Knokken voor iedere arbeidsplaats Wapenbezit onder de loep 3i Liliane Schoone, vakbondsbestuurder IpPS' PAC Zonweringen Tel.: 0118 - 552010 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag www.paczonweringen.nl zaterdag 20 oktober 2012 éCzii MÊSÊËÈ Liliane Schoone. Toch nog even gebeld met Martin Siecker, onze lob byist in Brussel. 16 MEI 1952 burgerlijke staat: kinderen: werk: hobby's: Op de voorpagina van Het Noord Hollands Dagblad de kop: Openbaar Ministe rie verdwijnt uit de provin cie. Het is dus niet alleen in Zeeland dat de werkge legenheid vanuit de over- heid afneemt. Wie gaat in Den Haag zeggen dat ze daarmee moe ten stoppen? Met een vriendin aan het winkelen geweest in Alk maar. Leuke en mooie stad. In de middag met vrienden naar het ca fé. Een van de vrienden, die werkt voor FNV Bondgenoten bij TaTa Steel in IJmuiden (voorheen Hoog ovens), zegt dat het in de staalin dustrie ook slecht gaat. Veel overca paciteit en door een stagnerende auto-industrie een terugval in de productie. Vooral in Engeland slaat de recessie hard toe. De tegen stelling tussen rijk en arm wordt steeds groter. Ik hoop dat het hier niet zo erg wordt. samenwonend geen vakbondsbestuurder koken, mijn werk Lekker uitwaaien in de duinen in Castricum. Meegelopen in de Pad denstoelenloop. Gelukkig goed weer. Na vijftien kilometer zat het er op. Terug naar huis en achter de computer. De mail beantwoorden en de volgende week voorberei den. Morgen wacht de volgende onderhandelingen over de pensioe nen bij Sabic IP in Bergen op Zoom. Overleg met onze lobbyist in Brus- Vijf vergunningen ingetrokken In Zeeland zijn dit jaar vijf wa penvergunningen ingetrokken, in Nederland zijn dit er 280. Dat aantal wijkt niet af van voorgaan de jaren. Landelijk wel. In 2011 werden 224 vergunningen inge trokken. Dat blijkt uit onder zoek van RTL Nieuws. door Edith Ramakers Letty Demmers, korpschef re giopolitie Zeeland, zegt dat controle van de politie op wapenvergunningen in het hele land is verscherpt na de schietpar tij in Alphen aan den Rijn. Tristan van der Vlis schoot zes mensen en zichzelf dood. Hij had ondanks psychische problemen een wapen vergunning. In de gemeente Terneuzen zijn dit jaar twee wapenvergunningen in getrokken, in Hulst één en in Bor- sele twee. Ruim vijfduizend Zeeuwen hebben een wapenver gunning. Er wordt veel gejaagd en er zijn ook relatief veel schietver enigingen. Op Ameland is de wapendicht heid hoog met 73 wapens per 1000 inwoners. Voor Zeeland loopt-de gemeente Noord-Beveland percen tueel gezien voorop. Per 1000 in woners ligt het aantal vergunnin gen op 38. Ook in andere platte landsgemeenten, zoals Veere, is het wapenbezit hoog, met 585 per sonen die een wapen hebben, of wel 27 wapens per 1000 inwoners. In Vlissingen hebben 135 personen een wapenvergunning: 3 wapens op 1000 inwoners. Absoluut ge zien zijn de meeste wapenvergun ningen afgegeven in Amsterdam, 3311, gemiddeld 4 per 1000 inwo ners. Iemand die een wapenvergunning aanvraagt mag geen strafblad heb ben en vanaf volgend jaar moet een vragenlijst worden ingevuld. Demmers: „Daarin wordt bijvoor beeld de vraag gesteld of de aanvra ger de laatste vijf jaar in aanraking is geweest met een psychiater." Een op de vijf Zeeuwen die geen wapenvergunning meer heeft, heeft dit zelf gewild. „Hij voelde zich niet goed in zijn vel zitten en nam zijn verantwoordelijkheid", zegt Demmers. Als de wapenbezit ter psychische problemen heeft of crimineel gedrag vertoont, wordt een vergunning ingetrokken. foto Willem Mieras j sel, Martin Siecker. De inhoud 3 van de brieven, de organisatie, j en alles wat nodig is om een be- zoek succesvol te laten zijn wor- I den doorgenomen. Vervolgens af- 1 stemmen met Ewout Sichter- f man. Naar Sabic IP Bergen op Zoom. I Mooi bedrijf. Daadkrachtige ka- derleden. Afspraken gemaakt over de voorbereiding van de Cao-onderhandelingen. Vandaag is er een nieuwe voorzitter voor de kadergroep gekozen. Een top per! Eindelijk een dag om achterstand op de mail te verwerken. De Cao-teksten van Yara Sluiskil moe ten nog goedgekeurd worden. Bij Styron gaat volgende week de tus sentijdse OR-verkiezing van start. Gepensioneerden die bij Arkema gewerkt hebben willen weten of de advocaat van de bond al een procedure is gestart om hun pen sioenindexatie af te dwingen. Kort om: voldoende werk aan de win kel. Met spectaculaire acties zoals: Gratis verlichting (onder de veranda) Gratis Apple IPod Gratis Apple IPad Ook op de reeds uitgebrachte offertes hebben we speciale aanbiedingen Vraag in onze showroom naar de voorwaarden, niet in combinatie met andere aanbiedingen. Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen - raamdecoratie horren - rolluiken - garagedeuren - overkappingen/veranda's PAC Zonweringen Marie Curieweg 15,4389 WB Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31