'Zo kan iedereen zien hoe mooi het hier is' zeeland 129 Tot voordeel op 50 nieuwe BMW's uit onze voorraad. Zeevogeltocht Zes auto's opengebroken Vlissinger in Gent geïnstalleerd als hulppredikant ra 830337 zaterdag 20 oktober 2012 De wilg aan het eind van de Cleene Hoogeweg. archieffoto Lex de Meester Middelburg is weer een 'omme tje' rijker. Aan de westkant van de stad kan een rondje van zo'n drie kilometer worden gewan deld. Kort, maar avontuurlijk. Met mooi zicht op het land schap van de Cleene Hooge. Van ochtend wordt het ommetje offi cieel geopend. door Carla van de Merbel Het gebied ten westen van de Middelburgse wijk Griffioen is bij zonder. En dat moet zo blijven, zegt Stich ting De Cleene Hooge, genoemd naar het betreffende stuk Natio naal Landschap Walcheren. Dus ~géén woningbouw en géén land schapscamping in dit gebied, is de boodschap. „Maar we willen ook vóór iets zijn en daarom is er dit ommetje", zeggen Marien Boon man, los van Hees en Jan Hendrik- sen van de stichting. „Zodat ieder een kan zien hoe mooi het hier is." We beginnen de wandeling aan het eind van de doodlopende Cleene Hoogeweg, bij de kenmer kende wilg. De mannen wijzen op het bankje dat hier twee jaar gele den is neergezet door de stichting. „Het is zo eenvoudig, maar door dat bankje zijn er al zoveel meer ontmoetingen en gesprekken over de schoonheid van dit landschap." We soppen met onze laarzen door de drassige en modderige wei naar de oever van de Domburgse Wa tergang. Het gloednieuwe trekpon- tje ligt aan de overkant. De man nen halen hem de goede kant op. Voor het eerst gaan ze erop; deze Ommetje de Cleene Hooge Domburgse V Watergang f: trekpontje j Griffioen Biggekerkse I brug J. 3 Watergang j; Middelburg 15% wandeling is ook voor hen een proefronde. We steken over met zicht op de boerderijen en daarach ter de duinen. De route gaat aan de overkant linksaf en volgt een stuk van de al bestaande wandeling langs de Domburgse Watergang. Deze lan- geafstandswandeling gaat daarna verder langs de Biggekerkse Water gang. Ons ommetje gaat weer linksaf, over de rand van een wei, langs de Domburgse Watergang richting gemaal. Stichting De Cleene Hooge heeft voor deze nieuwe wandelroute nieuw recht van overpad kunnen regelen met de betreffende boeren. Met de boe ren is afgesproken dat er geen hon den over de route mogen lopen. Een stukje verder komen we bij een nieuwe brug, ook pas aange legd. De brug is gemaakt van oude palen die gebruikt zijn bij het Ka naal Gent-Terneuzen, geschonken door Rijkswaterstaat voor wie ze overbodig waren. De palen en con structie geven de brug een stoer en stevig uiterlijk. Vrijwilliger Ge rard de Looff van Stichting Land schapsbeheer Zeeland (SLZ) schroeft de laatste bewegwijze ringsbordjes vast bij de brug. Ook dit nieuwe ommetje is in beheer van SLZ. De mannen van Stich ting De-Cleene Hooge gaan daar bij helpen. Via de Laurens Stommensweg ko men we weer op de Cleene Hooge weg, met zijn haagbeplanting. Aan het eind wacht de boom. En het bankje. Het ommetje wordt vanochtend offici eel geopend door wethouder Chris Simons. Om 10.00 uur begint een bij eenkomst bij de wilg aan het eind van de Cleene Hoogeweg. Stadsdichter Henri Looymans leest een speciaal voor de gelegenheid geschreven ge dicht voor. De opening wordt afgeslo ten met het maken van het ommetje. Zwartepoorte Goes bv Amundsenweg 33,4462 GP Goes, T (0113) 24 52 45 Zwartepoorte Roosendaal bv Vlierwerf 2,4704 SB Roosendaal, T (0165) 57 63 76 NEELTJE JANS - Liefhebbers van bij zondere zeevogels als Jan-vanGen- ten en pijlstormvogels moeten zon dag 28 oktober vroeg op. Om 07.00 uur vertrekt vanuit de haven van Neeltje Jans een zogeheten zeevogeltocht op de Noordzee. Tij dens de tocht gaat de organisatie 'chummen': met visafval, visolie en brood meeuwen achter de boot aan lokken. De meeuwen lokken dan weer de meer bijzondere vo gelsoorten naar de boot zodat de deelnemers aan de tocht naar har telust kunnen fotograferen. Opgeven bij info@deltasafari.nl VLISSINGEN - In de nacht van woensdag op donderdag is in de Vlissingse wijk Lammerenburg in gebroken in een zestal auto's. De auto's stonden geparkeerd aan de Helmgras, Houtwal, Strandwal en Vliedberg. De buit bestond onder andere uit airbags en navigatieapparatuur. In een enkel geval werd zelfs het hele dashboard gedemonteerd en weg genomen. Hoe groot de totale schade is, is niet bekend. VLISSINGEN - Jeroen Hozée uit Vlis- singen wordt over twee weken ge ïnstalleerd als hulppredikant in de protestantse Brabantdamgemeen- te in het centrum van Gent. Hozée, die ook nog theologie stu deert aan de faculteit voor Protes tantse Godsgeleerdheid in Brussel, werkt er al een tijdje, maar de offi ciële installatie had nog niet plaats gevonden. Hij vervult in Gent een soort opleidingsplaats, gecombi neerd met pastoraal werk in Gent se ziekenhuizen. Veel mensen kennen Hozée van zijn voormalig Belgisch Bierhuize ken in de I-Iobeinstraat. Dat sloot vanwege zijn nieuwe baan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29