'Veere weel ilch nog redelijk Ie onttrekken aan economische crisis' Rode Kruis doet beroep op ambtenaar-met-regeling ïMSMsaiiBSaifl MpttËMÏÏjGfi romngs mover zaterdag 20 oktober 2012 IS i O "7 Hij Z Jachthaven WW De Schelde Lasloods va Leak Repair: De landtong die wordt opgeknapt bovenaanroOÉweede Binneofeiven,^. A.Stutterheim huisarts MELISKERKE GRIEPVACCINATIES: Dinsdag 23 oktober 14.00-17.00 uur Woensdag 24 oktober 09.30-11.30 uur. Donderdag 25 oktober 14.00-17.00 uur MIDDELBURG - De Rode Kruisafde- ling Walcheren ziet een mooie kans om nieuwe vrijwilligers bin nen te halen in de vertrekregeling die de provincie Zeeland voor haar ambtenaren heeft getroffen vanwege bezuinigingen. Een groot aantal ambtenaren van 57 jaar en ouder maakt gebruik van de regeling en vertrekt eind dit jaar. In een brief schrijft het bestuur van het bestuur van het Rode Kruis: „Bij de Rode Kruisafdeling Walcheren is grote behoefte aan mensen die in het bestuur of als actief medewerker aan de slag wil len. Het Rode Kruis kan zich heel goed voorstellen dat deze ambte naren hun ruime ervaring op het bestuurlijke vlak en hun inhoude lijke kennis van tal van beleidster reinen van nut willen laten zijn. Momenteel heeft het Rode Kruis vacatures voor chauffeurs voor het sociaal vervoer, voor collectecoör dinatoren en in het bestuur zijn twee zetels vacant: voor een be stuurslid fondsenwerving en de ze tel van de voorzitter komt vrij." De provincie Zeeland heeft inmid dels aan het bestuur van de Wal- cherse Rode Kruisafdeling laten weten dat de oproep onder de aan dacht zal worden gebracht van de 163 vertrekkende ambtenaren. „Men ziet hoe waardevol dit gebied is; midden op de Kenniswerf, midden in de stadshavens en dicht bij de stad zelf. En niet te vergeten het water. De strategische ligging van onze binnenhavens wordt veel meer erkend dan wij beseffen. door Maurits Sep DOMBURG - Het geld mag dan 'op' zijn, wethouder van financiën René Molenaar is allerminst som-, ber gestemd over de positie van Veere. „De economische situatie is bij ons gunstiger dan in de rest van Zeeland, zelfs van Nederland." Molenaar baseert dat optimisme op de resultaten in de recreatiesec tor, de huizenprijzen en het grond bedrijf van de gemeente, dat nog steeds geld oplevert. „De recreatiebedrijven in Veere hebben dit jaar toch weer goed vol gezeten. De inkomsten in die sec tor lopen ook niet terug. Er ko men steeds meer Belgen en de Duitsers die even waren afgehaakt, komen weer terug." Of de crisis hierop juist een positie ve uitwerking heeft, omdat men sen minder verre reizen maken, waagt hij te betwijfelen. „De kos ten voor een reis naar Turkije zijn niet zo hoog. Nee, Veere blijft als strandbestemming gewoon een grote trekker." Bovendien wordt in Veere graag gewoond, stelt Molenaar vast. Waar elders de huizenprijzen flink dalen, 'lopen ze volgens hem in Veere nauwelijks terug. En huizen staan over het algemeen niet zo lang te koop als elders. „Dat ligt niet per se aan krapte op de wo ningmarkt", denkt Molenaar. „Want ook wij hebben te maken met krimp, met een afname van het aantal inwoners. Je ziet wel af en toe dat vraag en aanbod niet op elkaar aansluiten." Een 'mismatch' doet zich ook voor in de grondvoorraad van de ge meente voor de bouw van nieuwe wijken. De bouwmogelijkheden liggen nu vooral in Zoutelande, Zanddijk en Veere, terwijl de ge meente juist in dorpen als Melis- kerke en Westkapelle meer grond in bezit zou willen hebben om te voldoen aan de vraag naar nieuw bouw. Toch gaat de gemeente die gronden nu niet zelf kopen om het evenwicht te herstellen, zegt Molenaar. „Liever stimuleren wij andere partijen om plannen te ont wikkelen. Dan loopt de gemeente ook geen risico's." Omdat Veere weinig risico's heeft genomen in haar grondpolitiek, functioneert het grondbedrijf ook nog goed. Behalve dat er ieder jaar een miljoen euro apart gehouden kan worden om risico's op te van gen, blijft er ook nog ruim een half miljoen euro aan winst over. Andere gemeenten in Nederland zijn in grote problemen gekomen met de aankoop van gronden voor nieuwe wijken waarna de woning markt instortte, de plannen niet uitgevoerd kunnen worden en de investeringen niet kunnen worden terugverdiend. „Wij kunnen onze grond nog steeds goed verkopen", stelt Mole naar opgelucht vast. „Verliezen af boeken omdat de rentelasten te ver oplopen, is bij ons ook niet no dig." Bij bestelling van een 50% korting j-jï op de fabrieks opties Ventura Pacific 250 voor 695,- voor995,- Cmaxïtnatl* 1000,00) Gildeweg35, Vlissingen T 0118-44 0100 - Einfo@kampeercentrummechielsen.nl www.kampeercentrummechielsen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27