'Goéd weten wat er allemaal bij komt kijken' Seminars voor starters Kim Giling startte heel goed voorbereid als ondernemer. Ruim anderhalfjaar nadat het idee werd geboren, werkt ze nu al een jaar als zelfstandig reisadviseur en ze heeft haar zaken goed op ordé. "Ik ben achteraf ook niet voor verrassingen komen te staan." Kim Giling kwam op het idee nadat ze in een vakblad las dat Holland International zelfstandige reisadvi seurs zocht. "Toen ik dat plan verder ben gaan uit werken, werd ik steeds enthousiaster. De Kamer van Koophandel-cursus 'Zo start u een eigen bedrijf' heeft mijn ogen echt geopend. Dan weet je wat er allemaal komt kijken, voordat je als ondernemer echt aan de slag kunt. Vervolgens heb ik een ondernemingsplan geschreven. Daardoor kreeg ik inzicht en overzicht in mijn ideeën. Tenslotte heb ik gesprekken gevoerd met een aantal professionals die mij verder konden helpen. Behalve uit de reiswereld waren dat ook de bank, accountants en andere zelfstandige onderne mers. Zo ben ik achteraf ook niet voor verrassingen komen te staan." Franchise Giling werkt als zelfstandig reisadviseur op franchi sebasis. Dat betekent dat ze kan terugvallen op de expertise van Holland International Reisbureau en de klanten zekerheid kan bieden via de garanties van ANVR en SGR. "In totaal werken we nu met 37 reisadviseurs en daar komen er nog bij. We komen regelmatig met de groep bij elkaar en krijgen dan vakinhoudelijke trainingen en bijvoorbeeld ook informatie over social media. Daarnaast maak ik vele studiereizen om bestemmingen beter te leren ken nen. Hierdoor kan ik mijn klanten beter adviseren." Bang voor concurrentie is ze niet: "Nee hoor, concur rentie maakt ambitie." Startersnetwerk Al snel nadat ze was gestart, schreef Giling zich in bij het Startersnetwerk Zeeland. Dat is een netwerk van ondernemers van maximaal vijfjaar oude bedrij ven dat zes maal per jaar bijeenkomt. "Natuurlijk is het ook heel gemoedelijk, maar je steekt er altijd wat van op. Zelfs als het thema niet direct relevant voor je is, spreek je toch veel andere starters. Je leert van eikaars ervaringen en hoe je bepaalde zaken kunt oppakken. Zeker voor een startende ondernemer is een gevarieerd netwerk heel belangrijk en stimule rend." Boven verwachting De zaken lopen boven verwachting dus het kost Giling ook meer tijd dan ze had verwacht. "Ik ben er nu al bijna fulltime mee bezig: offertes uitwerken, bij klanten langsgaan voor een gesprek over hun wen sen of om praktische zaken door te spreken. Ik heb inmiddels ook zelfs buiten Zeeland klanten. Ik ben nogal actief op Twitter en Facebook. Oorspronkelijk kom ik uit Noord-Holland en dankzij social media heb ik zelfs daar klanten. Zij lezen ook wat ik doe en boeken nu zelfs ook hun reizen bij mij." www.reisbureauathome.nl/kim-giling www.startersnetwerkzeeland.nl Kim Giling: "ik ben nu al bijna full time bezig." Als u plannen heeft voor een eigen bedrijf, dan weet u waarschijnlijk al welke producten of diensten u gaat aanbieden. Maar weet u ook aan wie u deze producten gaat verkopen en hoe u de financiering regelt? Waar moet u allemaal aan denken en wat mag u zeker niet vergeten. Als startende ondernemer krijgt u te maken met nieuwe kansen maar ook met (onvoorziene) bedreigingen. Kortom: u moet van veel markten thuis zijn! Ook bij het nemen van deze grote stap geldt: 'Een goede voorbe reiding is het halve werk'. Om u daarbij te helpen organiseert de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland regelmatig ver schillende seminars specifiek gericht op die zaken waar u als startende ondernemer mee te maken krijgt. Zo start u een eigen bedrijf Seminar over het starten van een eigen bedrijf, voor iedereen die zich oriënteert op het ondernemer schap. Aan de orde komen het ondernemingsplan, de rechtsvorm, belastingen en parttime onderne merschap. 19.00 - 22. 00 uur, 35 euro Breda: 6 november en 12 december Middelburg: 13 november en 17 december Terneuzen: 28 november Een goede start met de Kamer van Koophandel en de Belastingdienst Gratis bijeenkomst van de KvK en Belastingdienst om pas gestarte ondernemers op weg te helpen. Prakti sche uitleg over omzetbelasting en inkomstenbelas ting en de wettelijke eisen voor de administratie. 19.00- 22.00 uur Breda: 24 oktober en 26 november Middelburg: 14 november en 10 december Zo start u als freelancer of zzp'er Als freelancer of zzp'er (zelfstandige zonder per soneel) werkt u als zelfstandige voor verschillende opdrachtgevers. Maar wanneer ziet de Belasting dienst u als ondernemer? En wat betekent dat? En wat is het nut van een VAR-verklaring? 19.00 - 22. 00 uur, 35 euro Middelburg: 22 oktober en 3 december Breda: 12 november Terneuzen: 19 november Online klanten bereiken met zoekmachine- marketing Hoe zorgt u ervoor dat een surfende klant uw bedrijf vindt en een echte klant wordt. U krijgt inzicht in internetmarketing tools en zoekmachines. 19.00 - 22. 00 uur, 50 euro Breda: 21 november Middelburg: 11 december Zo start u een webwinkel Uw product of dienst verkopen via internet is een goede manier om uw omzet te verhogen. Dit seminar geeft u tips om uw webwinkel zo succesvol mogelijk te maken. U krijgt informatie over het hele verkoop traject en de betalingsmogelijkheden. 19.00 - 22. 00 uur, 35 euro Breda: 7 november Middelburg26 november Bedrijfsadministratie opzetten hoe doe je dat? Een goede en heldere bedrijfsadministratie vormt de basis voor iedere onderneming en bevordert de kans op succes en groei. Leer hoe u uw bedrijfsadminis tratie vanaf het begin moet opbouwen. 19.00 - 22. 00 uur, 35 euro Middelburg: 5 november Bréda: 19 november Terneuzen: 3 december Hoe verkoop ik mijn product? Een succesvolle verkoper verkoopt niet door speci ficaties van een product op te sommen, maar bouwt een persoonlijke relatie meteen klant of opdrachtge ver op. Leer op een positieve en enthousiaste wijze persoonlijk en overtuigend te presenteren. 19.00 - 22. 00 uur, 35 euro Breda: 8 november Middelburg: 28 november Colofon De Starterskrant is éen uitgave van de Kamer van Koop handel Zuidwest-Nederland in het kader van de Week van de Starter 29 tot en met 31 oktober 2012. Teksten KvK afd. communicatie Fotografie Mieke Wijnen Duo Foto Vormgeving Drukkerij Meulenberg GrafimediaPartners SSfH. 'kv/e 'n*rs> s*»o www.kvk.nl/weekvandestarter Start goed voorbereid je eigen bedrijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21