Investeerders in de rij voor Yacht VaSley 800.000 euro www.mert-autos.nQ zólzeelar VERHUIZEN MET ZORG! 0H8 61 26 69 Verbouwing Kloveniersdoelen fors duurder Stiltewandeling Kerkdienst Kluscursus Fietsinformatie Inbraken SIVII^J dm (M) "9% X. In» en verkoop van gebruikte auto's zaterdag 20 oktober 2012 kreeg de gemeente Vlissingen van 'Europa' voor het opknappen van de Tweede Binnenhaven. Omdat ze zelf hetzelfde bedrag moest bijleggen, heeft de gemeente nu 1,6 miljoen euro ter beschikking om het industriegebied nieuw leven in te blazen. den in de stadshavens en dicht bij de stad zelf! En niet te vergeten het water. De strategische ligging van onze binnenhavens wordt veel meer erkend dan wij beseffen. Wat vooral ook gewild is, is de oude laslöods van Leak Repairs. Vanwege de hijscapaciteit die erin zit De komende tijd gaan we alle kandidaten en hun wensen op een rijtje zetten, en kijken wie waar komt. Het liefst hebben we dat ze gaan samenwerken. Dat versterkt het gebied alleen maar." Datzelfde probeert de ge meente voor elkaar te krij gen met de jachthavenver- enigingen. Want die zijn er natuur lijk ook nog. De grootste, water sportvereniging De Schelde, zit al jaren aan tafel om te praten over uitbreiding. Haar wachtlijst voor ligplaatsen wordt langer en langer. Van Dooren is de vereniging niet vergeten. „Ze kunnen uitbreiden, maar niet op de plek waar ze nu zitten. Dat past gewoon niet. Ze kunnen hun extra boten bij voor keur leggen aan de andere kant van de landtong, richting de Eer ste Binnenhaven. Dat nemen we allemaal mee in het overleg en in de plannen." Op het hoekje bij de Keersluisbrug staat nog een gebouw van Rijkswa terstaat, dat er ook een aantal werkschepen heeft liggen. „Ook daar zijn we mee in gesprek, over of ze er blijven", zegt Van Dooren. „En over hun grond helemaal aan de andere kant, tegenover het sta tion. Want dat gebied gaan we ook opknappen, alleen weten we nog niet wanneer. Maar'het monu mentale Witte Huis heeft straks vrij zicht over het water en een mooie landtong aan de Eerste Bin nenhaven, die door de onderne mers daar wordt opgeknapt. Over 25 jaar ziet dit gebied er totaal an ders uit. Het gaat léven." door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De verbouwing van de Kloveniersdoelen in Middel burg valt veel duurder uit dan ge pland. Het college van B en W vraagt de raad om toestemming voor een aanvullend krediet van ïio.ooo euro. Vorig jaar juni is de raad akkoord gegaan met een verbouwingskre diet van 453.000 euro voor aanpas sing van het casco van de Kloven iersdoelen. Volgens het college heeft: 'voortschrijdend inzicht' aan het licht gebracht dat een aantal za ken duurder uitvalt Volgend jaar verhuist Cinema Mid delburg naar de Kloveniersdoelen. Ook komt er onder meer een café. Exploitant wordt boekhandel De Drukkerij. Die gaat het monumen tale gebouw huren van de gemeen te en onderverhuren aan Stichting Cinema Middelburg. Voordat De Drukkerij en Cinema Middelburg kunnen gaan inrichten, moet de gemeente zorgen dat de verbou wing van het casco klaar is. De werkzaamheden waren eerder al flink vertraagd door een conflict met een andere huurder. Toen dat eind juni was opgelost, hoopte An- ja de Groene van De Drukkerij dat er snel begonnen kon worden met de werkzaamheden. Inmiddels is er nog niks gebeurd. Nu is er op nieuw vertraging. De gemeente raad moet op 12 november beslis sen over het extra krediet De Groe ne hoopt dat de gemeente daarna, liefst nog voor het eind van het jaar, begint met de werkzaamhe den. Het filmhuis en het café in de Kloveniersdoelen zouden dan in juni open kunnen gaan. Dat is on geveer jaar later gepland. Bij de presentatie van het plan begin 2011 werd uitgegaan van een ope ning in de eerste helft van 2012. Achtenhalve ton Europese subsi die kreeg Vlissingen vorig jaar voor een project waar nog nie mand van gehoord had: Yacht Valley. Inmiddels begint duide lijk te worden wat het inhoudt. door Wendy Wagenmakers Sterker: de spa gaat ko mend voorjaar de grond in, op de landtong aan de Tweede Binnenha ven. Het verouderde ge bied wordt nieuw leveningebla zen, net als vijf andere oude ver vuilde maritieme industriegebie den in Europa, die daar geld voor hebben gekregen. Van de totale 1,6 miljoen euro - de gemeente heeft immers hetzelfde bedrag bij moeten leggen, zoals dat gaat met Europese subsidie - wordt de landtong bouwrijp ge maakt. Om te beginnen wordt de grond gesaneerd. Dat valt volgens wethouder Rob van Dooren nog best mee, aangezien het achterste deel waar vroeger de Nedpam zat, lang geleden al voorzien is van een twee meter dikke laag zand. „Bij de jachthaven en daaromheen zit de meeste vervuiling. Die pakken we als het ware in, om het gebied schoon te maken." Verder worden de kades opge knapt en komen er steigers, ver-, lichting en bootliften, tenzij er een ondernemer is die die zelf wil plaatsen en exploiteren. Het hele plan is er namelijk op gericht dat ondernemers er dingen kunnen gaan ontwikkelen. En anders dan bij sommige andere projecten in de stad, zit de gemeente Vlissin gen hier zogezegd niet bepaald ver legen om investeerders. Wethouder Van Dooren somt in een mum van tijd een hele lijst ge gadigden op. „Zowel projectont wikkelaars als ondernemers, overi gens ook van buiten de provincie. Twee zeilscholen, bedrijven in jachtenbouw en -reparatie, een be drijf dat doet in overdekte stallin gen van jachten en een aantal zeer innovatieve nautische bedrijven. Echt, ze staan in de rij." Dat horen we in Vlissingen niet vaak. „Toch is het echt zo. Men ziet hoe waardevol dit gebied is; midden op de Kenniswerf, mid De kades worden opgeknapt, de lasloods is erg gewild. OOSTKAPELLE - Mensen die eens volledige stilte willen ervaren in een mooie omgeving, kunnen morgenochtend aansluiten bij een stiltewandeling in de Manteling tussen Domburg en Oostkapelle. Start is om 11.00 uur bij 't brugge tje voor Kasteel Westhove. MIDDELBURG - In de Ontmoetings- kerk in Middelburg wordt morgen ochtend een aangepaste kerk dienst gehouden voor mensen met een beperking. De dienst, voorgegaan door dominee Van Oordt, begint om 10.45 uur aan de kerk in de Oosterscheldestraat. MIDDELBURG - De Volksuniversiteit geeft in Middelburg een kluscur sus, die bestaat uit zes bijeenkom sten. De cursus start maandag 26 oktober, in een werkplaats van het ROC. Aanmelden kan nog dit hele weekend via www.volksuniversiteit- zeeland.nl Tweewielers P.N Scooters Fietsen Onderdelen Reparatie www.remijmweewieEers.nl MIDDELBURG - Wie alles wil weten over de juiste fietshouding, kan aanstaande woensdagavond vanaf 19.300 uur terecht bij een informa tieavond van fietsspecialist Piet Voskamp in Middelburg. Tijdig aanmelden is gewenst: receptie@pietvoskamp.nl SEROQSKERKE - Het lijkt of op Wal cheren een blutte klusser rond loopt. Uit een schuur aan de Vrou- wenpolderseweg in Serooskerke is donderdag een aanhangwagen ge stolen. Diezelfde avond is uit een huis aan de Veerseweg in Middel burg een bouwlamp weggehaald. Mert Auto's Industriestraat 12 4462 EZ Goes T.: 0624773709

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26