee de plaats in de Jupiler League. AGOW, met Istvan Bakx in de ba sis, boekte een 6-1-zege op FC Em- men. hoofdplaat - Zondag-tweedeklas- ser Axel heeft de volgende ronde van het bekertoernooi gehaald. De ploeg van Michel Leonhart won vrijdagavond op het veld van Hoofdplaat met 2-4 van Biervliet. In een gelijkopgaande eerste helft kwamen de Axelaars tien minuten voor rust op voorsprong door een treffer Kjell Vanderhaeghen. Vlak voor rust werd de score ver dubbeld door Remy de Die: 0-2. Na rust kwam Biervliet al snel te rug tot 1-2 door een treffer van Shurandall van Uytrecht, maar niet veel later was de marge weer twee. Kjell Vanderhaeghen benutte een strafschop na een handsbal van een speler van Biervliet. Derek de Booij bracht de spanning nog even terug, totdat Marco Plas- schaert de wedstrijd tien minuten voor tijd definitief besliste: 2-4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37